Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

 

U procesu zamene Twinga za veći, Meriva i Zafira su bile na check listi ali su uglavnom ispale zbog cene, potrošnje i nekih drugih slabosti/nedostataka koje sam našao u odnosu na Modusa (koji mi je svakako bio #1 na listi) Sada nisam ni uzimao u obzir bilo kojeg od Opela ili Fordova... Zafira je u ono vreme bila prevelika a sada sam ipak gledao u pravcu nečega više robusnog, ne samo prostornog. Da je samo bilo u pitanju kupiti što veći auto, onda bi Espace bio na listi, ali nisam hteo baš toliki auto. Ovo mi potaman.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Jedan od kolezi sa foruma mi "zamerio" što sam se prešaltao na crni pa još "džip"... E, pa ko god misli da sam se "iskvario"...

 

post-13-0-05010100-1449639982_thumb.jpg

 

... nek razmisli još jednom. Ovo levo je naravno moja mala Škoda, a desno je "crni džip", doduše, ni to nije džip, no Escalade sa 6L motorom i ... štajaznam. Vlasnik inače ovog kadilaka koristi kao "radni" a crnog Hummera kao paradni... (inače je vlasnik lanca kladionica pa mu se može)

Da neko ne pomisli kako se mi nešto družimo, don'o čovek 23" alufelne na plastifikaciju...

(na slici fali još jedna mala Fiat Panda 4x4 pa je onda niz savršen)

 

PS. ovu jednu sam napravio telefonom i "krišom" da me neko ne bi pitao "a šta ti imaš da slikaš moj auto?"...

 

 

...inače, nevezano, Yeti (2.0TDI, 103kw) po gradu troši oko 6.7 litara ili nešto tako. Računica izvedena na cca 1000km vozikanja u lokalu a bazirano na količini točenog/potrošenog goriva, ne na onome šta kaže računar u kolima. Onaj laže nekih 10%... Naravno, pokazuje manje.

 

Odrađen redovni servis kod ovlaštenog, 14.500 rsd, što je otprilike nešto manje nego koliko sam plaćao za Modusa za istu uslugu.

 

I imam jedno pitanje za iskusnije/obaveštenije: što se tiče lanaca za sneg, neki tvrde da moram imati lance za sva 4 pogonska točka, neki kažu da je dovoljno 2. Čitao ZOBS, međutim nisam uspeo da izvučem pametan zaključak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta te zabole, jesi kupio članu foruma kome se ne dopada boja ili sebi? :) Ja kupio onaj narandžasti kufer sa lancima pre 5-6 godina, nisam otvarao da ih prebrojim.

Ako imaš AWD, nije van pameti da imaš lance na sva četiri zbog lične bezbednosti IMHO

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Jel imao neko plin na autu, pa da je odlučio da ga skine? Znam da sir Oliver jeste, kakva su iskustva? Po nekim forumima čitam da čak moraš da zatvoriš rupe koje su bušene zbog boce i šta ti ja znam, nov karburator, da sve mora da se dovede u fabričko stanje, ako ima korozije auto da se odstrani, itd... Da li je moguće?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Postrožili zakon o saobraćaju. Biće opasnog belaja ako nemate zimske gume. Ako u zimskom periodu učestvujete  u karambolu a nemate zimske gume a drugi učesnik ima zimske  gume  onda ste vi krivi  bez obzira  na okolnosti. Plaćate štetu i sebi i njemu ( osiguranje pere ruke). Ako ne daj bože se neko povredi ili  zagine ne smem ni da mislim šta će biti.

Imate li savet za zimske gume? Da li Tigar za 5500 ili Dunlop za 12000?  Da li dva ipo puta više vrede? Malo vozim ionako će pre da ostare nego da se pohabaju. Napomena Neću da menjam gume već da ceo komplet toškova prebacim . Smatram da montaža guma oštećuje iste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zimske gume su ovdje obevezne a ja imam jos i sa ekserima samo sto nisam jos promjenio, tek za 2 sedmice planiram.

 

A na tvoje pitanje da odgovorim protiv pitanjem: Je li ti glava vrijednija od te razlike? Ako nije, onda isto pitanje i za glave clanove familije.

Iako, vecina uzroka udesa nije zbog guma ili automobila nego zbog glave vozaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lično trošim Tigar Wintera tj. sada Winter1 i nemam nekih zamerki. Iz snega 10-15cm sam izlazio laganije nego identičan auto sa nekim Henkok zimskim gumama i još jedan s nekim stranjskim skupljim (u jednom momentu je nas 4oro iz ofisa vozilo isti model Klija pa smo mogli da uporedimo).
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sir Oliver said:

Imate li savet za zimske gume? Da li Tigar za 5500 ili Dunlop za 12000?  Da li dva ipo puta više vrede? Malo vozim ionako će pre da ostare nego da se pohabaju. Napomena Neću da menjam gume već da ceo komplet toškova prebacim . Smatram da montaža guma oštećuje iste.

 

Sava je recimo koracic blize Danlopu. :) 

Meni je u lepoj uspomeni ostao Hankook

Montaza ne ostecuje gume, ako motazu ne rade balvani, ako znaju cemu sluze tacke na gumi, gde je pozicija ventila..itd

I nije lose periodicno otvoriti situaciju na felni, zamniti ventil, preslisati detalje na gumi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...