Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bio sam danas do stolara koji mi radi kutije da pogledam kako napreduju radovi i kako kutije uzivo izgledaju. 

Iako je ulozeno dosta truda u njihovu izradu, nisam zadovoljan trenutnim stanjem. Tek je jedna kutija polepljena i treba da se obradjuje, tako da je tu ostalo jos puno posla da se odradi iako mi su kutije vec trebale biti gotove. Ono sto me je posebno iznerviralo je sto su svi spojevi keksani i lepljeni, pa mi se cini da zbog toga imam mali zazor na nekim spojevima. Nista strasno i popravice se, ali mislim da sam sam uzeo da ih radim da mi se ovo ne bi desilo.

Drugi i mozda veci problem je sto kutija strasno zvoni. Kad je kucnem sa strane peva samo tako. Moram naci neki nacin da dodatno umrtvim stranice kutije. 

Jel moze malo pojasnjenja kako i sa cim dampirati kutiju sa tih proracunatih 400g po kutiji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To MLTL u sustini NE postoji.

MJ King je naveo to samo u jednom nacrtu i taj je jedino originalni.

to je uspravni Voigt horna (1936 godina) sa portom umesto otvorene povrsine kao sto je kod voigt-a...

kod MJKa je okrenuta naopako. driver je fostex FE168E. i samo je closed end popunjen dampingom

(Zvule je u pravu - to jeste bas reflekst port, i tako je i obelezen i kod MJKa i u bas refleks dizakjnu i ostalim gde port kao poslednja povrsina figurira...)

.

Voigt horna je samo ona koja je prava. ostale varijante su foded Voigt horn ili tqwt...

tu je prisutno lomljenje pod uglom od 180deg.

.

Nije potrebno izmišljati ono što već postoji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...........

Drugi i mozda veci problem je sto kutija strasno zvoni. Kad je kucnem sa strane peva samo tako. Moram naci neki nacin da dodatno umrtvim stranice kutije. 

Jel moze malo pojasnjenja kako i sa cim dampirati kutiju sa tih proracunatih 400g po kutiji?

 

 

ja ti lepo rekoh da radis od iverice ili spera

 

sad lepi keramicke plocice i kondor , kad neces da slusas

 

sto se tice dampinga boxa - ono belo ko brada deda mraza

 

pitaj volija gde je nabavljao i koji je trgovacki naziv

 

zapunjavas celu zapreminu podjednako

 

iseci u trake duzine dve visine kutije pa turaj - pola u stranu , pola u sredinu

 

mozes da heftas i lepis za nebo/gornju da visi

 

u vezi MLTL ili nije

 

nije sija nego vrat

 

cisti TL , i to svaki - tezi da ima odziv identican odzivu drivera na IB

 

dakle - obavlja se potpuna disipacija talasa za zadnje strane membrane u duzini TL-a

 

svaka druga - koja vrsi alteraciju odziva u odnosu na driver na IB svoje delovanje zasniva na korekcionom dejstvu mase vazduha u transmisiji

 

kako ce se zvati - moze da se zove djuntava cevka a moze da se zove i federasta fudbalska lopta upakovana u zvucnjak

 

:rofl:

 

svakako - MathCad sheet se zove TL_ML_Corner_8_14_09.xmcd , a neka ga krsti ko kako hoce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam danas do stolara koji mi radi kutije da pogledam kako napreduju radovi i kako kutije uzivo izgledaju. 

Iako je ulozeno dosta truda u njihovu izradu, nisam zadovoljan trenutnim stanjem. Tek je jedna kutija polepljena i treba da se obradjuje, tako da je tu ostalo jos puno posla da se odradi iako mi su kutije vec trebale biti gotove. Ono sto me je posebno iznerviralo je sto su svi spojevi keksani i lepljeni, pa mi se cini da zbog toga imam mali zazor na nekim spojevima. Nista strasno i popravice se, ali mislim da sam sam uzeo da ih radim da mi se ovo ne bi desilo.

Drugi i mozda veci problem je sto kutija strasno zvoni. Kad je kucnem sa strane peva samo tako. Moram naci neki nacin da dodatno umrtvim stranice kutije. 

Jel moze malo pojasnjenja kako i sa cim dampirati kutiju sa tih proracunatih 400g po kutiji?

ako je mediapan onda nema mnogo pomoći

namazi plastobitom 1-2 sloja, prelepi kondor 5mm i preko toga tanji sinteticki filc ili stogod slično.

izracunaj za proveru koliko to oduzima zapremine kabineta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U vezi TL-a, ja kad sam napisao coveku koji mi je projektovao mltl kutiju za vifu, da je to isto sto i bas refleks sa kutijom podeljenom na pola, naljutio se samo tako, kaze to je tl a ti kako oces.

pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ima li negde podataka o gustini ovih koflina, meni recimo treba 

 0.75 lb/ft3
Ja ovako neuk sracunjah da je ovo 12kg po metru kubnom, ako neko ima zivaca i ume moze da me ispravi ako sam pogresio.
Pozdrav

 

 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino je problem sto nasi racunjaju izgleda kolko grama ima po kvadratnom metru. konkretno cova mi je reko 13 unci koflina koji je 0,75lb po kubnom fitu.

pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...namazi plastobitom 1-2 sloja, prelepi kondor 5mm i preko toga tanji sinteticki filc ili stogod slično.

 

Pošto i mene čeka ovo mazanije je može preciznije koji Plastobit? Plastobit 90 (5kg)

 

Jel to isto što i Autokobit? Kolko sam ja skontao Plastobit ostaje mekši pa mi se to više đasvi.

 

Ako neko zna i gde ima da se kupi ova kantica 5kg bilo bi super.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta bi dobio da prelepim šper 10mm ili deblji, na svaku  stranu kutije?

gadost.

 

Stisni zube, dreši kesu za neki od kobita/pastobita itd. 

 

Joše jedna veoma bitna stvar: ako mažeš kutiju iznutra sa nečim od ovih smrdljivih stvari nemoj zaboraviti i žalosnu činjenicu da treba mazati što više tankih slojeva i posle čekati da se dobro izveri razređivač sa kojim je mrdljiva smesa bila razređena jerbo ako zarobiš smrdljivi razređivač u kutiji, postoji opasnost da on posle razređuje gumene spojeve/lepkove itd strukture na tvojim precious zvučnicima i da se oni brzo ali nepovratno razdroćkaju.

 

Ovo nisam ja smislio nego sam isti savet čitao u magazinu SAM pre 30 godina kada sam pravio kuteju za Dynaudio a zvuči mi zdravorazumski i sa sadašnje vremenske distance.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto i mene čeka ovo mazanije je može preciznije koji Plastobit? Plastobit 90 (5kg)

 

Jel to isto što i Autokobit? Kolko sam ja skontao Plastobit ostaje mekši pa mi se to više đasvi.

 

Ako neko zna i gde ima da se kupi ova kantica 5kg bilo bi super.

ona siva gumasta masa, ima i u konzervama od litar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

A ima li negde podataka o gustini ovih koflina, meni recimo treba 

 0.75 lb/ft3
Ja ovako neuk sracunjah da je ovo 12kg po metru kubnom, ako neko ima zivaca i ume moze da me ispravi ako sam pogresio.
Pozdrav

 

 

 

ono sto ti je potrebno je koeficijent viskoznosti,

za poliestersku vunu i to je vec uneseno. Tako da ti nije potrebno

tebe interesuje kolika je ukupna količina za tvoju zapreminu. Po 1m3 ti ne znaci puno

.

konvertuj u metricki sistem sve vrednostri i jedinice.

pomnozi vrednost (masa/zapremina) i zapreminu kabinets (zapremina)

skrati se zapremina i zapremina osteje pomnozena vrednost i jedinca (mase)

.

A to ti je verovatno iz matcada, onda smao podeli i izavrednosti klikni i izaberi jedinicu recimo gm grami.

program sam uradi sve potrebne konverzije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...