Jump to content

Babelfishovanje, V3... ili ko zna koja već po redu


chakija

Preporučeni Komentari

Šta reći... Definitno je ovo pojačalo najskuplji projekat ikad :to_pick_ones_nose2:

Na kraju je ipak ispao najgori scenario za problematicni kanal - pomenjao sam sve aktivne elemente, da bi se ispostavilo na kraju da je SS brljavio i zbog njega nije mogao da se podesi offset. Struja je mogla da se podesi kolko toliko stabilno, al offset je bio preko 3V. 

Uglavnom, škola je plaćena solidno, ponešto se i naučilo, a i realno kako bi drugacije čuo kako SS može da svira kada mu se surdukne 3A struje!

Sada trenutno svira sa 2A...hladnjaci su nešto topliji, ali i dalje daleko od sumanutih temperatura od ranije. Slušao sam i na 1.8 i zvuk mi malo više vuče na sterilnu stranu. Sa 2A ipak doda malo mesa na kosti, dobije se na prostoru i zadrži na hiperdetaljnosti koje ovo pojačalo inače poseduje. 

Rezultati su očekivani - zvučno slično kao B2J, bass mi je bolji, detalja više... 

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne zaboravi pastu s obe strane keramike

ne zaboravi da za svaki slucaj proveris kratki spoj Drain to heatsink

ne zaboravi da po zavrtanju prelemis pinove izlaznih, da raspustis mehanicko naprezanje, tranzistor nikad ne bude u poziciji u kojoj je bio pre zahvata

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prošli vikend F8 prvi put izašao iz stana. 

Kud ćeš bolje nego da se počuje malo sa oprobanom kombinacijom - hi eff beyma coax by Sync! 

Jbt koji zvuk! Podsetio sam se zašto je B2J sa beymama bio referenca toliko dugoko :wub:

Neverovatno, al naslušasmo se zvuka sa 1210mk2 i AT3600! 

Sa dynaudio nije mogao da pokaže sve kvalitete. Njih beta šamara samo tako! 

Oba ampa sviraju prelepo, al ipak F8 prevagnuo. Mekanije, sa boljim prostorom i tonom to-die-for. B2J ne kasni puno, sa mozda malo vise detalja ali opet nesto sirovijom prezentacijom.

Toliko mi se svideo zvuk da je malo falilo da poručim sve delove i ponovo pravim isti zvučnik! 

Iskulirao par dana i palio moj sistem povremeno da svirucka pozadinski...ne momente mi se čak i činilo da i nije nešto. Sad uhvatio par sati za malo ozbiljniju svirku... 

Ne znam, ali ovo je opet, verovatno, najbolji zvuk koji sam imao. F8B je opravdao sva očekivanja! Prelepo, prelepo radi! Mlaz firnajza se dobrano podebljao! 

Moram mu samo baby sitter neki roknuti jer se greje potaman... 

Dostojan naslednik prethodnog ampa! 

:worship:

 

... 

Sad je pitanje koju hi-eff svadbarsku kutiju mu praviti :bad_boys_20:

IMG_20231130_202308.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, chakija said:

Sa dynaudio

za te ( osim stvarno velikih Dyns) su Babelfish M25, Il Penitente, Plethora of Pinjatas, Il Penitente P ....... samaraju ih bolje od mnogih 100W pojacala

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, chakija reče

Neverovatno, al naslušasmo se zvuka sa 1210mk2 i AT3600! 

Izvini al' ne mogu a da ne iskomentarisem ovo : pravili ste phono sa 2SK369 i koristite i dalje AT3600  !????

Pa kad ste se sa njom naslusali muzike - stvarno treba da probate nesto kvalitetnije, tipa AT VM540 ili neku Ortofonku.... sem ako Vam je gramofon na nekom 6.-om mestu.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...