Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Stajne,

Nesto mi nije jasno....

Make sure you track at 5.0g, the tracking force that real macho men use. Otherwise i'm afraid the inner grooves will show a bit of sibilance, which is bad for the record. So 5g is actually less harmful than 4.0g in this case.

Jesam li nesto propustio. Ja bi odseko ruku nekom da mi  namesti iglu na 5 grama.

 Vidim posle pisu nesto o higijeni ploce, kao nema veze tolika tezina ako je cista , ali nisam nesto bas siguran.....il gresim mozda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stajne,

Nesto mi nije jasno....

 

Jesam li nesto propustio. Ja bi odseko ruku nekom da mi  namesti iglu na 5 grama.

 Vidim posle pisu nesto o higijeni ploce, kao nema veze tolika tezina ako je cista , ali nisam nesto bas siguran.....il gresim mozda

 

Broadcast i DJ (tzv "profi") zvučnice za razliku od "audiofilskih" koje sa 1 do 2gr max. uglavnom samo što ne levitiraju naprosto su dizajnirane za duboko oranje. (ne)Elastičnost gumice oko kantilevera naprosto zahteva da se primeni brute force da bi se dobio željeni rezultat. Imati masivan DD sa takvom zvučnicom na adekvatnoj ručici uz regularan sistemski a profinjeni gramofon omogućava vlasniku da kad društvo malo krene da bude veselije nego što treba, krene da cepa po starim izdrndanim pločama koje ni u snu ne bi stavio na svoj omiljeni audiofilski TT. Stare funky-disco ploče nostalgično krckaju pod iglom ovakvog ili sličnog hardvera, volume na tri sata, svima lepo, a tebe duša ne boli :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja redovno puštam vredne ploče na raznim konkordima, na DJ ekserima od 5 grama i nisam primetio baš nikakvu štetu. Ali prethodno su ploče okupane u spin-klinu. Čini mi se da se ploče najviše oštećuju lošim unutrašnjim omotom - štrokava hartija em grebe em ostavlja sitni prah koji igla onda zaglavi u brazdu. Nemam dokaz, ali praksa potvrđuje. Naravoučenije: kupanje pa čiste gaće ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i nema veze, ako je 5g u brazdi ne ocisti, nece nista.

:msn-rofl:  Jos samo pre toga lepo proci finom smirglom preko ploce.

 

Stajnika, kapiram j deo sa drustvom.... ja obicno posle trece dunje (sljive, kajsije.....)  zaboravim na gramofon. Sto je sigurno, sigurno je. Mozda ( nisam bas ubedjen) to sa hard working glavama i radi na taj nacin, ali se ja jednostavno bojim za ploce.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma no frks sa tih 4-5 gr..sfericna igla+ta gazna sila koja se preporucuje,je ekvivalent negde elipticnoj igli od oko 1,5-2gr gazne sile sto se tice trosenja same ploce ..sad sam negde citao da je neko izmislio mlaku vodu oko nje da treba da je rucka iznad 22gr efektivne mase,pa se onda bezbedno moze koristiti vec sa 3-3,5gr gazne sile jer teza rucka daje tu stabilnost koja joj je potrebna..stoji da je i originalna verzija bila predvidjena za tezu rucku,medjutim,vecina korisnika ce to da mlatne u neku prosecnu rucku od cca 10-14 gr,i vozit ce tako..ko hoce moze ici na hot-road dragsterske kombinacije,samo promasili smo celu pricu,opet ako platis dinar na ulazu,a treba da platis 1000,na izlazu...uz rucku od 1210 mora se upotrebi i onaj dodatni teg,bez toga kanjec na 4gr gazne sile,ili doteras do jedno 4,3gr uz upotrebu dodatnih podmetaca,ili tezih sarafa..veca gazna sila blize 5gr,daje jednu dodatnu stabilnost u zvuku...

 

Mnogo muzike za malo para mi je i dalji utisak,ne primecujem one famozne znakove oko unutrasnjih brazda na sta se zale korisnici sfericnih igala,dobra ekstenzija u visokim isto iznenadjuje,kao i dobra separacija instrumenata...i dalje kazem best buy,mozda nece biti najbolji izbor za kompleksne muzicke materijale,ali za jednostavnije stvari,prva liga,nebitno koji muzicki zanr je u pitanju..fun factor na visokom nivou,jednostano tera da slusas jednu plocu za drugom.. :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajo  veliki pozdrav :oke:, sad mi jasnije al....

Vidim ja da cu u prvom sledecem naletu plemenitog etila il THC-a roknuti kovanicu od Evrica ( mora strana valuta zbog radi malera...) na hedsel. Pa lepote.... :crazy:

Ponovo pozdrav tebi. :party:

 

 

vidi cena nije strasna,od cirka cca 60 eura pa navise..trosili smo vec vise para i na vece gluposti u ovom sportu,siguran sam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

http://apro.hifipiac.hu/index.php/category-table-layout/hirdetes/analog-lemezjatszo,21/kuzmma-xl-legcsapagyas-kar,11535

 

Kuzma XL,rucka Air Line na prodaju,za recimo cca 12000eura,sa svim priborom..7 godina staro,5 godina van upotrebe..zagledavajuci neki zvanican cenovnik (25000+10000),za skoro 1/3,ako odbijemo bratski popust,koji proizvodjac daje za ovdasnje meridiane,jos uvek moze da bude intesantno (nekome)...

 

:whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://apro.hifipiac.hu/index.php/category-table-layout/hirdetes/analog-lemezjatszo,21/kuzmma-xl-legcsapagyas-kar,11535

 

Kuzma XL,rucka Air Line na prodaju,za recimo cca 12000eura,sa svim priborom..7 godina staro,5 godina van upotrebe..zagledavajuci neki zvanican cenovnik (25000+10000),za skoro 1/3,ako odbijemo bratski popust,koji proizvodjac daje za ovdasnje meridiane,jos uvek moze da bude intesantno (nekome)...

 

:whistle2:

nazalost, ovde kod nas bi verovatno bilo interesantno kad bi covek skinuo jednu nulu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kupio na Ebayu kod ovog. Ima skoro za sve Thorense i uvijek su ponešto različiti tako da pričekaš onaj koji ti je najljepši:

http://www.ebay.com/sch/desygn.and.sound/m.html?item=182016903181&hash=item2a610d880d%3Ag%3AR-8AAOSwymxVMLUW&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Nije baš najjeftinije, ali je kvaliteta izrade odlična pa ako ne nađeš ništa pametnije......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kupio na Ebayu kod ovog. Ima skoro za sve Thorense i uvijek su ponešto različiti tako da pričekaš onaj koji ti je najljepši:

http://www.ebay.com/sch/desygn.and.sound/m.html?item=182016903181&hash=item2a610d880d%3Ag%3AR-8AAOSwymxVMLUW&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Nije baš najjeftinije, ali je kvaliteta izrade odlična pa ako ne nađeš ništa pametnije......

pa taj plinth dok dodje do Srbije kostace vise od polovine samog gramofona  :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...