Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Paulownija je budućnost.

 

Ja sam naručio sadnice za proleće, ali za sada bez namere da se bavim sečom zarad loženja... Više zbog hladovine u jednom delu dvorišta koje je na žalost još uvek golo (ukrasna varijanta sa širom krošnjom nauštrb visine) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

se425_en_internal_components_10_cols.jpg

 

Dva drivera i skretnica... Najotkačenija (ubedljivo najmanja) skretnica koju sam do sada video...

 

Ne znam koliko je tebe koštalo, ali baš me zanima da li smatraš da vredi toliko koliko košta? (testirano u klasi cene od GBP200 - http://www.whathifi.com/shure/se425/review )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliko je tebe koštalo, ali baš me zanima da li smatraš da vredi toliko koliko košta? (testirano u klasi cene od GBP200 - http://www.whathifi.com/shure/se425/review )

 

$280. Тестирао сам SE315 (један драјвер), SE425 (два драјвера) и SE535 (три драјвера). Прва намера је била за SE535 ($500), пре него што сам утврдио да ми SE425 боље паше музички. Свакако, то што је упола цене од SE535 је бонус. :)

 

Сматрам да вреди и више - израда, дизајн и употребљивост су на веома завидном нивоу. Користим IEM (in-ear monitor) дуго време, и једни од најзначајнијих за мене су Etymotic ER6i ($100). Променио сам три пари у задњих 10 година зато што су и кутије и кабал прилично фрагилне и се веома лако ломе. Shure има такозвани fit kit, робусан кабал који се може променити независно од слушалица, и звук који је уравнотеженији.

 

Велики проблем је свакако, за оне који су нови овим слушалицама, уметање, зато што тражи и технику и стрпљење. Правилно уметање је кључна ствар за изолацију и за онај прави фрекфентни одзив.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa velikim zadovoljstvom propratim dopune i izmene utvom sistemu. I sam sam u poslednje vreme zainteresovan slušalicama. Posedujem sttarije modele AKG K260 unapredjen i K501 koji mi se dopada više nego 601/701. Povod za komentar su HiFiMan RE400

To su IE sa titanijumskom membranom. Koštaju 99dolara i trebalo bi da su najbolje u toj klasi. Veoma sam zadovoljan. Odličan toonski balans , dobar bas fenomenalna sredina i čisti visoki. Nemam loš osećaj da mi je muzika u sred glave. Moram da priznam da nisam imao prilike da čujem najbolje IE, ali svakako imam ideju i iskustvo kako bi trebalo da zvuči !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad je već priča krenula u tu stranu...ja već 3 godine povremeno trošim Senheizer IE8 za koje neki kažu da daju jako dobar bass, možda među najboljima kada su IE sluške u pitanju.

Mogu da potvrdim ovu konstataciju i jednostavno kada posle njih uključim sistem i čujem kako skrnavo zvuči sa svim akustičkim manama sobe, dođe mi da uzmem sikiru i satrem ga sa zemljom. Zato i gledam da ih ne trošim previše :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sound Blaster Audigy Platinum eX- External Drive SB0110

 

drive-front.jpg

 

module.jpg

 

Ovde je sve objašnjeno: http://ixbtlabs.com/articles/audigyplatinumex/

 

... i da budem iskren, pojma nemam šta sam to kupio i za čega služi... al' bilo jeptino pa reko'... :buehehe:

 

Ako neko ipak zna čemu ovo može da služi... Sav sam se pretvorio u uhooo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šrafciger u ruke i skini poklopac pa se pretvori u OKO a ne UVO.

110 a ne 100, jesi slepac. sitna ali bitna razlika.

 

Otvorio, gledam i jopet nema vajde... Ono što moj mali mozak očekuje je da vidi neku tačku gde uređaju treba privesti napajanje... Na slikama po guglu ide tamo nazad jedan malo višežilniji kabl sa konektorima a na kuteji ima i taj konektor obeležen sa "Audigy Extension", jašta, tog kabela ja nemam, a i da imam, ne znam gde bi drugi kraj bock'o...

 

Elem... kuda god gledam, oznaka modela je SB0110...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ma to ti je externa muzička kartica za računar da ne moraš iza kompa da mećeš kablažu, ovako ti je olakšano

jer možeš spreda recimo na stolu pored monitora da ga držiš. Ja sam imao to pre tisuću godina za igranje neki

eax sistem ako se dobro sećam (trebalo mi za Q3 da bolje čujem protivnike koji mi se iz leđa šunjaju).

Potražiću (kad dođem) pci karticu i wirefire kabel ako ti fali pa da kompletiraš sistem  ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa velikim zadovoljstvom propratim dopune i izmene utvom sistemu. I sam sam u poslednje vreme zainteresovan slušalicama. Posedujem sttarije modele AKG K260 unapredjen i K501 koji mi se dopada više nego 601/701. Povod za komentar su HiFiMan RE400

To su IE sa titanijumskom membranom. Koštaju 99dolara i trebalo bi da su najbolje u toj klasi. Veoma sam zadovoljan. Odličan toonski balans , dobar bas fenomenalna sredina i čisti visoki. Nemam loš osećaj da mi je muzika u sred glave. Moram da priznam da nisam imao prilike da čujem najbolje IE, ali svakako imam ideju i iskustvo kako bi trebalo da zvuči !

 

Што само показује да је добро што постоји толико велик број модела за свако уво и сваку главу. Рецимо, ја сам имао доста проблема са постављањем K501 на глави, мада сматрам да немам превелику главу. :) Са друге стране, нисам имао такве проблеме са K701, и то ми је једна од омиљених класичних динамичких слушалица, која у комбинацији са Sennheiser HD650 покрива све жанрове које уобичајено слушам.

 

Кажем класичне динамичке слушалице, зато што ништа што сам икад пробао (сем електростатике за које још нисам заинтересован) не може ни да приђе AKG K1000. Мада је то прича за следећи DIYfest, на који се надам да могу коначно да дођем.

 

Што се тиче IEM, нисам слушао HiFiMan, мада верујем у њихов потенцијал. Моје дугогодишње искуство са IEM је само показало да постоји низа фактора који су важни а који немају баш везе са соничним квалитетима.

 

Шта је мени било важно, и зашто сам након три пари Etymotic, за које сам чак и силиконске калупе за уво направио, променио и прешао на Shure:

 

1. Кабал. Shure-ов кабал се веома флексибилан, омотан кевларом, и може се модулирати према уху па се избегава микрофонија. Још важније, кабал се може мењати, па ако се некад и оштети, лако се да заменити.

 

2. Пристајање. Shure има анатомску форму, па се лако уметне у ухо. Не вири према вани, и се лакше одржава у уху.

 

3. Поддршка. Shure користи nozzle стандардне величине, па постоји сијасет додатака различитих фирми. За мене кључне - Comply Foam Tips.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...