Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Pogledao sam Kraftidioten ( In Order of Disappearance ) pre 2 dana.

post-52-0-11210000-1452453928_thumb.jpg

Meni ostavio veoma dobar utisak.

Konacno da u inostranom filmu srpski mafijas i zaista ima srpsko ime i prezime ( odlican scenario, glavni scenarista je Danac ).

Igra i ekipa glumaca sa ovih prostora : Miki Krstovic, Sergej Trifunovic ( bas i nije morao, hbg. ), te odlicni Goran Navojec i drugi.

"Caleta" je mogao igrati i neki od nasih glumaca starije generacije, a ne Bruno Ganz ( recimo Gaga Nikolic, Serbedzija je vec "izraubovan" po holivudskim filmovima tako da on def. - ne ).

Glavna uloga, provereni i afirmisani u UK & US, Stellan Skarsårg.

Rezija ( Hans Petter Moland ) korektno.

"Tarantinovski prizvuk" , ali u originalnim okvirima.

Preporuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

mozda nam tematika ne odgovara ali i ovaj je odlican...

http://m.imdb.com/title/tt1684226/?ref_=m_nmfmd_act_5

Apsolutno se slazem. Odlican film. :thumbsup:

 

Sem vec spomenutog Rufallo-a ovaj film je "doneo" i dva veoma perspektivna glumca.

Matt Bomer-a ( TV serije : White Collar i Chuck ), kao i Taylor Kitsch-a koji se meni licno svideo i potvrdio kao talenat u TV seriji True Detective, 2 sezona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

niko ne spominje novog Tarantina, vredi li nesto?

 

 

Ne vredi, ne gubi vreme na Tarantina.

 

 

Ja ga odgledah nekako do kraja, ali je smorio za medalju.

 

 

Misljenja sam da on vise nikad nece napraviti fikm vredan paznje. Sve je losiji kako je matoriji.

 

 

Posle večerašnjeg gledanja The Hateful Eight slobodan sam da kažem da sam optimista glede Tarantina- možda veći nego ikada da će praviti još dobrih filmova.

 

Iako film počinje spektakularnim zimskim pejzažom, uz mračnu, sugestivnu Morikoneovu muziku, on je zapravo kameran i lako ga je zamisliti kao dramu na pozorišnim daskama.

Pomalo ostaje žal da nismo videli više tih Panavision 70 pejzaža monumetalne prirode, ali odluka režisera da se suzdrži može se uzeti kao opravdana i dobra.

Od tih scena "od spolja" ne mogu a da ne izdvojim izvanredne fizičke scene vođenja konja u sklonište, ili zabadanja metalnih kočeva da označe stazu ka staji, ili ka zahodu, objektima koji su odvojeni od glavne zgrade.

Zapravo, slike vejavice i zime od spolja, pojačavaju tenziju unutra, gde se glavni sukob i događa.

U Mininoj pozamenteriji mešaju se brojni Tarantinovi kvaliteti i stvaraju intenzivan filmski doživljaj. Za razliku od svih prethodnih Tarantinovih filmova, koji se bave jedinkom (pojedincem), u ovom filmu je sve u službi snažne moralne poruke koja se emituje i u koju se lica stapaju.

Sa te strane, ovaj film priziva najbolje od klasičnih holivudskih majstora (Kapru, Forda,...), koji su kroz likove koji su tumačili velikani poput Džona Vejna, Džejmsa Stjuarta i drugih, umeli da gledaoce okupe oko čvrstog stava. Nakon gledanja  The Hateful Eight ne mogu da ne mislim na  Divan život, ili još bolje na Liberti Valansa - drugim rečima: ovo je izvanredan film!

 

Gledajte ponovo!

Gledajte obavezno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao sam film prosle nedelje i mislim da je jako dobar. Zanimljiv scenario, odlicna kamera i fotografija.

Narocito pejzaza i eksterijera. Verodostojna i nenametljiva scenografija. Karakteristicni dijalozi. Vidi se da glumci uzivaju.

Kurt Rasel pravo iznenadjenje - u ovoj vrsti filma. Naravno originalna muzika E. Morikone. Postoje i neki mali pozitivni uticaji serijala Deadwood i L.F. Trir-ovog Dogvila. Odlicno upotrebljen istorijski kontekst Linkolnovske ere, gradjanskog rata i konstantno pitanje rasiszma. To mu daje dodatni kvalitet... Film je izuzetan predstavnik Snezne western americane.

.

Jos jedan veoma dobar primer snezne western americane je i novi film sa Leonardom Di Kapriom, Isto odlican.

Oba filma bi trebalo neizostavno pogledati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, Dogville je dobra asocijacija i ima tu jos niz uticaja i uzora koji se mogu nabrajati, a izdvojicu nesto sto sam procitao, a moguce i da je sam Tarantino naveo - The Thing. Prisustvo Kurta Rasela dodatno ucvrscuje vezu sa Carpenterovom verzijom. Ne slazem se da je Raselova uloga iznenađenje- imamo odlican vestern brace Koen od pre par godina za primer. Gluma u osmorici je izuzetna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=nv_sr_1

 

Sada sam na 2 serijalu, dobro je, možda ne savršeno, ali zanimljivo. Jedino mi nije jasno zašto su se trudili da ne prikažu neke prirodne lepote ili neke urbane zanimljivosti Švedske-Danske, malo makar... Ovako sve deluje sivo, magla i kiša koje se kovitlaju oko industrijskih zona i napuštenih skladišta. Beš ga, sad mi je jasno zašto su vikinzi bežali u Britaniju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=nv_sr_1

 

Sada sam na 2 serijalu, dobro je, možda ne savršeno, ali zanimljivo. Jedino mi nije jasno zašto su se trudili da ne prikažu neke prirodne lepote ili neke urbane zanimljivosti Švedske-Danske, malo makar... Ovako sve deluje sivo, magla i kiša koje se kovitlaju oko industrijskih zona i napuštenih skladišta. Beš ga, sad mi je jasno zašto su vikinzi bežali u Britaniju...

Bežali su jer nisu imali današnji standard  :whistle2: današnji standard imaju jer nisu ratovali 180 godina, i mi bi smo, da smo bili u takovoj sitaciji. Dok se cela Evropa rušila oni gradili metro.

Što se tiče prirodnih lepota, ne ide brate to gurati u ovakvu seriju  i ceo talas novog nordijskog filma. Mračne zemlje mračne teme. Serija svakako 5 zvezdica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...