Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

:clapping::phil_04:

Normalan svijet je nakupovao ulja, secera, toaletnog papira, a DIY-eri se uplasili da ce nestati kondenzatora, pa opustosili trgovine i sad svajsaju li svajsaju!
Da, bit ce ovo dobra godina!
Nece biti plina, ali ce se grijati na hifu! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, zerowaf reče

:clapping::phil_04:

Normalan svijet je nakupovao ulja, secera, toaletnog papira, a DIY-eri se uplasili da ce nestati kondenzatora, pa opustosili trgovine i sad svajsaju li svajsaju!
Da, bit ce ovo dobra godina!
Nece biti plina, ali ce se grijati na hifu! :D 

Da, bit će dobra godina, ne ponovila se nikad... pardoniram za par iznimki

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, gluv_i_udaren reče

Jako se lako otkinu…

Sreća pa su po otpadima 10€. Ako je pukla koja (konektor) verovatno imam negde (džaba naravno)

Jao, sad me podsjeti na zgodu sa otpada prije nekog vremena. Otišao ja na otpad da potražim konektor za BSI, tamo meni radnik kaže da nisam normalan, oni sve što nalikuje na bakarni kabel/konektor odmah spaljuju za sekundarne sirovine. Kad sam sjeo u auto, samokaznio sam se sa par šamara, šta sam ja očekivao... Još jedna, ali nije sa otpada. Trebali su mi tromi osigurači za jedan uređaj na poslu, naravno, u mojoj blizni nema nigdje za kupiti, nađem neku firmu u Sarajevu, kažu imaju na stanju trome 5A 6x32, super kažem ja pošaljite mi 10kom., odgovara prodavač šaljem sutra, ugodno iznenađen ja se lijepo zahvalim. Došli os. za par dana, ja otvorim pakiranje a ono brzi 5A 6x32. Kontaktiram ovog stručnjaka a on meni odgovara: u čemu je razlika???? Malo je falilo da mu napišem da tvornica iz za**bancije proizvodi 3 vrste osigurača za istu struju....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, gluv_i_udaren said:

Jako se lako otkinu…

Sređene, neka je obarala pritisak goriva, ali je to bio tek jedan od problema. Ostao je P0638, i velika verovatnoća crknutog racunara....:moil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Povezao, poslusao...

Svira... Korektno. Da li je to to, pa bas i nije. Malo mracniji zvuk nego sto bi hteo, kao da se gube neki detalji...

Verovatno je zbog toga sto sam koristio J310 jfet umesto bf862 (koji je nenadjijum). 

A i Mofo, lepo on svira, mada mu fali malo zivosti...

Eto gledam i kod Pass-a, F4 je uvek kao lepo svirao, ali nikad nije bio nesto mnogo popularan... 

Sad me kopka da probam napraviti Pass F2, ali sa induktivitetom (prakticno Mofo naopacke). Trebalo bi da moze, samo sto treba bolje filtrirati brljez iz napajanja, i obavezno bafer ispred, posto se uvecava ulazni kapacitet...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

F4 je druga prica

Znam, necu da uporedjujem babe i zabe, samo hocu reci da imam utisak da Mosfet followeri nisu bas nesto popularni, verovatno zbog zahteva za (boljim) pretpojacalom...

Mozda gresim jbg, samo razmisljam naglas (lajem)... :D

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, ManicP reče

Biće za tebe, nemoj se sikiraš.

Ona tvoja pcb je verovatno najbolja opcija posto ima shunt reg i mesta za blok kondove...cenim da to dodaje neki plus na osnovno kolo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Pchelac said:

Isla je neka prica da MoFo bolje radi na malo vise naponu, 24V npr, i sa vecim ladnjakom naravno, a i preamp bi trebalo da moze da ima blizu 40v pp u izlazu...sa kojim si ti ono mosfetom pravio to ?

Mozda, mada sam ja imao dva svitchera od po 19v u fioci, pa rekoh da iskoristim.

Mosfet je IRFP250N

Sema pretpojacala je ova, sa prvog post-a, sa par malih izme a 

WWW.DIYAUDIO.COM

When I saw ZV9 for the first time it looked to me like a beautiful preamp topology made to an power amp...

Napajanje opet najgore, 32v switcher sa riknulog stamoaca. Filtriran obicnim cap multiplierom (post br1). Jfet J310. 

Dakle ima mesta za poboljsanja... imam i K170 Gr u fioci, mada bi trebalo po 2 ili cak 3 u paralelu da bi dobio Id od 10-12 mA, tako da ne znam da li vredi uopste cimati se sa njima, ili cekati da bf862 padne s'neba ;)

Mislim,  nije ni ovo tako lose, e sad, kad znamo da moze bolje, pa nas svrbi... :bad_boys_20: :shinymj5: to je nas audiofilski problem :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...