Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

ona siva gumasta masa, ima i u konzervama od litar.

ta je jako gusta, tesko se maze i brzo potrosi 1 kila...bolje je crni plastobit, kosta 300- 400din kila, redji i lakse se maze, mislim da je to kobit, ili nesto slicno, neka pita. Neka obrati paznju, ako ivice nisu dobro spojene, pri mazanju procuri na spoju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zavisi kolike su povrsine i koliko se zeli slojeva namazati...

moze i 5lit pakovanje zasto da ne.

to se raltivno brzo steze pa moze se mazati brzo i sloj na sloj da se dobije

veca debljina izolacije.

Ovaj sivi plastobit je gust ali moze da se nanosi cetkom.

kobit je tamno braon i to je u sustini razredjen katran moze i to.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li smisla prepraviti ovako nešto post-436-0-93586400-1388327106_thumb.jpg tako da staviš navojnu šipku i na njene krajeve flah pločicu? Dobio bi nekakav razupor koji nema veliki volumen, a teoretski bi povečao napetost stijenke, pa možda i smanjio zvonjavu?Samo pitam! ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pluta ne dolazi u obzir. Iako je mozda najbolje resenje za dampiranje, mislim da je veoma lose resenje za "finis" kutije. 

@zerowaf 

Mislim da ovaj tvoj predlog itekako ima smisla

 Jedino je problem kako da raspregnem izmedju bocnih strana kad imam te kose pregrade... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

krutost kutije vec imas

 

ono sto bambara je zarad prirode mediapana

 

ja ti napisah napred sta da radis

 

opet preinzenjerises , pa kasnije krpis

 

neoprenski lepak i lepak za drvo - lepi kondor i keramiku iznutra , naizmenicno

 

ne moras pokriti cele povrsine - probaj kuckanjem kad si umrtvio dovoljno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pluta ne dolazi u obzir. Iako je mozda najbolje resenje za dampiranje, mislim da je veoma lose resenje za "finis" kutije. 

@zerowaf 

Mislim da ovaj tvoj predlog itekako ima smisla

 Jedino je problem kako da raspregnem izmedju bocnih strana kad imam te kose pregrade... 

znaci i ove kabinete vec hoses da prodajes... :( pa vec unapred razmisljas vizuelnom finisu

(pluta moze i da se furnira... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za plutu i furniranje...kako god, svakako ne mislim da furniram kutije.

Kabinete ću verovatno prodati kad  mi dosade, isto kao i sve ostalo što sam do sada imao pa prodao. Pitanje je samo koliko će im vremena trebati da mi dosade :).

 

Nego, jel pločice lepim standardnim lepkom za njih, a kondor sa lepkom za drvo? Jel problem ako idem direktno lepak za drvo na medijapan?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Nego, jel pločice lepim standardnim lepkom za njih, a kondor sa lepkom za drvo? Jel problem ako idem direktno lepak za drvo na medijapan?

 

Možda već imaš odgovor:

 

neoprenski lepak i lepak za drvo - lepi kondor i keramiku iznutra , naizmenicno

 

 

..................................................

 

Što je kondor?*

 

*Sad će netko zalijepiti sliku ptičurine zar ne?Kladim se da je Steinu već palo ma pamet. :buehehe:

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj lepak za pločice. Držaće samo privremeno pa će u jednom momentu pločice početi da otpadaju. Keramički lepak je na cementnoj bazi i lepi se za beton, malter, keramiku, kamen, gips i slično - nije za drvo predviđen.

 

Treba ti neki elastični lepak, tipa montažni lepak ili možeš lepiti i sa plastobitom, namažeš deblje i zalepiš pločicu na to.

 

Elastični montažni lepak recimo Sika: http://srb.sika.com/sr/solutions_products/newproducts/sikamaxtack.html

 

Kondor se najbolje lepi bitumenom i sličnim katranskim premazima, lepak za drvo je (kako se i zove jel) namenjen za drvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cekajte bre ljudi kako plocice u kutiju, zar nece to da skroz promeni akusticna svojstva kutije, mislim sigurno ste nekad pustili muziku u kupatilu,to zvoni samo tako,  zasto ne staviti vise ukrucenja ili nalepiti one samolepljive ploce bitumena koji sluze za damping limova u automobilu.

pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...