Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

cek bre Banat, znas li ti koliko je 500-600l?! Pa to bi mu FAP trebao samo da preveze materijal, kamoli zavrsene kutije :D

 

  Gagi  znam ! 

 

 Ali to je po mom standardu sasvim  normalna  omanja bass kutija !  :shinymj5:  , recimo dubine 0,7m x sirine 0,7m i visine 1,2 m . 

 

    Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  Gagi  znam ! 

 

 Ali to je po mom standardu sasvim  normalna  omanja bass kutija !  :shinymj5:  , recimo dubine 0,7m x sirine 0,7m i visine 1,2 m . 

 

    Pozdrav ! 

 

 

To Willy!  :crazyrocker:

 

U mojoj bi sobi to imalo efekt ogromnih slušalica, ali budući da je točkast izvor zvuka... :oldtimer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To Willy!  :crazyrocker:

 

U mojoj bi sobi to imalo efekt ogromnih slušalica, ali budući da je točkast izvor zvuka... :oldtimer:

 

Druze 

 

malo je prilozena slika vrljava , ali ovo je moj spremljen materijal oplata za drugi par bass kutija  koji trenutno cuci u nekom budzaku  , a namenjeno je  za drugi par EV DL18 X (W ) zvucnika , dimenzija 0,8 m x 0,8 m x 1,36 m , odnosno unutrasnje zapremine negde oko 850 L . 

Znaci sa moje leve i desne strane stojace i svirace u mojoj malenoj kuhinji po dve takve kompresione bass kutije   ( ukupno 4 ) , a iznad njih stajace i svirace ostali sitnis od raznih srednjetonaca , visokotonaca  , itd .   :shinymj5:

 

 Pozdrav ! 

post-556-0-51161700-1380539373_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druze 

 

malo je prilozena slika vrljava , ali ovo je moj spremljen materijal oplata za drugi par bass kutija  koji trenutno cuci u nekom budzaku  , a namenjeno je  za drugi par EV DL18 X (W ) zvucnika , dimenzija 0,8 m x 0,8 m x 1,36 m , odnosno unutrasnje zapremine negde oko 850 L . 

Znaci sa moje leve i desne strane stojace i svirace u mojoj malenoj kuhinji po dve takve kompresione bass kutije   ( ukupno 4 ) , a iznad njih stajace i svirace ostali sitnis od raznih srednjetonaca , visokotonaca  , itd .   :shinymj5:

 

 Pozdrav ! 

Pozdravljam, samo mislim da je bolje bilo staviti po dva drajvera u jednu kutiju i samim tim smanjiti dimenzije. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdravljam, samo mislim da je bolje bilo staviti po dva drajvera u jednu kutiju i samim tim smanjiti dimenzije. :oke:

 

  Druze  Naljuticemo  Chaki-ja  zbog offtopik-a Skroz  !!! 

 

 Ali na brzinu samo da odgovorim :

 

  Ipak cu ici na varijantu sa 4 odvojene kompresione bass kutije ! 

 

 Ali kao neku varijantu Svakako hocu da probam troglastu bass kompresionu kutiju dimenzija 0,7m x 0,7 m i prednje ploce oko 1m sirine i ukupne visine  oko 2,3 m , gde bi zadnje strane te kutije ( 0,7x 0,7m ) ustvari bili debeli cigleni zidovi od sobe , svaka takva kutija bila bi podeljena na jednaka dva hermeticki odvojena prostora  za svaku 18`` zasebno . 

Jedina mana ovakvog resenja je sto su takve kutije fixne , odnosno fizicki ne mogu da se premestaju bash nikako . 

 

  Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ali kao neku varijantu Svakako hocu da probam troglastu bass... kutiju

 

Kao da se mene pitalo u vezi oblika i smještaja.  

 

Nego, Chaky, jesi li do sada išta kalkulirao o kutiji? Zapravo, jesi li uposlio neki od kalkulatora na netu za pojedinu vrstu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od kalkulatora jedino što imam je "klasika" tipa BBPro6 i WinISD. Oba kažu da je kompresija od cca140l najbolje rešenje...

MJK program za MLTL nemam.

Evo ima šveđanin jedan što je radio MLTL za Paudio koaksijalac

http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/204208-p-audio-bm15cx38-mltl-cabinets.html

 

Kolega Banat,

divim se mogućnosti korišćenja tolikih kutija :respect:

Kod mene tako nešto jednostavno nije moguće.

 

 

EDIT: upravo mi žena rekla da će me taman sahraniti u jednom takvom MLTL-u :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Evo ima šveđanin jedan što je radio MLTL za Paudio koaksijalac

http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/204208-p-audio-bm15cx38-mltl-cabinets.html

 

Kolega Banat,

divim se mogućnosti korišćenja tolikih kutija :respect:

Kod mene tako nešto jednostavno nije moguće.

 

 

EDIT: upravo mi žena rekla da će me taman sahraniti u jednom takvom MLTL-u :)

Chaki Druze 

 

To sto je taj Svedjanin napravio jeste sasvim OK velicina kutija za takav 15`` Koax ! , pre svega u smislu da se dobije maximum bass-a sa relativno malenom ulozenom snagom iz Amp-a ,

odnosno pre svega da se dobije taj tkzv.` Big & Open sound ` . 

Recimo da je mozda neki dobar kompromis izmedju dobijenog kvaliteta zvuka sa jedne strane i ulozenih finansija sa druge strane , kao i minimalno zauzetog zivotnog prostora sa trece strane bash da se ide sa trouglastim `fixnim` kutijama postavljenima u coskovima sobe . 

Nacelno je od materijala potrebna jedna poveca drvena ploca  debljine od jedno 22-33mm ,  nesto damping materijala , kao i neki omanji gvozdeni profili da se ta prednja ploca ucvrsti za zidove . 

Smatram i ponavljam da je jedina mana  takvog resenja  to sto se takve ` zv.kutije ` Ne mogu fizicki pomerati ! 

 

Pozdrav ! 

 

 

 Ps ,

 

   Posebno mi je Drago da se nisi naljutio zbog mog predjasnjeg offtopika !!! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naopako da se naljutim zbog offtopika :) !

 

Elem, mnogo mi lepo svire ovako nakačeni na obične pločetine. Šteta što su strujno dosta zahtevni pa ovde priča da ih teram kao prethodne kutije sa izlazom sa DAC-a pada u vodu. Super, taman da podgrejem starog kendžu i da razmislim i o temi amplifikacije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami, ovo pretenduje da ih u većini stvari dostigne, a u nekima čak i prestigne...

ZZZ, sve do nekih 170l je prihvatljivo!

 

Fs je 38HZ. Toliko sam izmerio. Kontam da se usviravanjem neće nešto znatno menjati.

Usviravanje će biti mukotrpno-idealno bi bilo kada bi ih mogao pustiti na white noise full blast jedno 2 dana i da ih zakopam u neku rupu za to vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spoji ih u kontra fazu i postavi jedan nasuprot drugoga. Nisam to nikad isprobao, ali u teoriji bi se zvukovi trebali poništavati. Neka se u praksi i ne ponište potpuno svejedno ćeš dobiti bitno nižu razinu buke.

 

Za ovo ti treba ili mono snimak ili nekakav generator šuma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami, ovo pretenduje da ih u većini stvari dostigne, a u nekima čak i prestigne...

ZZZ, sve do nekih 170l je prihvatljivo!

 

Fs je 38HZ. Toliko sam izmerio. Kontam da se usviravanjem neće nešto znatno menjati.

Usviravanje će biti mukotrpno-idealno bi bilo kada bi ih mogao pustiti na white noise full blast jedno 2 dana i da ih zakopam u neku rupu za to vreme.

 

nedovoljno. kod masivnih pro basova, to moze da potraje. moj B&C iz summa je oziveo posle 6 meseci, cenim 500-600 sati minimum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pu, tako sam i mislio...

Kako si ga usviravao? Signal generator? Standardna muzika?

Te pro mrge moraju da se pošteno gaze. Prosto mi neverovatno da nema neki pametnij i brži način da se već moraš 400+ sati da se patiš dok ne omekšaju.

 

Zero,

Probao sam da stavim zvučnike jedan na drugi i u kontrafazu-slaba vajda zato što emituju membrane previše sa zadnje strane.

Bilo bi manje komplikovano da imam neku šupu da ih bacim tamo da se krčkaju. Ovako u stanu sa 1W prosečne snage koliko dobijaju, uz povremeno sat-dva na 20Hz na signal generatoru na većim glasnoćama neće im nešto puno naškoditi. Ima da se zauvek usviravaju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pu, tako sam i mislio...

Kako si ga usviravao? Signal generator? Standardna muzika?

Te pro mrge moraju da se pošteno gaze. Prosto mi neverovatno da nema neki pametnij i brži način da se već moraš 400+ sati da se patiš dok ne omekšaju.

 

meni je to prvi masivni pro drajver koji sam licno deflorisao, tako da sam dugo mislio da sam napravio qrac na biciklu od zvucnika. kad ono posle pola godine eto basa u sobi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami, ovo pretenduje da ih u većini stvari dostigne, a u nekima čak i prestigne...

ZZZ, sve do nekih 170l je prihvatljivo!

 

Fs je 38HZ. Toliko sam izmerio. Kontam da se usviravanjem neće nešto znatno menjati.

Usviravanje će biti mukotrpno-idealno bi bilo kada bi ih mogao pustiti na white noise full blast jedno 2 dana i da ih zakopam u neku rupu za to vreme.

pre ili kasnije ce verovatno doci na fabricke parametre

a potrebno je ostaviti promenljivu plocu na dnu da se moze promeniti sa drugim promerom porta ili portova.

Isto kao i na Zen-ovim kabinetima.

To je neka stvarno minimalna dimenzija i od toga manje neće dobro raditi,

a i nemoguce je napraviti uzu prednju poloču za taj promer drivera

tamo je oko 55 x 55 cm baza visina kaba je oko 110 115 + nogice oko 20 - 25cm

koliko se sećam orijentaciono. hednostavno ne moze manje da bude.

?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači 300+ litara

Huh, a mislio sam da su mi prethodne kutije bile povelike :)

jedan ispred drugog , a ne jedan na drugi moraju obe strane membrane biti slobodne , tako da otpada isobarik

Svejedno, previše je buke kada se uključi white noise...

 

Izgleda da će ipak morati neka kompresija 150l. Sve druge varijante su mi trenutno prevelike :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači 300+ litara

Huh, a mislio sam da su mi prethodne kutije bile povelike :)

 

 

Svejedno, previše je buke kada se uključi white noise...

 

Izgleda da će ipak morati neka kompresija 150l. Sve druge varijante su mi trenutno prevelike :(

mislim da su ove dimenzije koje sam ti napisao spoljne

tako da je zapremina manja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...