Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

domaci - igrom slucaja poslusao, ........

 

 

ne rekoh da je OB superioran bilo kojoj drugoj postenoj opciji , nego samo da nije inferioran

 

svaki koncept je skup ciljanih kompromisa , tako i OB - ima nesto sto drugo nema i obrnuto

 

a da nije univerzalno (nema osnovni kvalitet Cudesnog Eliksira sa WW) - nije , tako da tu (pored gabarita , ruznoce , neprakticnosti ) lezi razlog zasto nemas da kupis OB u svakoj trafici Duhana , kao sto imas razne box varijetete

 

poredjenje BLH sa OB shvati figurativno - cilj svake "kutije" ( pa i OB) je da se obavi idealno prilagodjenje drivera na akusticku impedansu okoline ...... a da se dobije zeljeni freq. odziv

 

mislim - prica je kompleksna , ali je cinjenica da kod svakog bas/srednjetonskog cone drivera srednji prodisu kad se oslobodi komore iza

 

sad , sto se bas zagubi , to je drugi padez

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam OB I mogu reci da kad se uradi kako treba, od OB-a se tesko odvikava (nikako):).Bas se malo teze nalazi, ima tu caka eto recimo ja sam morao da idem na aktivu, EQ, I nesto nalik na "Slot load" ali kad sam sve to uradio....pogodak. Ako se samo stavi zvucnik na dasku I proglasi za OB, naravno da to nece biti to....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

chakey

obrni barem  fazu na visokom

vidis da ti se to poništava u donjm delu spektra a asupreponira u gornjem.

.

mislim da tu nije potreban srednji

ali ce biti potrebna malo neobicnija skretnica. Ne komplikovama,

nego ne-tipicna.

.

daj ako imas faze i izoblicenja

ovaj graf znači ali ne previše...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S iščekivanjem pratim razvoj! Imam negdje spremljene stranice i/ili slike kutija koje podsjećaju na Caveman sa XA verzijom drivera.Dao sam to i Zvuletu, pa ti je svejedno od koga stiže. Samo reci zanima li te?

 

Imao sam i Cavemane, ali kad je postao komercijalni projekt skinuli su slike sa foruma, a meni je u međuvremenu riknuo HDD na koje sam ih spremio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na komentarima. Usred sam krečenja i haosa u stanu pa slušam i merim dok pravim pauze i dok se suše zidovi u drugoj sobi. Probaću da obrnem fazu pa da premerim.

Zero, mislim da neće da radi Caverman jer je ona bejma dosta drugačija od ove...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

S iščekivanjem pratim razvoj! Imam negdje spremljene stranice i/ili slike kutija koje podsjećaju na Caveman sa XA verzijom drivera.Dao sam to i Zvuletu, pa ti je svejedno od koga stiže. Samo reci zanima li te? Imao sam i Cavemane, ali kad je postao komercijalni projekt skinuli su slike sa foruma, a meni je u međuvremenu riknuo HDD na koje sam ih spremio.

Pocni od pocetka, ali obrati paznju od stranice 6 ;-) .... kit varijanta se polako pravi i sklapa :-)http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82489
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pocni od pocetka, ali obrati paznju od stranice 6 ;-) .... kit varijanta se polako pravi i sklapa :-)http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82489

 

 

Hvala! Zanimljivo, ali ne meni. To ne stane u moju sobu! :rofl:

 

Je l' to moderna varijacija na temu Paragona? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to je vise bilo za 0waf ;-) ... nesto slicno onome sto je izgubio na HDu.

 

Shvatio sam odmah zašto si poslao link, ako zbog ničeg drugog onda zato što si quoteovao moj post u kojem sam se požalio zbog Cavemana.

Ima još uvijek na netu jedan rad zajedno sa nacrtom od nekog nijemca za xa verziju drivera, ali Chakija veli da ne paše jer je njegov driver drugačiji. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...