Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovo je bilo brzo!

 

http://lsv-achenbach.de/kits/monitor38.html

 

http://lsv-achenbach.de/images/lautsprecher/eigene/mon38/XA38_Flyer.pdf

 

 

Netko bi vjerojatno prigovorio uskoj prednjoj ploči ili malenoj dubini kutije, ali ostavit ću to znalcima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači, varijanta je da pravim kompresiju zapremine nekih 150+ litara, ali da uzmem proporcije nekog glenair-a itd, ili da pravim neku namensku mrcinu MLTL 150+ litara pa posle ako rešim da zamenim kutije da je sikiram i ložim dogodine?

Ja sam lično za drugu varijantu :D

Kanda ču morati da vijam Scottmoose-a ili nekog drugog voljnog sa diy-a da mi napravi neki proračun-ja lično sa MLTL nemam ama baš nikakva iskustva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovim što sam dao bi trebalo da se spusti taj pik na 1,5 kHz....ovako napamet. :shinymj5:

 

Sa većim kondom si samo malo spustio rez filtera (po freq. -3 dB) ali pik ostaje, zbog kombinacije vrednosti i visoke impedance na mestu reza.

RC spušta imp. sa oko 12 Ohma na oko 7 Ohma pa je odziv filtera drugačiji. Otpori i kondovi (može i bipolarni, neki Elko glat) su jeftini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovim što sam dao bi trebalo da se spusti taj pik na 1,5 kHz....ovako napamet. :shinymj5:

 

Sa većim kondom si samo malo spustio rez filtera (po freq. -3 dB) ali pik ostaje, zbog kombinacije vrednosti i visoke impedance na mestu reza.

RC spušta imp. sa oko 12 Ohma na oko 7 Ohma pa je odziv filtera drugačiji. Otpori i kondovi (može i bipolarni, neki Elko glat) su jeftini.

 

 

Plavo levi, crveno desni...15 stepeni

:yess:

Postavljena slika

 

Kako svira...neverovatno dobro-decay, timbre, prostor...sve se popravilo mnoogo.

 

 

Kapa dolje!  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala 0 !

R-C u paraleli na wooferu nije doneo ništa pametno.

Može se reći da sam sistemom aproksimacije tj. bespomučnog kombinovanja vrednosti kondova na visokom i wooferu došao do ovakvog odziva. Sreća pa sam u pravom trenutku izmerio odziv off-axis. Odziv u osi je dosta drugačiji-lošiji, ali ne pretstavlja realno ono što se da čuti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala 0 !

R-C u paraleli na wooferu nije doneo ništa pametno.

Može se reći da sam sistemom aproksimacije tj. bespomučnog kombinovanja vrednosti kondova na visokom i wooferu došao do ovakvog odziva. Sreća pa sam u pravom trenutku izmerio odziv off-axis. Odziv u osi je dosta drugačiji-lošiji, ali ne pretstavlja realno ono što se da čuti...

 

 

Moram pitati hoće li i koliko se skretnjača mjenjati kad driver dobije (kakvu već odabereš) kutiju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne verujem da će se nešto bitno menjati-ipak je x-over tačka negde oko 2kHz.

Nego, moram da kažem da odavno nisam osetio žmarce prilikom slušanja muzike. Trenutno sam utrno od goosebumps-a :)

 

 

Baš mi je drago! Čekaj, to je sad na dasci?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači, varijanta je da pravim kompresiju zapremine nekih 150+ litara, ali da uzmem proporcije nekog glenair-a itd, ili da pravim neku namensku mrcinu MLTL 150+ litara pa posle ako rešim da zamenim kutije da je sikiram i ložim dogodine?

Ja sam lično za drugu varijantu :D

Kanda ču morati da vijam Scottmoose-a ili nekog drugog voljnog sa diy-a da mi napravi neki proračun-ja lično sa MLTL nemam ama baš nikakva iskustva.

 

Chaki Druze 

 

Ovo sto cu napisati uzmi sa dozom rezerve ! , 

 

ali smatram da boxovi od oko 150 L zapremine nisu za te Odlicne Koax  zvucnike ! , odnosno smatram da je to Znacajno premala zapremina da bi oni zasvirali kako treba  , licno bih isao sa zapreminom od oko 500 - 600L po box-u . 

 

 Pozdrav ! 

 

 Edit :  Sta znaci skracenica MLTL ?  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...