Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
10 hours ago, Zflazar said:

 

...eda, kako je to zvučalo?

vidi svira,al je taj kompletno prezicen Siltech kablazom ukljucujuci i rucku,a mene ospice izlaze vec od pomena tog brrenda,a ne da slusam jos B)

 

7 hours ago, Zflazar said:

ja seute 1210 ne razumem niti u SPU Ortofone ali video od drugih da se te zvučnice obično meću na ručke teže i stare pa mi je zato bila malo neuobičajna kombinacija.

pa pomerilo se sve u startu vec ionako povecanjem masa,em zbog SPU-a,em zbog dodatnog kontratega,sta se sa "tehnicke strane " izrodilo tu,pojma nemam..ja sam onu Shure SC35C sto je trazila isto dodatni teg za 1210 i gaznu silu od 5gr jednostavno batalio,jer sa psiholoske strane sam imao neko opterecenje prilikom manipulisnja,na koje ja ne mogu da se naviknem... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je neko od clanova foruma imao iskustva sa  Axel Schürholz - om i njegovom reparacijom zvucnice ?

https://www.schallplattennadeln.de/

Kako citam sa sajta, ima sirok dijapazon usluga, kako reparacije i retipovanja MC zvucnica, tako i MM.

Rabim Ortofon MC Rohmann, ali nikad se ne zna ? ;)

Mozda "padne" neki Kiseki, mozda neka od DECCA u bliskoj buducnosti pa da vidimo kandidate ?

Zahvaljujuci kolegi @neskor imam u vidu i Thomas Schick-a i njegove sjajne retip-e.

http://thomas-schick.com/en/produkte/retip-2

Naravno, tu je i Salai iz Peste.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

E jebiga. Neverovatno. Dogovorim i rezervisem EMT 929 rucicu sa headshellom. I platim danas pre podne. Nesto manje od 4 cifre. Dogovor cim mu legne movac da posalje, rece sve je spremio. Covek mi pusta mail da mora da mi vrati novac? Kaze nije proverio, a setio se da je bila u prelkidu jedna zica unutar cevi rucice, i da mora da se promeni cela cev rucice posto je to zalepljen hedshell arm connector. Ja mu odgovaram da je to skupa investicija menjati celu cev rucke koji je btw veoma tesko naci, i da bih preuzeo rizik da ja to dam da se uradi, ako je moguce, da mi smanji malo cenu i samo vrati tu neku razliku na račun. Odgovara mi malopre, da je znao da postoji takva mogucnost on ne bi ni dirao rucicu - ovako on je sam to nesto hteo da "popravi" i naravno skenjao ceo taj deo... Oko 2 x 20eu samo na bankarsk uslge... OBER IDIJOT.

Mislim uopste mi nesto nije neophodna posto sam odlucio da sebi napravim jednu 16in, vec sam nabavio EMT primac i to mi je prakticno kljucni deo. Ali kao ajde dok to ne skockam da imam neku gotovu rucicu...

E jebote vise ne moze da se posluje majke mi....

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

IMG_7093.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jes vala... Kasno je za mene sada pod stare dane da saltam na nesto drugo... :)

Neumann DST i Deca red gold su mi neke osnovne glave. Tu je jos i EMT pokvarena MC glava koja ceka na popravku to jest zamenu svega sem motora i tela... Da li ce docekati - sumnjam posto su preskupe popravke barem prema onome sto sam se do sada raspitao mailom ko ljudi koji to rade...

Neumann ima EMT standard T prikljucka koji ide na primac na rucici. To jest EMT ima Neumannov posto je ovaj to primenjivao pre EMTa. Tako da me to uslovljava pri izboru primaca a posto mislim koristiti samo jednu rucicu, onda svi ostali headshellovi moraju biti tog tipa... Zbog toga. A i jedan rezervni headshell za neku MM glavu volim ove shurke i stantone, drage su mi i imaju svoje mesto u istoriji hife... :)

Ne vredi morace da radi testerica...

Sto je za neverovati covek ne laze, poslao mi fotke, stvarno upropastio vrh sa primacem.

A bio je bukvalno NOV. E ne mogu da verujem napavi stetu za 5 minuta. Pazario sam samo head shell koji je bukvalno nov, mada mi ni on nije preko potreban imam vec 2 kom ali neka se najde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...