Jump to content

Pass DIY headphone amp


Mikorist

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Lele, kakvih ideja :buehehe: , da probam i ja jednu... Okrenuti celu el.ploču na glavačke.

Pošto je sve na ovom Svetu otišlo u 3PM, od vazduha do evrovizije, može i Mika ploču okrenuti naglavačke da bi udovoljio žicama  :hammer:

Da se o tome polemisalo ranije, mogla je biti rotirana zadnja za 180°. Šuko bi došao blizu trafoa a chincevi gde već treba i bez ukrštanja sa power kablovima.

Biće bolje drugi put, jer nikad nije poslednji put.

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Leonardo said:

Lele, kakvih ideja :buehehe: , da probam i ja jednu... Okrenuti celu el.ploču na glavačke.

Pošto je sve na ovom Svetu otišlo u 3PM, od vazduha do evrovizije, može i Mika ploču okrenuti naglavačke da bi udovoljio žicama  :hammer:

Da se o tome polemisalo ranije, mogla je biti rotirana zadnja za 180°. Šuko bi došao blizu trafoa a chincevi gde već treba i bez ukrštanja sa power kablovima.

Biće bolje drugi put, jer nikad nije poslednji put.

Leo izvini ako sam nešto pogrešno napisao. Nisam imao nameru nikog da uvredim. Na žalost, retko sam na forumu i nisam obratio pažnju šta je urađeno.

Svakakome niko nije pitao da mu pomognem niti je ovde neko pitao za savet.

Nikada nisam bio u fazonu da nekog tapšem po ramenu i pričam mu da je sve super ako mislim drugačije i znam kako da mu pomognem, mada sam mnogo puta bio tapšan po ramenu ali to me je naučilo da koristim svoju glavu i tuđe greške.

Evo možda jedne dobre ideje, da se celokupna 230VAC kablaža spakuje u jednu bakarnu cev koja je uzemljena kod IEC konektora. A trafo može dodatno da se oklopi čeličnim poklopcem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, Beli_Ninja reče

da se celokupna 230VAC kablaža spakuje u jednu bakarnu cev koja je uzemljena kod IEC konektora

To sam već predložio @NIXIE da uradi. On kaže da neće ništa da se čuje ni ovako.  Nema da bidne nigde ukrštanja.

A imamo i šrimovane kablove avionske.

 

s-l1600.webp

E22C0-9STW:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Beli_Ninja said:

Leo izvini ako sam nešto pogrešno napisao. Nisam imao nameru nikog da uvredim. Na žalost, retko sam na forumu i nisam obratio pažnju šta je urađeno.

Svakakome niko nije pitao da mu pomognem niti je ovde neko pitao za savet.

Nikada nisam bio u fazonu da nekog tapšem po ramenu i pričam mu da je sve super ako mislim drugačije i znam kako da mu pomognem, mada sam mnogo puta bio tapšan po ramenu ali to me je naučilo da koristim svoju glavu i tuđe greške.

Evo možda jedne dobre ideje, da se celokupna 230VAC kablaža spakuje u jednu bakarnu cev koja je uzemljena kod IEC konektora. A trafo može dodatno da se oklopi čeličnim poklopcem. 

Druže, ma kakve uvrede i negativni komentari. Krajnje pozitivno sam orjentisan i samo sam se našalio na temu pretumbacija unutar Mikinog sokoćala. :thumbsup:

Malo je komično što u planiranju nije došlo do boljeg usklađivanja pozicija otvora i rasporeda na ploči. Najverovatnije da nikakvog negativnog upliva ukrštanja kablova neće ni biti, iako podsvesno opravdano ili neopravdano stalno titramo nad takvom situacijom. Dobar upreden i oklopljen kabl ne bi trebao praviti smetnje.     

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Leonardo said:

Druže, ma kakve uvrede i negativni komentari. Krajnje pozitivno sam orjentisan i samo sam se našalio na temu pretumbacija unutar Mikinog sokoćala. :thumbsup:

Malo je komično što u planiranju nije došlo do boljeg usklađivanja pozicija otvora i rasporeda na ploči. Najverovatnije da nikakvog negativnog upliva ukrštanja kablova neće ni biti, iako podsvesno opravdano ili neopravdano stalno titramo nad takvom situacijom. Dobar upreden i oklopljen kabl ne bi trebao praviti smetnje.     

Ma ja samo dajem NFB :D

Verovatno da neće biti problema, osim možda trafo i RCA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako bas zagusti, moze trafo i  van kutije. Mosda nijr bas najprakticnije, ali zvucno najbolje. Ja sam to davno uradio sa  "BoZ" predpojacalom...

A mozda i nece trebati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
14 hours ago, Mikorist said:

viber_image_2024-05-14_19-06-31-158.jpg

Snuberčići :D

 

 

viber_image_2024-05-19_18-19-54-367.jpg

 

Još malo:sarcastic_hand:

 

Javlja mi se da će još neki poželeti da skockaju ovo pojačalce. 

Činjenica je da dosta ljubitelja dobrog zvuka koristi dobre slušalice i da je ovo jedno od boljih a investiciono razumnih rešenja za pokretanje istih.

Miko zavidim ti pomalo.  😉 👍

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Leonardo said:

 

Javlja mi se da će još neki poželeti da skockaju ovo pojačalce. 

Činjenica je da dosta ljubitelja dobrog zvuka koristi dobre slušalice i da je ovo jedno od boljih a investiciono razumnih rešenja za pokretanje istih.

Miko zavidim ti pomalo.  😉 👍

Javlja li ti se da ćeš raditi prednju ploču 😀

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Leonardo said:

Ne, zašto bi?  Ne svira prednja ploča, to zna svaki iole inteligentniji čovek. Kakva je ploča dobijena od Kineza dobro je i izvučeno ovo iz nje.

Ako neko baš insistira da se to radi, to je druga priča. A i to zavisi od raspoloživog vremena.  

 

Nisi me razumeo 😀

Ima nekih koji neće kod kineza da kuoe kutiju oa će im trebati prednja ploča 🤣

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...