Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

U ovom iz 2015. se bave malo vishe sa fathers facom Sirijca,shto u kombinaciji sa Joanom(Kejt) i ne izgleda loshe.

 

Medjutim pravi Sirijac je imao autobiografa koji je pisao knjigu o njemu njegovoj deci,da bi njegova deca znala koje bio on,jer ih nije uopste ni vidjao

 

Iako je bio "chovek nauke" kada mu je dijagnostifikovan blazi oblik raka pankreasa koji je bio izleciv on ga je lechio "narodnom medicinom" dok nije metastazirao.

 

Mercedes je uvek vozio bez tablice - probni period.Kada bi istekao probni period kupovao bi novi.

 

Prve godine zaradio je milion dolara,druge je vredeo 10,a trece 100 miliona.

 

Inache je bio usvojeno dete koga je odbacila i porodica koja ga je usvojila.Njegov bioloshki otac je bio Sirijac i u njegovom restoranu je chesto boravio,a da on nije znao da mu je ovaj sin.

 

Zanimljiva mi je bila emisija u kojoj je gostovao sa Bil Gejtsom par dana pred pojavljivanje IPhona.Na pitanje voditelja ima li sta novo u svetu IT-a Bil je odgovorio da nema,a Sirijac je goreo od zelje da kaze da ima,ali nije smeo jerbo bi sjebo veliko iznenadjenje koje je IPhone bio.

 

Po meni je film cist promasaj, dosadan i  nezanimljiv. Svet sigurno nece pamtiti Jobs-a po tome kakav je imao odnos sa porodicom, vec sta je uradio.

Nagradno pitanje koliko  Bil Gejts ima dece. Naravno nikoga to ne interesuje svi pricaju o Windows-u , btw ima troje.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Nisam mislio na to, no na to da je to najbolji način da pokreneš radnju u filmu koji inače nema ni jedan drugi kvalitet.

 

- Sad ću ja da snimim film...

- Imaš neku dobru ideju za scenario?

- Hm... baš i nemam, ali ubaciću jedno pedeset ili sto zombija i rešio sam problem...

- ...da, imaš pravo, zombiji uvek rešavaju probleme u nezanimljivim filmovima... Nego, kako se prave zombiji?

- obučeš im rastrgane krpe umazane blatom i dobro ih namažeš zelenom šminkom po licu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ennio Morricone received his first Academy Award nomination in 1979 for the score to Days of Heaven (Terrence Malick, 1978).[81]

In 1984, the U.S. distributor of Sergio Leone's Once Upon a Time in America reportedly failed to file the proper paperwork so that Morricone's score, regarded as one of his best, would be eligible for consideration for an Academy Award.

Two years later, Morricone received his second Oscar nomination for The Mission.[81] He also received Oscar nominations for his scores to The Untouchables (1987), Bugsy (1991), Malèna (2000), and The Hateful Eight (2016).[81] On 28 February 2016, Morricone won his first Academy Award for his score to The Hateful Eight.

 

Morricone and Alex North are the only composers to receive the Honorary Oscar since the award's introduction in 1928.[171] Ennio Morricone received the honorary Academy Award on 25 February 2007, presented by Clint Eastwood, "for his magnificent and multifaceted contributions to the art of film music." With the statuette came a standing ovation.[172] In conjunction with the honor, Morricone released a tribute album, We All Love Ennio Morricone, that featured as its centerpiece Celine Dion's rendition of "I Knew I Loved You" (based on "Deborah's Theme" from Once Upon a Time in America), which she performed at the ceremony. Behind-the-scenes studio production and recording footage of "I Knew I Loved You" can be viewed in the debut episode of the QuincyJones.com Podcast.[173] The lyric, as with Morricone's Love Affair, had been penned by Oscar-winning husband-and-wife duo Marilyn and Alan Bergman. Morricone's acceptance speech was in his native Italian tongue and was interpreted by Clint Eastwood, who stood to his left. Eastwood and Morricone had in fact met two days earlier for the first time in 40 years at a reception.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjda drugog, menščini da ga je dobio za životno delo?

 

A Leonardo je imao i boljih uloga.

Nisam gledao film ali verujem da je imao boljih uloga i da ga je dobio jer je previše puta izvisio pa mu "došo red"

A i film je izgleda malo koketirao sa plagijatom.

http://www.rtcg.me/magazin/film/118656/povratnik-pun-citata-iz-filmova-andreja-tarkovskog.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi mnogo propustio, i Inaritu je imao boljih radova - u stvari, poslednja dva filma koja je radio za Holivud mu kvare prosek.. Ne pomaže ni omaž Tarkovskom - scene jesu slične, ali je atmosfera potpuno drugačija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već sam pročitao o tim sličnostima, a sada prvi put pogledao klip i to poređenje Inaritu-Tarkovski je, sudeći po onome što sam video vrlo, vrlo nategnuto. Možda gledanje filma (a ja ga nisam gledao) daje dodatne ključeve.

 

Zapravo, mene je Youth asocirao na Tarkovskog, odnosno baš na Nostalgiju: verovatno tema filma, mesto dešavanja (banja) i slikanje vode. Onda sam uzeo da ponovo odgledam Nostalgiju i- niđe veze :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vil Smit u ,za njega neobično, karakternoj ulozi, glumi sa rođenim sinom (i klinja odlično glumi).

Malo   težak film , posebno pri kraju, gde sam opasno bio u opasnosti da prekinem gledanje.

Istinita priča o  roditeljstvu, preživljavanju, želji za uspehom, pustoj Ameriki....

http://www.imdb.com/title/tt0454921/

onesheet.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne vidi se slika, ali to može da bude samo deadpool :)

 

(nisam još gledao)

 

 

Ne znam zašto nije prikazana slika, ali da - u pitanju je deadpull :)

Što je tolka frka oko tog  deadpulla? I šta uopšte znači  deadpool? :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Što je tolka frka oko tog  deadpulla? I šta uopšte znači  deadpool? :acute:

Reklamna kampanja koja izgleda da ima uporište i u nekakvom kvalitetu koji sam film poseduje.

Nisam stručnjak za čitavu tu plejadu superheroja, ali gledam filmove manje-više redovno. Rekao bih da popularnost Deadpoola dolazi otuda što je negativac, odnosno antiheroj, pa može da bude i politički nekorektan. Naravno, ima i tu kul supermoć brzog zaceljenja.

Pojavljivao se već u Vulverinu (X_Men Origins).

Uopšte, čitav taj X-Men serijal je sasvim solidan, a pored Vulverina, bolji od ostalih mi je i X-Men: First Class. Odnosno, oba ta filma su vrlo dobra bez obzira na žanrovske odrednice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-52-0-65193900-1456947886_thumb.jpg

Yakuza Apocalypse - kultni japanski reziser Takashi Miike + scenario Yoshitaka Yamaguchi.

Cudan, originalan mix skoro pa svih filmskih zanrova.

"Brdo" simbola u kadrovima, metaforicne poruke u dijalozima, film koji vas moze totalno razocarati, a sa druge strane dovesti u stanje egzaltacije ukoliko ste ljubitelj horror-a i japanskog humora.

Kamera odlicna po najvisim japanskim uzorima.

Vrhunski uradjena muzika sa odlicnim audio efektima.

Generalno, film koji "pomera" gledaoca.

Moja licna impresija iz filma - Kappa Goblin i epska finalna borba glavnog junaka filma i Frog Monster-a.

post-52-0-73839000-1456947793_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

attachicon.gifYakuza-Apocalypse.jpg

Yakuza Apocalypse - kultni japanski reziser Takashi Miike + scenario Yoshitaka Yamaguchi.

Cudan, originalan mix skoro pa svih filmskih zanrova.

"Brdo" simbola u kadrovima, metaforicne poruke u dijalozima, film koji vas moze totalno razocarati, a sa druge strane dovesti u stanje egzaltacije ukoliko ste ljubitelj horror-a i japanskog humora.

Kamera odlicna po najvisim japanskim uzorima.

Vrhunski uradjena muzika sa odlicnim audio efektima.

Generalno, film koji "pomera" gledaoca.

Moja licna impresija iz filma - Kappa Goblin i epska finalna borba glavnog junaka filma i Frog Monster-a.

attachicon.gifimage1.JPG

 

U odličnom terminu na FESTu, u SC u ponoć u prethodnu subotu, što sam preskočio.

 

Za razbibrigu u sitne sate: 1 trailer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U odličnom terminu na FESTu, u SC u ponoć u prethodnu subotu, što sam preskočio.

 

Za razbibrigu u sitne sate: 1 trailer:

 

 

Za razliku od tebe, ja nisam zeleo preskociti ovaj film. Ne pogledati ga na velikom platnu, to bi bila prava steta.

Sa druge strane, na ovom FEST-u sam preskocio gomilu jenkijevskog smeca, a bogami i podosta evropskog, koje treba zaobici u velikom luku.

 

Sto se tice "razbribrige" koju si linkovao, pa sta da ti kazem, mozda ona prikazuje i prenosi samo jedan promil genijalnosti Miike-a.

Daleko od toga da je "Apokalipsa Jakuza" njegov najbolji film ili bolje reci medju boljim njegovim filmovima. Uostalom, kao ni ovaj sa tvog trailer-a.

 

Top 3 od Miike-a od treceg ka prvom mestu po mom izboru je sledeci :

3. http://www.imdb.com/title/tt1436045/?ref_=nm_knf_t1

2. http://www.imdb.com/title/tt0296042/?ref_=nm_knf_t3

1. http://www.imdb.com/title/tt0235198/?ref_=nm_knf_t2

 

Za kraj javljanja, evo trailer-a prvoplasiranog Miike-ovog filma :

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-52-0-96171400-1457211521_thumb.jpg

Nakon danasnje projekcije ovog filma u DO Beograd, moram napravti malu ispravku vezanu za moj komentar o ovogodisnjim evropskim filmovima i da ih treba izbegavati u sirokom luku.

Sjajan spanski film "La Isla Minima". Triler sa odlicnom ekipom generalno.

"True Detective" na evropski, originalan nacin.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...