Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Evo ovakav jedan za stotinjak eura :)

 

Neki ga je majstor modificirao, ali očito je netko audiofilskog tipa bez puno znanja tako da je uglavnom (nepotrebno) ubacivao veće kondenzatore. Ali je zato dao napraviti stvarno prekrasan mali toroidni transformator. uistinu kvalitetan :)

 

Inače vrhunski phono MM MC, sve diskretno, u linijskom ampu diferencijal sa 2SK150 :) itd...

 

 

post-26-0-09209700-1410374413_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Neki ga je majstor modificirao, ali očito je netko audiofilskog tipa bez puno znanja ..................

Nakon detaljnije prospekcije jao jao što je ovaj lajbek napravio. Prema ugrađenim djelovima i transformatoru pretpostavljam i tko bi to mogao biti :). Vjerojatno je "modifikacija" i naplaćena, što je u ovom slučaju čisti porez na budale.

Novi trafo, naravno, daje veći napon nego što treba, a osim regulacije koja bila na bogtepita koliko stupnjeva zaboravio stručnjak da se jedna grana odvaja od nereguliranog napajanja i kontrolira start relej. Tako bi se uređaj nakon nekog vremena ugasio i kako je to očito ovima bio nerješiv problem tako je završilo u oglasniku po "popularnoj" cijeni. :) Priča ide ovako: " ......to je od nekog prijatelja audiofila koji mi ga je poklonio, a meni ne treba pa eto da ga prodam. Ne nemam ja pojma, nisam ga otvarao......" :) :)

 

Na kraju je sve ispalo još i bolje jer je trafo dobar, eventualno bi ga se moglo malo odmotati, a i ovakav veći napon omogućava dodatni stupanj regulacije ako mi se bude dalo to raditi......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prema ugrađenim djelovima i transformatoru pretpostavljam i tko bi to mogao biti .

 

Nisam ja, kunem se!

:smesna:

Znam da ne bi propao ni da ga baciš, ali bar si locirao grešku i možeš ga srediti. Sve to ide u službu roka. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije hi-end zajebancija.

Bez RCLC ne bu hi-enda. Red je poštivati zamisao originalnog tweakera i držati se klišea. :D

 

Ma šalim se, naravno.

Javi kako se ponaša Sanyo kad ga dotjeraš u red. Sanyo je zanimljiva firma - za široke mase, ali generalno ne zaostaje za ostalim japanskim prvacima. Barem u segmentu s kojim su se bavili - široke mase.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma oni to iz dosade mackaju po plovcima, šta li... Al' onog soma sa slike, kolega navat'o prošle godine bez ikakvih fluo kerefeka :)

 

 

Možda da ih bolje vide? Ili za po noći?

Ma, nije ni važno. Nisam pecaroš. Imam nekoliko pasioniranih prijatelja koji me nagovaraju, ali bolje da ne odem ni jednom - možda mi se svidi. :D

A kolegi čestitke!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...