Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pravio je on to od regala već... OB pasiva sa njima naravno da ne ide, ali su probali neki sa digitalno-programskom ekvilizacijom i snažnim pojačalom... i ostali na tome,'never to look back'  - kako rekoše. To me zanima, pa kako ja to ne mogu da probam, rek'o da nagovorim Chucksona... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako pogledate drugu stranicu ovog thread-a, primetićete da je OB već urađen sa starim regalskim vratima presečenim na pola. Doduše, trebalo je malo više od 20 minuta, al nije isto seći rupu za 15" i za 6" ili 8" zvučnik :)

OB je definitvno zarazan sa FR zvučnicima, tu nema govora. Kada se kvalitetno odradi, svira to samo tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Beyma povučena iz prodaje...

Od kada je dobila crown-a prosvirala je još bolje. Verovatno je proradila ta "pro" sinergija :). Ubacio sam parče konflina u kompresini. Nisam primetio neku razliku u zvuku, a ni u merenju. Probaću sa nekim sunđerom-najverovatnije onaj što se dobija u kutiji od matične ploče.

Trenutno ih vozim u biampingu sa crown-om cts4200 i srećan sam. Dinamike i transparentnosti kolko oš...da ne govorimo o povremeno potrebnoj glasnoći.

Woofer je malo omekanio pa očekivano ima nešto  više bass-a u odnosu na pre mesec dana. Nešto mi se ne žuri sa kutijom...

Mislim da su zvučnici usvirani 30-tak posto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sunce ti, pa ovo za IB mi deluje poprilično nerealno. Da on ima -3db na 30Hz mi je jaaako sumnjivo.

Ovde u može da bude da su kod beyme pogrešili u datasheet-u. (što bi bila prava sramota za takvog proizvođača)

Zvu je ranije primetio da je Fs nerealno nizak za dati Cms i Mms. Može biti da je pre Fs=38 umesto deklarisanih Fs=31Hz...

Možda najbolje da premerim koliki je Fs - jel ima neka brza, jednostavna i pouzdana metoda?

 

Ovako sa grafika izgleda nenormalno dobro.Ovaj odziv izdignut +3db od 30-70Hz je poželjan. Ono što me brine jeste kakvoća tog bass-a, tj "brzina" i bojazan da bi moglo biti muljanja?

Ne znam da li MJK program ima još neke pokazatelje sem predviđenog odziva? Programi poput winISD prikazuju grafike za group delay, fazu itd..

 

BTW Puno hvala za simulaciju! :preved:

 

PS: možda bi mogao da probaš da ubaciš Fs=38 pa da vidimo šta će da kaže?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://dl.dropboxusercontent.com/u/20665608/JBL%20Speakershop.rar

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/20665608/SigJenny.zip

 

skini , izmeri , pa da se patimo dalje

 

taj pik sam ja napravio , iskustveno znam da je bolje traziti od sima  tako no flat do minus herca :hihihihi:

 

ima sve - i GD i faza i blabla

 

evo ti pdf

 

uzmi u obzir da je uracunato i 0R4 za choke , ali ne znam da li je to u modelu za IB ........ a mrzi me da proveravam

Mathcad - MLTL beyma 15CXA400fe.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izmeri full T/S

 

ako si vec pukao kintu , mozes da se potrudis .......... toliko .......... :Viannen_loungelizard:

 

sad tek gledam graph - u pravu je Zvu - pikcina je na skoro 40Hz

 

dakle - volja ti - ili meri T/S skroz ........ ili da ubacim 37Hz u sim i sta ti bude

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zar nisi senlucio kako sviraju do jaja ?

 

budi musko sad i reci da siju Sonido za 3 koplja ........... ima o'ma da imas pozitivno brojanje od vecine , i odma' ce se rastrce da ti prodaju (sve ) Beyme ....... :buehehe:

 

jebes T/S , ko da su bitni ..... :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stojim iza toga što sam rekao. Sviraju do yaya, ali da šiju sonido za 3 koplja to ne mogu da kažem-slabo baratam sa kopljima, više volem lopatu (i mešalicu).

Jbg, ako je po t/s parametrima, najsigurnija je varijanta kompresija... :crying: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:crying:

 

Jebem li ga...s obzirom da su ga omašili na Fs-u, moguće je da su i ostali parametri pod znakom pitanja. Poslao sam im protestni mail i ima da ih spanujem u nesvest dok mi ne odgovore.

 

Obično je Fs meren nakon stotinjak sati u svatovima, tj kad se svi centratori razguze. Osim toga, ja bio i video uživo kako je to bilo u Svrljigu, mislim da ni u drugim fabrikama nije mnogo različito, samo imaju novije mašine i manje musave prozore na halama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle malo analiziranja matchcad fajla i objavljenih grafikona, mislim da mi je bolja varijanta da idem na kompresiju.

Mnogo manje uticajnih faktora od kojih može glava da boli. Kutija prema datasheet-u ne dodaje puno bass-a (kao recimo kod woolandovih tannoy-a), a opet je povelika, možda čak malko i prevelika :S.

Kod kompresije nema neke bojazni da će se nešto posle usviravanja previše poremetiti, tj. ako taj Fs i padne ispod trenutnih 37 može biti samo bolje.

Evo uporednog odziva u winISD-u sa sonidom scw300 u BR kutiji. Bass od sonida je verovatno najbolji što sam imao do sada. Videćemo šta će biti kad ovo krme od zvučnika ubači u kutiju...

post-14-0-22118200-1382425183_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...