Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Pogledao sam Kraftidioten ( In Order of Disappearance ) pre 2 dana.

attachicon.gifIn_Order_of_Disappearance.jpg

Meni ostavio veoma dobar utisak.

Konacno da u inostranom filmu srpski mafijas i zaista ima srpsko ime i prezime ( odlican scenario, glavni scenarista je Danac ).

Igra i ekipa glumaca sa ovih prostora : Miki Krstovic, Sergej Trifunovic ( bas i nije morao, hbg. ), te odlicni Goran Navojec i drugi.

"Caleta" je mogao igrati i neki od nasih glumaca starije generacije, a ne Bruno Ganz ( recimo Gaga Nikolic, Serbedzija je vec "izraubovan" po holivudskim filmovima tako da on def. - ne ).

Glavna uloga, provereni i afirmisani u UK & US, Stellan Skarsårg.

Rezija ( Hans Petter Moland ) korektno.

"Tarantinovski prizvuk" , ali u originalnim okvirima.

Preporuka.

 

 

:thumbsup:

 

"Hitler" za malo pa čist Srbin, loš mu je srpski zbog povrede na levoj strani vilice i obraza... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle večerašnjeg gledanja The Hateful Eight slobodan sam da kažem da sam optimista glede Tarantina- možda veći nego ikada da će praviti još dobrih filmova.

 

Iako film počinje spektakularnim zimskim pejzažom, uz mračnu, sugestivnu Morikoneovu muziku, on je zapravo kameran i lako ga je zamisliti kao dramu na pozorišnim daskama.

Pomalo ostaje žal da nismo videli više tih Panavision 70 pejzaža monumetalne prirode, ali odluka režisera da se suzdrži može se uzeti kao opravdana i dobra.

Od tih scena "od spolja" ne mogu a da ne izdvojim izvanredne fizičke scene vođenja konja u sklonište, ili zabadanja metalnih kočeva da označe stazu ka staji, ili ka zahodu, objektima koji su odvojeni od glavne zgrade.

Zapravo, slike vejavice i zime od spolja, pojačavaju tenziju unutra, gde se glavni sukob i događa.

U Mininoj pozamenteriji mešaju se brojni Tarantinovi kvaliteti i stvaraju intenzivan filmski doživljaj. Za razliku od svih prethodnih Tarantinovih filmova, koji se bave jedinkom (pojedincem), u ovom filmu je sve u službi snažne moralne poruke koja se emituje i u koju se lica stapaju.

Sa te strane, ovaj film priziva najbolje od klasičnih holivudskih majstora (Kapru, Forda,...), koji su kroz likove koji su tumačili velikani poput Džona Vejna, Džejmsa Stjuarta i drugih, umeli da gledaoce okupe oko čvrstog stava. Nakon gledanja  The Hateful Eight ne mogu da ne mislim na  Divan život, ili još bolje na Liberti Valansa - drugim rečima: ovo je izvanredan film!

 

Gledajte ponovo!

Gledajte obavezno!

 

Na momente maestralan sa karakterističnom dinamikom kod određivanja prioriteta (novac, rasa, ponos, prijateljstvo, partnerstvo...). Jedina zamerka scenariju sa moje strane je pojava južnjačkog generala i epizoda sa iživljavanjem nad njegovim sinom.

 

Jesu prejaki kontrasti i stvara se dodatni naboj, tako da je prosto logično da krv ne teče već eruptira kada dođe do tačke pucanja. Mislim da nije tog vulgaris pristupa (kao u lutkarskim pozorištima)  i da je krv odrađena realističnije uticaj na psihu gledalaca  bi bio poguban sa samo jednom scenom egzekucije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fillm je What's Eating Gilbert Grape.

 

I jest, Leo je tu sjajan.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2016&mm=02&dd=06&nav_id=1093774

 

Leo se kladio sa Depom u 50 $ da ce da ga (glupirajuci se kao retard jer je to strasno dobro izvezbao) zasmeje.

I svaki put je uspeo ma koliko se Dep trudio da ostane ozbiljan.  Sam je priznao da mi je Leo  uzeo 5000$ na smeh.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima filmova čiji autori misle da ispred ekrana sede isključivo idioti koji otvorenih usta veruju da je ono što gledaju moguće u stvarnom životu. jer ako film pripada naučno-fantastičnom žanru mora da iza njega stoji nauka, zar ne? drugačije ne može biti. takav je bio gravitacija takav je i marsovac koji je u podcenjivanju gledaočeve inteligencije otišao još dalje. film je bruka i sramota takvog filmskog maga kao što je ridli skot. čak i onaj nesrećni mršavi dubler koji je svojim mršavim telom menjao met dejmona delovao toliko naivno da i filmovi c produkcije o zombijima izgledju ubedljivije.

o uzgajanju krompira na marsu i scenama spašavanja ne bih da pričam jer su me slatko nasmejale pa je prava šteta što ridli skot ovaj film nie nazvao space truckers, return :)

Kako god, meni je Starman bio baš jak doživljaj:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlican film,Preporuka.

 

Gledao i ja Mustang pre neko veče - i u stomaku i grudima sve mi se steglo - brutalno!

 

Takođe, nakon Sorentinovog Youth, odgledao još jedan film koji za temu ima pozno doba i koji je itekako vredan gledanja: 45 years

 

Kad odgledam i A Walk in the Woods otvoriću posebnu temu o gerijatrijskom filmu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Zen - Kejt dobra,veoma dobra.

 

Ovde takodje,zajedno sa Fazbinderom koji je "skinuo" Stiva u originalu.Mer se gleda

 

Steve Jobs........

 

 

ne znam , jednostavno me ne privlaci prica oko SJ

 

greed and ambition , cak i kad je mixano sa genijalnoscu , nimalo mi ne prija za razbibrigu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U ovom iz 2015. se bave malo vishe sa fathers facom Sirijca,shto u kombinaciji sa Joanom(Kejt) i ne izgleda loshe.

 

Medjutim pravi Sirijac je imao autobiografa koji je pisao knjigu o njemu njegovoj deci,da bi njegova deca znala koje bio on,jer ih nije uopste ni vidjao

 

Iako je bio "chovek nauke" kada mu je dijagnostifikovan blazi oblik raka pankreasa koji je bio izleciv on ga je lechio "narodnom medicinom" dok nije metastazirao.

 

Mercedes je uvek vozio bez tablice - probni period.Kada bi istekao probni period kupovao bi novi.

 

Prve godine zaradio je milion dolara,druge je vredeo 10,a trece 100 miliona.

 

Inache je bio usvojeno dete koga je odbacila i porodica koja ga je usvojila.Njegov bioloshki otac je bio Sirijac i u njegovom restoranu je chesto boravio,a da on nije znao da mu je ovaj sin.

 

Zanimljiva mi je bila emisija u kojoj je gostovao sa Bil Gejtsom par dana pred pojavljivanje IPhona.Na pitanje voditelja ima li sta novo u svetu IT-a Bil je odgovorio da nema,a Sirijac je goreo od zelje da kaze da ima,ali nije smeo jerbo bi sjebo veliko iznenadjenje koje je IPhone bio.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...