Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

pre 45 minuta, NIXIE reče

Bolje pitaj na Hifiles rekoh ti, mnogo toga Kineskog im je prošlo kroz ruke. :psych:

Msm na hi forumu, bar po opštim tokovima zadnih godina, ako nisi ubrisao Lampizator, nisi ni poredio ništa - ali onaj roze boje pe*erski:P

Svi putevi vode u Rim, dobri putevi su dobri a loši su loši - lampe na izlazu - ili nešto drugo - sve vodi na isto mesto.

A čuli smo zajedno sve vrste izlaza i sve moguće varijante.

Jedina je greška kad neko krene da te ubeđjuje da je samo jedan najbolji put.

Moguće su razlike (zvučne) koje su - ako je konstruktor na visini zadatka, rezultat namere , ali te razlike nisu rezultat i uslovljene vrstom aktivnih elemenata koje su upotrebljene

e sad, zarad mitologije i ostalog, nastalih prvenstveno za pothranjivanje neukog i naivnog a bolesnog u glavu pučanstva, dolazimo do priča kako "samo ovo valja i ništa drugo":smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno je najjeftinija varijanta ona koju su Skrstic i Nixie pravili u pocetku - Pavouk dac.

Da li je bolje od Topping-a pitaj Nixie-ja.

Kasnije i ta varijanta moze da se doradi sa boljim izlaznim stepenom.

Ili ako mozes da odmah ides na AD1865 ali na Miro pcb osnovi.

Minimum delova kao celine su trafo, PSU+reg pcb, JLS usb2i2s pcb, Pavouk dac i kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Mikorist reče

Msm na hi forumu, bar po opštim tokovima zadnih godina, ako nisi ubrisao Lampizator, nisi ni poredio ništa - ali onaj roze boje pe*erski:P

Ma Kineske dačiće gomila ima, zato rekoh. Ovde je ipak većina za pravljenje umesto kupovine gorovih sprava, barem se nadam .:dubbio:

Lanpizator DAC ima par njih samo. A Fikus kolko se pročulo i nema svoj Lampizator DAC kući nego neki tuđi al jedno 10x skuplji. :grino:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, NIXIE said:

Koji je DAC čip unutra? Ako je Sabre nemoj uzimati.

Scheme.thumb.jpg.c59f6e1e88479834f8698fe6fb873de2.jpg

ali jedan E30II ima dva , i ne bih rekao da je ovde tek tako moguc opamp rolling :D ma da moze na adapter....

al nigde da iskopam kakav je E30II iznutra

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, Zbora reče

Scheme.thumb.jpg.c59f6e1e88479834f8698fe6fb873de2.jpg

ali jedan E30II ima dva , i ne bih rekao da je ovde tek tako moguc opamp rolling :D ma da moze na adapter....

al nigde da iskopam kakav je E30II iznutra

Oba imaju DC/DC pretvarače. I da je moguć opamp rolling - nikad se neće izvuči maksimum iz opampa.

Dodatno napajanje jedino može da služi da galvanski odvaja PC. Ali i pored toga ja sam imao probleme sa uplivom smetnji.

Ko se ne seća neka pogleda D10s temu...Brdo feritnih jezgara sam stavljao....

Na ovom sad DAC apsolutno ništa nemam. Ni uzemljenje mu ne treba. Čisto radi reda je povezano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi ti kineski DAC-ovi su g*no .  Sve dok ti čuješ skrolovanje miša kroz DAC - štucanje pesama na zatvaranje browsera - znači da drajver (Firmware) programeri kinezi nisu odradili kako treba. I taj problem sam imao čak i sa skupljim DAC-ovima.......Sve iz PRC....

Znači  I2SoverUSB v.III kako je odrađen softverski je pesma. Da ne pričam da ima  XILNIX CoolRunner-II CPLD na sebi.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, Brijac reče

Ja na khadasu nemam tih problema sa skrolovanjem. Ali koliko para toliko muzike. Manje vise svi mi kinezi isto zvuce. 

Zavisi od XMOS i konkretne ekipe koja je radila Firmware. Na nekim DAC jednostavno ne vredi - treba da ništa ne radiš na PC dok svira.

Čak ne zavisi ni od cene DAC....Eno pun Gugl

https://www.google.com/search?q=firmware+dac+problems

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Zbora reče

Znaci Sanskrit

Ima sada najnovija inkarnacija Mk III a ista cena.

HIFI-EXPRESS.COM

SMSL Sanskrit 10th SK10 MKIII Hifi Audio DAC Decoder XU-316 AK4493S DSD512 Coaxial Optical USB 32bit 768kHz With Remote Control Package includes: USB cable, manual, remote control, Bluetooth antenna

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Screenshot 2022-11-01 at 04.57.31.png

 

Znači mogu do sutra mogu da kačim ljude koj imaju problem kad signal ide kroz USB - Sanskrit, Toping, Aune, FiiO, Schiit Audio, Chord .......

Čak grafike sa izmerenim smetnjama. :drinking-2:

Najčešće grafičke kartice prave problem prilikom load-a - skrolovanje miša je samo okidač :umnik2:

Msm šta da mi radimo da uzmemo i pobacamo svoje GPU od pola metra ?

Karakteristična je pojava kad ima HDMI izlaz - da ne pričam da Topping bolje svira kad se isključi monitor. 

I onda stavljaš 10 ferita svugde - filtere za EMI - i na karju ućuti....Ali si ubio sav zvuk  i na kraju uzmeš i pobacaš sve kineze kad se @NIXIE pojavi sa svojim DAC u plastičnoj kutiji za keks ili @skrstic sa svojim Pavoukom na drvenoj dasci za seckanje luka :D

.p.s.

Nismo mi bezveze stavljali na svaki moguć segment DAC napajanja sa galvanskim odvajanjima. Najmanje 5 napajanja:smesna:,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...