Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

Ne znam da li MLTL ili kako se vec zove konstrukcija, moze da radi bez donje stranice, pokusaj

pre busenja novih rupa da skines dno, a da ti distanca od poda bude BR otvor... 

Mozda novi otvor/cev ugraditi na dno... lakse se probusi ...

post-44-0-65705900-1388827900_thumb.jpg

 

Poz

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

e ja zaludan pa da pitam, sto se bre ebavate toliko sa tim mltl ludorijama kada za mnogo manje mozgoloma a narocito para pravite perfektnu kutiju a la GRF - tzv scoop. da ne kazem da povremeno razni ovi djilkosi na KP prodaju prazne kabinete za par iljada dinara. cisto za probu, da vidite sta vas ceka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Išjeko sam rupe, kupio kanalizacionu ceF i nabudžio skalameriju...

Pošto sam imao viška cevi, aj reko da osečem i jednu kraću da imam malo da experimentišem. Kraću cev sam ošjeko da mi tunning bude negde oko 38Hz, tj  130mm, dok sam dužu ostavio na preporučenih 9". Probao sam na jednoj kutiji i jednu i drugu varijantu i za sada sam ostavio kraću cev jer mi se čini da ima malo više bass-a 40-50Hz dok je onaj ispod 40Hz nešto tiši...

 

Uglavnom  zadovoljan sam postignutim rezultatom. "Jedino" mi je problem što mi je sweetspot u jebenoj nuli, tako da kad sednem u fotelju imam nenormalno poništavanje bass-a. Kako se pomerim iz sweetspota, bass se vrati. Grrrrrrrr

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Išjeko sam rupe, kupio kanalizacionu ceF i nabudžio skalameriju...

Pošto sam imao viška cevi, aj reko da osečem i jednu kraću da imam malo da experimentišem. Kraću cev sam ošjeko da mi tunning bude negde oko 38Hz, tj  130mm, dok sam dužu ostavio na preporučenih 9". Probao sam na jednoj kutiji i jednu i drugu varijantu i za sada sam ostavio kraću cev jer mi se čini da ima malo više bass-a 40-50Hz dok je onaj ispod 40Hz nešto tiši...

 

Uglavnom  zadovoljan sam postignutim rezultatom. "Jedino" mi je problem što mi je sweetspot u jebenoj nuli, tako da kad sednem u fotelju imam nenormalno poništavanje bass-a. Kako se pomerim iz sweetspota, bass se vrati. Grrrrrrrr

 

cek polako - dakle basa ima dok si van fotelje? kako ti se cini?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Uglavnom  zadovoljan sam postignutim rezultatom. "Jedino" mi je problem što mi je sweetspot u jebenoj nuli, tako da kad sednem u fotelju imam nenormalno poništavanje bass-a. Kako se pomerim iz sweetspota, bass se vrati. Grrrrrrrr

 

 

jel ti bas isto kad odeš na lijevu i na desnu stranu

 

biće sto ti @Banat reče da si u kontrafazi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e ja zaludan pa da pitam, sto se bre ebavate toliko sa tim mltl ludorijama kada za mnogo manje mozgoloma a narocito para pravite perfektnu kutiju a la GRF - tzv scoop. da ne kazem da povremeno razni ovi djilkosi na KP prodaju prazne kabinete za par iljada dinara. cisto za probu, da vidite sta vas ceka.

 

Može neki link na konkretni projekt?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad preslušavam neke masnije stvari...

Definitivno varira od numere do numere.

Kada pustim massive attack - angel, bass izuva kako je dobar.

Ne ide previše duboko, ali to što odsvira je vrlo dobro. Definitivno će mi trebati više vremena da se pozabavim slušanjem i finim doštelavanjem skretnica. Takođe, na gine mi još neki bass trap u sobi...

 

Za sada sam zadovoljan :L3000:

 

Ono što je definitivno činjenica je da će im trebati neko vreme da se usviravaju u kabinetima - beyme za sada jednostavno traže da se vošte!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cekaj, jel si ti razgazio te bejme ili nisi? meni je za moje B&C trebalo brat bratu 6 meseci da se opuste kako treba. to sto pises gore da basa ima ili nema ukazuje i na to izmedju ostalog. ali iskreno massive attack nisu merilo nizasta, bas na angel ore na 30hz, to mora se nekako cuje iz svake pristojne 15-tice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Pošto sam imao viška cevi, aj reko da osečem i jednu kraću da imam malo da experimentišem. Kraću cev sam ošjeko da mi tunning bude negde oko 38Hz, tj  130mm, dok sam dužu ostavio na preporučenih 9". Probao sam na jednoj kutiji i jednu i drugu varijantu i za sada sam ostavio kraću cev jer mi se čini da ima malo više bass-a 40-50Hz dok je onaj ispod 40Hz nešto tiši...

 

 

 

Ne znam zapreminu kutije i dužinu tunela. ali....

za Vb=210 L i Lt=120 mm dobije se:

1. za D=76,2 mm --> Fb=18,75 Hz

2. za D=152,4 mm --> Fb=32,3 Hz

 

... u praksi, u SPL-u bi to bilo barem 5 dB. Daklem, imanje/nemanje bass-a svodi se na ispravno "odrađen"  Fb. Ima tu još stavki koje doprinose, ali ukratko je to.

Sa Fs=41 Hz i Qts=0,45 i meni se čini da je Fb oko 38 Hz OK.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si, angel nije baš neki reper...

U međuvremenu sam preslušao još nekoliko meni vrlo dobro poznatih numera i koliko mogu da primetim definitivno će mi trebati neki BSC filter jerbo kad dodam par db-a u ekvilajzeru u foobar-u na 55Hz i 77Hz, dobijem onaj praaafi puni i odsečan bass karakterističnog zvuka za TL derivate.

Još jednom da ponovim, ja zadovoljan :D

 

Z-M, imaš 2l ljute !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeftinije ti dodat u Foobaru nego strpati tu spulnu od 4-5mH

 

:rofl:

 

 

elem - BSC :

redno na bass ide  LR celija , 5mH paralelno sa 6R8

 

centrirano na 220Hz , 6db/oct

 

mozes varirati R od 4R7 do 10R , po volji

 

elem - bass iz tog drivera ne izlazi prirodno - nije napravljen za to

 

za ilustraciju - sim za Tann K3808 , kojem je rezonansa 35Hz - driver sa ostatkom parametara koji ilustruju nameru da ima bassa , za razliku od te Beume

 

zaklucak - sledeci put prvo simuliraj i citaj po netu , pa onda nabavljaj driver , na sigurno

 

ljutu ostavi kuci , da cascavas svajsere u obilasku

post-2-0-31190900-1388873013_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...