Jump to content

Antivibracione podloške


NIXIE

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Mikorist said:

Sad će da se javi Zen da kaže kada on ostane predsednik da će da zabrani podloške i klocne :sarcastic_hand:

Sad ću da napišem pozivnicu vlasniku ove sobe da se pridruži ovde da izloži sva ta poboljšanja pa da vidimo dokle će Zen da bude zen...

Tu je i (baš) nekoliko viskova koji se dopadoše @Doktor. Da ih vidi in usu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Mikorist said:

Ali ništa ne znači ako na naponskom nema klocna - onda sve ovo predhodno ne radi.

6.jpg;)

 

Niste razmišljali da kablovi vibriraju ? :preved:

ovako nešto sam mislio da napravim, ali ne zbog zvuka, nego što su mi teški strujaši :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Razmišljam da napravim mini Keopsovu piramidu - kućište - i u njega DAC da ubacim. 

Problem je znati umanjenu dimenziju priramide 

Screenshot 2020-05-28 at 11.38.03.png:smesna:

Mož' na vr' DAC-a i žilete da oštriš. Multipraktik :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, NIXIE said:

Ova tema je otišla u neželjenom smeru. :buehehe:

Naprotiv, dokazuje da je ono od čega je počelo smislena i razumno skupa vežba u razmišljanju kako poboljšati postavljanje uređaja. Dalje, razmatra se i kako to može da dirne tanke žice zaljubljenika i postane, veoma, isplativo, ako se unese znalački pristup „ubeđivanju“ i nalaženju istih. Dakle, nađeno je da postoji boljitak, uočeno je kako to (u)raditi u većem broju pa... Nastarnu šalu na stranu, sve je ovo, upravo, pohvala đevrečićima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, ManicP said:

Mož' na vr' DAC-a i žilete da oštriš. Multipraktik :P

Čuvao bih se uglova kućišta kada/ako ukućanima dogori fitilj. Prikriti čvrsto vezivanje za podlogu u anti-resonant nogicama, taman imaju u sredini prostor za to. Time smo se, sasvim, vratili na početni sadržaj ovog razgovora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ova tema je otišla u neželjenom smeru. :buehehe:

Sto, vidis da je stisno lager sa dve djunte i sitnim nutom, na kablu za napajanje.. :) 

 

Auu, ne videh stranu 5....aaaaa:crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mpingo drvo je bozanskih osobina jer su afrikanci skontali da je muzikalno.

Ako povucemo paralelu i pogledamo od cega se na ovim prostorima pravi frula namece nam se resenje. Sljiva i dren kao broj 1 a za njima i jabuka, kruska pa dalje redom. Moj predlog je da se nadje lepo osuseno parce Sljive Pozegace ili Jabuke Petrovace pa da se fino obradi po postojecim nacrtima i eto muzikalne mpingo podloske ugodne balkanskom (jugoistocno evropskom) uhu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/28/2020 at 3:52 PM, mutayu said:

Mpingo drvo je bozanskih osobina jer su afrikanci skontali da je muzikalno.

Ako povucemo paralelu i pogledamo od cega se na ovim prostorima pravi frula namece nam se resenje. Sljiva i dren kao broj 1 a za njima i jabuka, kruska pa dalje redom. Moj predlog je da se nadje lepo osuseno parce Sljive Pozegace ili Jabuke Petrovace pa da se fino obradi po postojecim nacrtima i eto muzikalne mpingo podloske ugodne balkanskom (jugoistocno evropskom) uhu.

Ili sedam deci šljive u sobi za slušanje. Isto prostrujava kablove i usvirava spajkove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 56 minuta, Nesic reče

Niksije, priznaj da si pokro ideju :D :D :D ?

 

Prvi put to vidim. Misliš da su unutra ležajevi? Ideju sam dobio na drugom mestu, od domaćih proizvođača koji su ideju dobili od svetskih i tako to. Moje rešenje je jedinstveno, minimalističko,  siguran sam da nema ni sličnog, ni jeftinijeg. Ako se na moje ležajeve navuku dva lepo obrađena poklopca, dobije se to sa slike. Ja lično bih umesto metala uzeo plastiku za poklopce. Leonardo recimo to može da napravi da liči na nešto, da ne bude samo odeljano na strugu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šalim se ja malo, bez ljutnje :)

Nemam pojma šta je u pitanju... Drugar radi sličnu kutiju pa mi poslao sliku.... i odmah sam povezao. Čista struka.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cela ta skalamerija sa lezajevima ima dovoljno kontaktne povrsine ( mislim na prenosnu, preko kuglica) da 99% odgovara funkciji klasicne metalne nozice

evo vam ovo - uz malo kombinatorike (sraf za pricvrscenje)  , moze da se koristi ili direktno kao konus ili da se napravi ansambl od dva opozitna komada sa kuglicom u sredini

dakle , malo dvokomponentnog lepka za sraf, navlaka od plastike (termobuzir?), zabusiti za kuglicu i ete .....

ako je jeftino a efikasno cilj igre .......

http://www.rapol.co.rs/sr/cepovizacevi/cep-za-cev-metalni-1"-519

cep_za_cev_metalni_1_quot__rapol_1440_1950.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

brzi kroki jednog od resenja

 

gornji cep funkcijski nepotreban (pod uslovom da je donja ploca uredjaja dovoljno masivna da obezbedjuje transfer energije a ne uvija se), ali bi bilo leeeepsije

 

 

nozice od poklopaca za ceve.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ti ti stabilno ovako kako si nacrtao. Ako je to presovan lim, to je suviše mekan materijal za šiljak. Šta fali zašiljenom šrafu na podloški od 20din? Samo se malo zabušu u centru za šiljak da ne mrda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto rekoh,meni ne fali nista

samo kazem da je to resenje sa lezajevima eventualno lepo ali nimalo drugacije od nogice od punog materijala; sa fizikalne strane cisto zamajavanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoces da kazes da se i gornji i donji oslanjaju spoljnim prstenom, a medjuspoj(velikoh pritiska i vezivanja) je sa centralnim prstenom i podloskama medjuveza.

To u zbiru oslonaca dodje kao parce cevi...gornji labav sa spravom, donji labav sa podlogom a medjuveza sa pritiskom...recimo da je cvrsta..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...