Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Pickering XSV 3000 sa D3000 originalnom iglom..nista mi nije jasno sa kojim pravom to jos svira (i to neverovatno dobro !),sirurno je stara 30-40 godina,vesanje je vec odavno trebalo da istrune..originalni plan je bio da telo bude neki rezervni donor iglama iz Stanton 881...

 

:D

post-653-0-21139200-1415032811_thumb.jpg

post-653-0-94287800-1415032827_thumb.jpg

post-653-0-51438200-1415032844_thumb.jpg

post-653-0-44594000-1415032862_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onomad kad sam posetio prestonicu, u Delta cityju nabasah na Jabukinu prodavnicu. Pola kompjuteri a pola neke muzike sto kao dockovi sto wireless. Prilicno me dojmio BOSE

Bose_Bluetooth_Speaker_35781779_06.jpg

Samo mi se cena ucinila malo prejaka ( 25 000).

Malo pretrazih AliExpress i naleteh na ovo.

HIFI-Portable-wireless-Bluetooth-Speaker

Samo 18E.

Dal je to isto to ( OEM bez BOSE natpisa ) ili nesto vrlo slicno, tek ne izdrzah da ne porucim. Ke vidime kad stigne ( i ako stigne)

Stiglo. 

:o

Radi.

:beach:

 

Fino  radi.

:happy64::clapping:

Neverovatan zvuk iz prcvoljka. ( Ima dva suba i dva "satelita" u sebi)

Dusu dalo za neku bastensku muziku, piknik,  lako se ponese gde god ides,....

 

http://www.aliexpress.com/item/HIFI-Portable-wireless-Bluetooth-Speaker-double-subwoofer-Dynamic-loudspeakers-mini-USB-music-speakers-sound-box-bar/1935865715.html

 

Zipa koliko je uspesan proizvod.

Ja ga uzo po 18E sad je 28E a kad je poceo da se prodaje bio 5E.

post-39-0-33818900-1415199981_thumb.jpg

(pozitivni feedback nekog ko je kupio po 5E  ( 6.30$))

 

PS Drzava mi uredno opcigovala svojih 444,5 RSD ( Skoro pa kolko je kostao kad se pojavio) :angry:

 

PPS  Prikljucio ga iz cuga bez citanja  manuala. :clap: Po obicaju   :wink2: .  Ne moram da trazim gde sam se zajebao. :coffee:

 

 

Dvadeset dana putovalo a baterije sviraju vec ceo sat i jos ne popustaju

 

 

Nesto me buni.

post-39-0-69079400-1415201563_thumb.jpg

Nije valjda da prcvoljak sazvakava 32 bita?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stiglo juče kurirsnkom službom.

 

Hvala @zocky-u na poseti prodavcu i proceni ispravnosti uređaja na licu mesta (lice mesta je negde kraj Aleksinca).

 

Hvala i prodavcu na korektnoj komunikaciji, pakovanju radijja za transport kao da je u pitanju vaza iz dinastije Ming sa nebrojenim slojevima kartona i stiropora, tako da je novi miljenik kuhinje stigao u netaknutom stanju, prosvirao iz prve, sa običnom ugrađenom FM antenom hvata radio-Temišvar, a o ostalim nacionalnim radio-stanicama da ne kažem ništa.

 

Jedina mana (nevezana za prodavca) je to što je FM područje malo "kratko" u opsegu preko 100MHz, tako da napr B92 treba da "hvatam" na frekvenciji namenjenoj Prestoničanima 92,5MHz, tako da me sad čeka i slatka muka da razvučem i neku 300 omsku eksternu antenu (ako tako nešto postoji- savet dobrodošao ovde).

Slika:post-36-0-76452500-1415252975_thumb.jpg

Link: http://www.radiomuseum.org/r/philips_capella_604_stereo_b6d04a.html

 

ako neko ima u furdi adapter/transformator 75omske antene na 300 omsku, neka javi:

 

http://www.fmdxantenna.com/proddetail.php?prod=300ff

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam gledao klipove nekih skupova na netu i jedan tip se pozalio da ima oko 50 DSD izdanja i da od toga samo 3-4 stvarno veoma dobro zvuce a ostalo je skoro kao CD. Ja nisam imao prilike da cujem ali kao i kod cd-a sve zavisi ko radi ripovanje, mastering itd. U glavnom, definitivno ima potencijala samo da se to iskoristi kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kad si već tu, da ne gnjavim drugdje s nećim što mi je zanimljivo, ali nije presudno važno:
Jesi li probao raditi upsampling PCM-a na DSD?
Ako se ne varam JRiver to omogučuje on the run. Ako jesi kakav je tvoj komentar?
Uspoređivati PCM i DSD mislim da nema smisla jer većinom nisu jednako masterirani ili su napravljeni iz starih PCM snimaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam radio takve konverzije iako je u konačnosti skoro sav DSD materijal dobijen iz PCM materijala. Međutim, danas je PCM moguće snimati u iznimno velikoj rezoluciji i onda ga nije problem ni konvertirati u DSD. Ako se dobro sjećam DSD 128, a kojeg sada mogu i reproducirati, je ekvivalent PCM rezoluciji od 24/386.

 

U konačnosti, za mene ima smisla samo konverzija na manje, ali uvijek nastojim naći materijal koji nije konvertiran.

 

DSD ima prednost lake transformacije u analogni signal pa bi zbog toga čak imalo i smisla softwerski konvertirati PCM u ekvivalentni DSD kod kuće. Naravno uz vrhunski software i posjedovanje isto tako vrhunskog DSD DAC-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali iskreno govoreći i 24/96 je već overkill po rezoluciji. :)

 

Za informaciju jedna eurovizijska pjesmica bi u DSD128 rezoluciji bila već oko 1Gb. :)

 

Edit: sada sam provjerio, otprilike 10 minuta muzike je 1 Gb  (DSD 128 format)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danaske sam isplatio a u neđelju mi stižu kutije pa ću javit ustiske, uglavnom ima mjesta za sigranje

bi-wire + aktiva juju biće zabave s kablažom  ;) evo i specifikacije novih skalamerija:

 

Tweeters: 2 - 1" vapor deposited titanium dome
Mid Range Drivers: 2 - 5 1/4" injection molded polypropylene cones w/butyl surrounds
Woofers: 2 - 8" long-throw polypropylene woofers
System Frequency Response: 20Hz - 22KHz
Sensitivity: 91dB
Impedance: 6 Ohms nominal / 4 Ohms minimum
Recommended Amplifier: 30 - 200 watts RMS per channel
Internal Subwoofer Amplifier Type: high current descrete MOSFET, with isolated power supply module
Power Output: 100 watts, 400 watts instantaneous peak output
Low Frequency Equalization: continuously variable from -3dB @20Hz to +3dB @45Hz
Dimensions: 39 3/4" x 10 1/8" x 8 1/8"
Weight: 57 lbs (25.8 kg)

 

@0w

da nemam mesta u stanu za Ardene a ovi su poprilično nezahtevni što se prostora tiče  B) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ovi su poprilično nezahtevni što se prostora tiče B)

 

Zato rekoh, Mirage, pametno... (možda nisu najbolji na svetu, ali...) Ne znam koliko si ih sad platio (nije ni bitno) ali ja sam na njih balavio kad su bili 2000DEM a meni plata 150, pola na stanarinu, pola na hranu, a ostalo u kasicu...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danaske sam isplatio a u neđelju mi stižu kutije pa ću javit ustiske, uglavnom ima mjesta za sigranje

bi-wire + aktiva juju biće zabave s kablažom  ;) evo i specifikacije novih skalamerija:

 

Tweeters: 2 - 1" vapor deposited titanium dome

Mid Range Drivers: 2 - 5 1/4" injection molded polypropylene cones w/butyl surrounds

Woofers: 2 - 8" long-throw polypropylene woofers

System Frequency Response: 20Hz - 22KHz

Sensitivity: 91dB

Impedance: 6 Ohms nominal / 4 Ohms minimum

Recommended Amplifier: 30 - 200 watts RMS per channel

Internal Subwoofer Amplifier Type: high current descrete MOSFET, with isolated power supply module

Power Output: 100 watts, 400 watts instantaneous peak output

Low Frequency Equalization: continuously variable from -3dB @20Hz to +3dB @45Hz

Dimensions: 39 3/4" x 10 1/8" x 8 1/8"

Weight: 57 lbs (25.8 kg)

 

@0w

da nemam mesta u stanu za Ardene a ovi su poprilično nezahtevni što se prostora tiče  B) 

pa ti reče da nemaš prostora a sad dovukao te grdosije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...