Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

One More Time (2015)

 

http://www.imdb.com/title/tt3662066/

 

Odličan, po meni mnogo bolji od ocene koju je dobio na imdb. Il' sam ja pomeren/mator, il' ga ocenjivala pogrešna publika naviknuta na jurnjavu, pucnjavu i potpuno oslanjanje na moć 3D efekata kao osnove za dobru ocenu. (poznajem jednu porodicu na koju me ovaj film podsetio...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

što je to lepo kad nemaš vremena ni interesa ko neki (naš) severnjak da ganjaš taze/tazije filmove , nego se za par godina nafata količina.

evo večeras naletim na parče batina na tubeu pa iskopam da je Jack Reacher (2012) u pitanju. mnogima poznato i ofucano, meni novo.

fino krljanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U kom hajdučkomvideoklubu sada "iznajmljujete"? :)

Pokušao da gledam - London Has Fallen - i pored par solidnih imena iz sveta filma i priče koja i nije tako loša, film ocenjujem - Trostrukim Bljakom!

Providna i preterana zapadnjačka propaganda i ništa više. Žali bože utrošenog vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, prophet said:

 

 

 

2452036.jpg

Hvala Prophet.

Kao dete sam obozavao "Petorku" Fetisov,Kasatonov,Makarov,Larionov,Krutov plus Tretiak na golu.To je verovatno jedna od najboljih ekipa ikad u ekipnim sportovima.

Moj shkolski drug je igrao za pionire Toronto Maple Leafs,pre nego se "usrecio" i dosao u Srbiju da zivi.
Na OI u Kalgariju je navijao za Ruse,chak i kad su igrali protiv Kanade koju su raskerebechili sa 5:0.Kad sam ga pitao sto ne navija za Kanadu rekao mi je "Da si jednom stao u hokejashkoj opremi na led - znao bi".

Valjda je time hteo da kaze da su Rusi i njihova igra bili san svakog hokejasha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/26/2016 at 10:36 PM, D i g i t a L said:

Hvala Prophet.

Kao dete sam obozavao "Petorku" Fetisov,Kasatonov,Makarov,Larionov,Krutov plus Tretiak na golu.To je verovatno jedna od najboljih ekipa ikad u ekipnim sportovima.

Moj shkolski drug je igrao za pionire Toronto Maple Leafs,pre nego se "usrecio" i dosao u Srbiju da zivi.
Na OI u Kalgariju je navijao za Ruse,chak i kad su igrali protiv Kanade koju su raskerebechili sa 5:0.Kad sam ga pitao sto ne navija za Kanadu rekao mi je "Da si jednom stao u hokejashkoj opremi na led - znao bi".

Valjda je time hteo da kaze da su Rusi i njihova igra bili san svakog hokejasha.

Ma baš me "bacilo". Šteta je što ne prave više ovakvih dokumentaraca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Izuzetan reditelj.Odgledao skoro po ko zna koji put

La double vie de Véronique

http://www.imdb.com/title/tt0101765/?ref_=nm_knf_t4

 

8HOHTDp.jpg

Irene Jacob nigde nije blistala kao u njegovim filmovima.

Izuzetan film i jos bolja muzika jednog od mojih omiljenih "filmskih" kompozitora Zbigniew Preisner-a

 

 

Preporuka za gledanje i slushanje ko vrata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 16.5.2016. at 10:14 PM, Woland said:

Odgledao Talijane, . . .

. . .

Prelistavajuci ovaj topic u potrazi da nesto pogledam na preporuku, videh @Woland da si pravio jednu dobru fillmsku seansu sa italijanskim filmovima.

Ne videh da si uvrstio i ovaj film, tj. i ovog rezisera koji je za mene uz Pazolinija jedan od najboljih filmskih radnika koje je Italija dala.

Mikelandjelo Antonjoni  i njegovo remek delo iz 1966 god. " Blow-Up ". Film koji se moze gledati više puta, kako u celosti, tako i analizirati samo neke njegove delove.

Film je poznat vezano za muziku i zbog toga sto je u jednoj sceni pojavljuje grupa The Yardbirds i Jeff Beck koji je teatralno ulomio gitaru i bacio u publiku. Tu je i Dzimi Pejdz, ali je sporedan lik u odnosu na Jeff-a.

Sta se zbilo sa delom te skrsene gitare ostavljam clanovima koje sam zainteresovao ovim da pogledaju film ili odu na YT i pogledaju samo taj deo. :)

Naravno, od Italijana moram i ovde pomenuti Darija Ardjenta, ali to je za horor fanove. Odoh dalje da listam po topic-u sta bih pogledao na vase preporuke.

 

blowupposter.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor

Dobar je Blow Up, a svakako u isti koš može da se strpa, po tom psihodeličnom pop/rok buntovničkom okruženju (možda ipak salonskom!) i Zabriskie Point.

U Blow Up se Antonioni fino udaljio od literarnog predloška i oko pozajmljene ideje izgradio sasvim svoj film. Odnosno, ovo je i preporuka za jedno od mnogobrojnih Kortasarovih pripovedačkih remek dela: Đavolje bale.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...