Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

auto je u srbiji ili uvoz?

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk

 

Kupljen nov u Srbiji, 2012 godište, prvi vlasnik, garažiran, još uvek pod garancijom. Ne znam da li se garancija ograničava striktno na prvog vlasnika ili je prenosiva, ali me to nešto i ne sekira previše s obzirom da je auto tek počeo da se usvirava@50tkm :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Modus+jedno 7k. Pretpostavljam.

 

Pretpostavka majka svih zajeba.

 

au, pa to novo ondak si puko dobre pare za njega

 

Crni zna znanje :) Još nije iskeširano, ali je dogovoreno. Čovek je svakako tražio malo više (zapravo, nije to uopšte malo) pa je spustio prvo za cca 2k€ kad je video da ne ide a nama još jednu kilu...

Ako se primi na Modusa treba da doplatim još 11k. E sad, ako je za utehu, prvi u Nemačkoj sa tim motorom i to godište je cca 17000k€ pa onda na to treba dodati malo poreza, dovoza, špedicije... Teško da bi stigao do mene ispod 20k. Iz tog ugla gledano, odličan pazar. Čoveku frka za pare pa se opet sve vraća na onu staru da dok nekom ne smrkne, drugom ne svane...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema tu šta, to je ta cena

svakako je bolje što si kupio auto kupljen u srbiji nego iz uvoza.

za te pare ima svašta novo, ali nema takvo. meni lično ima smisla dati za polovnjaka 8000e, a za sve skuplje samo novo, bez obzira na klasu. međutim, ova škoda nije običan polovnjak. to je bre nov auto i ako uspe menjaža sa modusom biće to sjajna kupovina.

inače, yeti i roomster su jedini škodini modeli koji mi se sviđaju. ostali su samo loše kopije njihove nemačke braće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš sam preračunao cenu po kursu na dan kupovine novog. cca 27k€ (zavisi po kom se kursku računa, ja uzeo srednji od NBS) U tri lepe nedostižno.

S druge strane, kako rekoh, polovnjaci u inostranstvu (isti motor itd) ne bi ovde mogli da me izađu ispod 20k€ pa onda nema tu šta da se zameri. Ja sam danas odneo modusa na temeljno pranje, poliranje farova, da se ipak ne brukam kad ga odvezem za Bg. Imam sve evidentirano šta sam radio od kako je kod mene, mislim, servise i ostalo pa neće ni druga strana loše proći. Odrađen veliki servis, nov akumulator a i sve ostalo je kako treba. Ima u njemu života za još ovoliko kilometara bez većih problema. Na kraju krajeva, ja sam redovito točio samo najbolji dizel plus periodično aditiv za čišćenje dizni, mnogo jefitinije na kraju nego uštedeti neku crkavicu na ceni goriva a posle imati problema...

 

Jedino me malo brine situacija oko poreske u Bg, kod nas se uvek rešava isti dan a rečeno mi je da u Bg u nekim opštinama (Novi Bg npr) to može da se otegne i do dve nedelje. E sad, ovo je na Kanarevom Brdu pa ako neko ko je odatle a zna kako tamo tj koliko brzo tamo ide, bio bih zahvalan za informaciju Koliko ja kapiram, Kanarevo Brdo upada u NBG.... Trenutačni vlasnik Yetija nije voljan da vozilo daje bez prepisa što meni lično nije problem osim eventualnog čekanja od dve nedelje na papir iz poreskog u toj opštini... (da bi se mogao Yeti registrovati u Subotici)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da odradis kupoprodajni , vozis auto u Su , a agencija odradi ostalo i poosalje papire ?

 

ti onda samo vrnes table vlasniku postom

 

mora da ima tako neka varijanta

 

sorry ako lupam , ja sto kupovah u zadnje vreme , sve bilo odjavljeno ....... :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

. E sad, ovo je na Kanarevom Brdu pa ako neko ko je odatle a zna kako tamo tj koliko brzo tamo ide, bio bih zahvalan za informaciju Koliko ja kapiram, Kanarevo Brdo upada u NBG....

 

Kanarevo Brdo = opstina Rakovica ( nije N. Bgd. )

 

Ima nas vise u tom kraju. ;)

Stoga : pm, mob., fix., kako ti volja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kanarevo Brdo = opstina Rakovica ( nije N. Bgd. )

 

Hvala na info ;)

 

Moraćemo sami da rešavamo kad stignemo tamo. Suštinski gledano, vlasnik planira da ga odjavi odmah (zapravo, drugačije i neće da ulazi u deal) i možemo mi da uzmemo probne tablice na 1 do 15 dana ali na 15 dana to košta 25 hiljada dinara... Auto je osiguran i registrovan do juna sledeće godine i može da se vozi na probne table ali to i nije neka solucija. Uglavnom, nije mnogo jednostavnije kupiti auto u nekom drugom gradu u Srbiji nego ga kupiti i uvesti iz inostranstva... :(

 

Toliko o uređenosti sistema.

 

Al' dobro. Ne može i jare i pare. Kako god da bude, još uvek ništa ne može da konkuriše najdužem danu u životu koji je srećom davno prošao... Kad mi se žena porađala... Puk'o vodenjak u dva noću pa negde od osam ujutru me svako pola sata nabeđivali "saće, saće"... I tako do skoro osam uveče kad je svima dozlogrdilo pa su izbacili akušera i došao drugi i porodio je.

 

Sutra ću da nazovem 011/30 51 775 u Miška Kranjca 12 i raspitam se... Možda oni (u poreskoj) tamo na licu mesta ipak bolje znaju nego čovek iz subotičkog MUP-a... (odsek za registraciju vozila)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Osiguranje (vezano je za broj šasije/vozila) mogu da prenesem ali ne i tablice. Prodavac insistira da se auto odjavi :P A i bolje bi mi bilo da se ne vozam sa BG tablicama po subotici. Nešto takve subotički saobraćajci i parking serviseri i paukovi baš ne volu... Pogotovo aute koji su crni pa još liče na džipove... (to je ona "ne volem, džipadžije, dizel butikaše... " itd)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ja da pitam nešto :)

 

Jurim 500L u lounge opremi. Auto je ludnica - veliki, moderan, opremljen je kao Majbah, stakleni krov, auto klima, navigacija itd, košta 14000 evra minus razni popusti izađe oko 13000 nov.

 

Odem na oglase, ima takvih, par godina stari,, ~20.000km ali su 13500 evra!!! WTF ??? O čemu se radi?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7162020/fiat-500l

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6955767/fiat-500l-trekking

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...