Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

ima li neko iskustvo sa ovom gumom... GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE...

planiram da je uzmem pa bih voleo da cujem neko misljenje? Hvala.

 

Ne znam za tu specifičnu, ja sam juče kupio 4 komada UltraGrip 9. (zimske) uštedeo nekih 8 hiljada u odnosu na regularnu cenu.

Obično kategorizaciju pratim na reifendirekt.de a kupujem u lokalu :)

 

EfficientGrip Performance je odlično ocenjena: http://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rshop.pl?dsco=100&cart_id=5845312.100.7836&sowigan=So&Breite=205&Quer=55&Felge=16&Speed=&kategorie=6&Marke=Goodyear&ranzahl=4&tyre_for=&x_tyre_for=&Herst=Goodyear&rsmFahrzeugart=ALL&search_tool=standard&Label=B-A-68-1&details=Ordern&typ=R-234519

 

4.83 od 5.00 što je u svakom slučaju vredno pažnje. U Nemačkoj su cca 62-63€/kom plus na to treba dodati cca 10€/kom da ti ih neko doveze. Dakle, ako je ovde cena u oko 72-3€ to je korektno/realno, a ako je povoljnije, onda još bolje - nisi naznačio dimenziju pa cena od cca 6600 - 7500 dinara u zavisnosti od dimenzije deluje korektno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje iskustvo sam već negde napisao uglavnom GoodYear gume imaju najbolji Grip tj najmanje proklizavaju od svih ostalih letnjih guma (koje sam ja imao) i nečujne su. Postoji samo jedan bolji model a to je Toyo R888 ali je i cena koštanja tačno 3 puta bolja.

:hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odmah da kažem, imam tačno nula iskustva sa Goodyear gumama. Ipak, prateći "Auto, motor & sport" tokom godina, uglavnom zato što imaju jasno definisane testove i kriterijume ocenjivanja upravo radi guma, primetio sam da se Goodyear ulglavnom nalazi u donjoj polovini test grupe.

 

Treba odmah reći da se testovi odnose na jedan model popularnih veličina, pa prema tome pozicioniranje jednog modela se ne odnosi na ceo proizvodni program, ali ipak, kada se nako stalno nalazi na prvom ili drugom mestu, a neko drugi na petom ili šestom mestu, to ipak nešto znači.

 

U testu LETNJIH guma 205/55 16 V/W, verovatno najpopularnijoj grupi, Goodyear je završio iza Bidgestone, Uniroyal, Semperit, continental, Pirelli i Hankook modela, jedno mesto ispred Michelin-a, iza koga još slede Yokohama, Vrederstein, Dunlop i BF Goodrich. Test je objavljen u godišnjaku za 2008. godinu, st. 236-241.

 

Ta Goodyear guma je ocenjena sa 9/10 za uvijanje ivica, 17/20 za handling (upravljivost), ali 5/10 za trakciju, 38/40 za trag kočenja i 20/20 za akvaplejning. To su ocene za mokru podlogu Ukupno 89 poena, a to su poštovanja vredne osobine i uglavnom se poklapaju sa tvojim komentarom. Na suvoj podlozi su već malo gore prošle, ukupno 73 poena. Michelin je dobila isti takav zajednički zvir, samo sa drugačijim rasporedom bodova.

 

Najbolje je prošla guma firme Bridgestone, koja ju je nadmašila u obe kategorije (mokar i suv kolovoz), Goodyear je dobio 162 poena, a Bridgestone 86 poena uz dosta veliki otpor kotrljanju, gde je dobila najgoru ocenu u test, svega 1/10. Poređenja radi, jedino je Michelin guma dobila svih 10/10. Za otpor korljanju gume u pokretu, Goodyear je drugi odozdo sa 1/10, jedino je Continental prošao isto tako loše, sa 1/10. Prema tome, ne znam kakve si sve gume imao, ali izgleda da su sve bile još gore što se buke kotrljanja tiče, vodi Michelin sa 10/10.

 

Dakle, ono što si naveo odgovara i opšte dobijenim rezultatima, ali to plaćaš kroz benzin, jer ćeš ga više koristiti da savladaš poveći otpor kotrljanju. Test vozila su bili VW Golf i Mercedes-Benz C280.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ja ne kupujem najjeftinije gume da bi uštedeo na gorivu - ako želim jeftino da se vozim ugradim gas tolko o tome.

Posedovao sam do sada letnje gume: Bridgestone/Potenza (tihe i jako dobro za sve), Falken/Ziex (pretvrde i bučne mada ih svi časopisi hvale a ja naseo), Michelin Pilot Sp.2 (sve dobro osim što po kiši voli (naročito na zebri) da proklizi), Barum/Bravuris (jeftine, nečujne prijatne meke), Kumho/Ecsta (prekratko sam ih imao jer sam prodao felne snjima) i bilo je tu još gomilu drugih kompleta kojih se ni ne sećam...  Sledeće će naravno opet biti Goodyear  :wink2:  ako budem imao viška keša biće na pogonskim Toyo  :hot:

Sve navedene gume su "18 - 225-40 ili 235-40, ranije su bile "17 - 225-45.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Невероватно је да ти заиста мислиш да некога боли туки шта ти возиш, који мобилни користиш ти и твоја деца, које жице ти је неко увалио и још гомила сличних глупости о којима си до сада писао..

Мислио сам да је варилац бицикли најгори смарач у универзуму али ти си ненадјебив у ступидаријама..

Зен Мод би ако има грама мозга требао да затвори овај форум бар на годину дана, скупило се вас разних имбецила толико да је једино решење истребљење..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Невероватно је да ти заиста мислиш да некога боли туки шта ти возиш, који мобилни користиш ти и твоја деца, које жице ти је неко увалио и још гомила сличних глупости о којима си до сада писао..

Мислио сам да је варилац бицикли најгори смарач у универзуму али ти си ненадјебив у ступидаријама..

Зен Мод би ако има грама мозга требао да затвори овај форум бар на годину дана, скупило се вас разних имбецила толико да је једино решење истребљење..

 

 

 

:smesna:

 

nasmeja me Vule (Yoda - ovaj put , sa indikativnim  mailom destimulacija@yahoo) al' od srca ...........

 

account Yoda merged sa Vule John

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Невероватно је да ти заиста мислиш да некога боли туки шта ти возиш, који мобилни користиш ти и твоја деца, које жице ти је неко увалио и још гомила сличних глупости о којима си до сада писао..

Мислио сам да је варилац бицикли најгори смарач у универзуму али ти си ненадјебив у ступидаријама..

Зен Мод би ако има грама мозга требао да затвори овај форум бар на годину дана, скупило се вас разних имбецила толико да је једино решење истребљење..

 

Vidi slažem se stobom u svemu (osim da su mi bilo šta uvalili) ali mi nije jasna jedna stvar, što ti uopšte čitaš moje postove kad tako smaram?

Uvezi varioca jbg dobio je konkurenciju  :buehehe:  samo njegov broj "postova/smaranja" kako ti kažeš je nedostižan...

Ipak je ovo balkanski forum i tu osim zezancije retko da ima nešto pametno  :nonono: samo ne treba vređati i to je to!

Opušteno tebraaaaa yoda tito Vuleeeee

P.S. nauči koristiti vpn kanale da te ne provale tako brzo  :notthinking:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi slažem se stobom u svemu (osim da su mi bilo šta uvalili) ali mi nije jasna jedna stvar, što ti uopšte čitaš moje postove kad tako smaram?

Uvezi varioca jbg dobio je konkurenciju  :buehehe:  samo njegov broj "postova/smaranja" kako ti kažeš je nedostižan...

Ipak je ovo balkanski forum i tu osim zezancije retko da ima nešto pametno  :nonono: samo ne treba vređati i to je to!

Opušteno tebraaaaa yoda tito Vuleeeee

P.S. nauči koristiti vpn kanale da te ne provale tako brzo  :notthinking:

Ja ne znam koga smaraš, da mene smaraš ti (ili bilo ko drugi), naprosto ne bih reagovao. Ovde jesam jer mi se dopala izražena korelacija između onoga što si ti kao vozač naveo i onoga što su testovi pokazali, tako lepo poklapanje ne viđam baš svaki dan u vezi nečega što je bar delimično i subjektivna stvar.

 

A za ono šta je kome uvaljeno, tu si skroz u pravu. Meni su moji gumari rekli da budem jako pažljiv kada uzimam Michelin gume, jer kažu da postoje čak tri verzije: Made in Brazil (srednji kvalitet), Made in Europe (izbegavati) i Made in France (to kupiti). Do sada sam kupovao samo francuske zbog tog upozorenja, tako da ne mogu da ih poredim sa drugim verzijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na sada vec bivsoj Z101 Continental.

 

na predjasnjem Yugu isto.

 

na pre-predjasnjoj Feliciji isto.

 

sad na motorinu isto.

 

imam veoma pozitivna iskustva sa Continental-om.

 

a sto se tice testova, slabo marim.

 

samo iskustva. cujem od mojih ljudi iskustva i to je to.

 

kupim ovo ili ono.

 

licno, ponavljam, samo licno misljenje za Michelin je da je drek.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za "normalnu" upotrebu je svaki brend name u srednjoj klasi cijene zasigurno dovoljan. Za one koji trebaju više od toga ionako ne vrijede u potpunosti mišljenja drugih jer je tada izraženiji subjektivan faktor u vezi onoga što od gume očekujemo. Jednostavan primjer je da je netko spreman na kompromis u osjećaju upravljanja/preciznosti, a drugi vozač u tom slučaju rado mijenja malo gripa za preciznost.
Osobno ako radim kompromise (a radim ih) onda radije žrtvujem dio gripa za precizno upravljanje. Svatko vozi drugačije i svatko misli da to radi najbolje. Osim Steina. On je jedini kojeg znam da ne tvrdi tako.

P.S. Mali of, postoji aforizam koji odlično opisuje svakog vozača:


Postoje tri vrste vozača:
1.- Neki voze brže od mene - budaletine!
2.- Neki voze sporije od mene - jadnici!
3.- Ja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svatko vozi drugačije i svatko misli da to radi najbolje. Osim Steina. On je jedini kojeg znam da ne tvrdi tako.

 

 

Stein je vozač - početnik i ništa se ne razume u auto-moto-tehniku/sport. Odluke donosi na licu mesta, u trenutku i veruje u samo jedno pravilo u saobraćaju: "prilagoditi vožnju uslovima na putu"

Stoga, bira adekvatne metode i sredstva da bi bio u stanju da se tom pravilu povinuje bilo kada i bilo gde. Sve ostalo prepušta stručnjacima.

 

post-13-0-62116200-1436731413_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to sam napisao jer si mi jednom tu negdje na forumu sam odgovorio da ne smatraš da sve radiš najbolje, a također je bila riječ o automobilima.

 

Ja ništa ne radim najbolje.

 

podseti me....

 

Žena viče na muža:

- TI SI TOTALNO NESPOSOBAN! NESPOSOBAN SI ZA ŽIVOT, PA SVE I DA IMA TAKMIČENJE U NESPOSOBNOSTI, TI BI BIO DRUGI!

- a što drugi?

- ZATO ŠTO SI NESPOSOBAN!!!

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja vozim prema propisima. Rado se maknem svakome ko želi da ide brže, ma šta ja o tome mislio. Jedina saobraćajka koju sam imao se desila čak bez mene u autu, dok je bio parkiran udario me je neki lik od pozadi. Srećom, bio je to neki sudija u penziji, pa je stajao i čekao da se pojavim. Dao mi je njegov telefon, ime i prezime, i rekao da će on nadoknaditi štetu. I tako je i bilo, ja sam kupio onaj blatobran od plastike koji svi danas koriste, cena je bila paprena, €250 (Daewoo Nubira CDX karavan) plus farbanje, javio sam mu se i stvarno mi je čovek dao toliko. Svaka čast, očigledno pošten čovek. A da sve bude još zabavnije, on nije bio kriv nego je nega jedan taksista udario sa strane i gurnuo ga na moj auto. Kao sudija, rekao mi je da to nema veze samnom kako i šta se desilo, to će on na sudu raspraviti sa taksistom, zakonski on je mene udario pa je za mene on krivac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Namontirao Goodyear i vec presao nekih 200km sa njima. Cini mi se da s ok, lepsa voznja, bolje se snalazi na rupe...e sad koliko je to ok jer sam sve do sad bio na Uniroyal zimske. Vidimo dalje kako ce da bude.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Prva reg. dec. 2005. 1.5dci, 63KW/86KS, 178k.km, crveni metalik. Pride 2 garniture točkova, godinu dana stare letnje Dunlop i potpuno nove Good Year zimske. Nov akumulator, nov hladnjak, redovito servisiran (veliki servis urađen na 175kkm) itd. Registrovan do 1. marta 2016. (Vlasnik od marta 2013)

Potrošnja zavisi od toga koliko kome teška noga ali realno ne ide preko 5.5l/100km u najgorim uslovima, realno može da se žonglira između 4 i 5L (u zavisnosti koliko se sati dnevno zaglavite u špicu i koliko vam je važno da budete prvi na sledećem crvenom svetlu)

 

Slike: http://www.diyaudio.rs/topic/5901-renault-modus-ima-li-neko-potraga-za-monovolumenom/?p=144097

 

Ako sam šta propustio, pitajte.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...