Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

uletelo i ovo u mrezu,konacno,..doduse zasad samo u vlasnistvu od 50%,al nacicemo sa drugarem resenje,da i drugih 50% vlasnistva predje na mene..

Grace F 9 E...sa originalnom iglom..vrlo ozbiljan igrac,priznajem,hajp oko nje nije slucajan,nema dileme..rekao bih da je lagana rucka mandatorna..kako svira?..nista ne pitaj,magija,looddoo burazeru :D

f 9 1.jpg

f 9 2.jpg

f 9 3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grace F-9. Cestitam.:clapping:

MM zvucnica za respect.

Drago mi je da ces je imati 100 % u vlasnistvu.

Imao prilike je detaljno slusati. Ne propustati priliku ako "naleti" za prodaju sto ste ti i drugar uradili. 

Drago mi je ako vam je pomogla moja pozitivna ocena o sonicnosti i kvalitetu ove xtraordinarne, prakticno i ezotericne zvucnice.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pala bi mi kao budali šamar ;)

danas finalizovah ugradnju 707 na td147

metnu sumiko pearl ... zvuči mnogo dobro za početak ... imam je odavno al nije radila ...trebaće joj stotinjak sati da se razgazi

 

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Doktor said:

Grace F-9. Cestitam.:clapping:

MM zvucnica za respect.

Drago mi je da ces je imati 100 % u vlasnistvu.

Imao prilike je detaljno slusati. Ne propustati priliku ako "naleti" za prodaju sto ste ti i drugar uradili. 

Drago mi je ako vam je pomogla moja pozitivna ocena o sonicnosti i kvalitetu ove xtraordinarne, prakticno i ezotericne zvucnice.

 

 

:BeerMugCheers: sto se tice preporuke..e sad za 100% vlasnistvo stvari bas ne stoje dobro..

 

27 minutes ago, revox said:

pala bi mi kao budali šamar ;)

danas finalizovah ugradnju 707 na td147

metnu sumiko pearl ... zvuči mnogo dobro za početak ... imam je odavno al nije radila ...trebaće joj stotinjak sati da se razgazi

 

1.jpg

 

pa ta F9 je uparivana upravo unutar kuce sa G707... :)..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, revox said:

. . .

danas finalizovah ugradnju 707 na td147

metnu sumiko pearl ... zvuči mnogo dobro za početak ... imam je odavno al nije radila ...trebaće joj stotinjak sati da se razgazi

Cestitam na aktivaciji Grace 707.

Kazes stotonjak sati za razgazenje ? Pravi glas razuma. U potpunosti se slazem za burn-in period.

Javi kako ti se nakon tog perioda i definitivno cini Sumiko. Nekako sam uvek "preskakao" taj brand.

Slusao svojevremeno upravo Pearl u sistemu kod prijatelja, ali nesto nije debelo valjalo.

Da li RIAA u tom sistemu, da li sama zvucnica ( prijatelj to pazario polovno, ali "kao" radila 30 sati ?? ) ?

Sve u svemu nije se nesto dobro pokazala.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Cestitam na aktivaciji Grace 707.

Kazes stotonjak sati za razgazenje ? Pravi glas razuma. U potpunosti se slazem za burn-in period.

Javi kako ti se nakon tog perioda i definitivno cini Sumiko. Nekako sam uvek "preskakao" taj brand.

Slusao svojevremeno upravo Pearl u sistemu kod prijatelja, ali nesto nije debelo valjalo.

Da li RIAA u tom sistemu, da li sama zvucnica ( prijatelj to pazario polovno, ali "kao" radila 30 sati ?? ) ?

Sve u svemu nije se nesto dobro pokazala.

 

  baš sam se namučio oko ugradnje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, grau said:

ja sam prijatelju po narudzbi sada doneo shelter 201 iz japana, to je neka varijanta sumiko pearl sa shelterovom modifikacijom. jedva cekam da je cujem, cena je povoljna za vrhunski MM (100e u japanu, u USA je $250).

Ta Shelter 201 glava izgleda original isto kao moja A&R Cambridge 77. Javljaj utiske kad stigne.

Za A&R Cambridge je bila preporuka da se uzima Jico SAS 1 igla, te da to zvuči fantastično. Varijantu su prvi provalili oni koji su imali Garrott p77 i tvrdili da višestruko jeftiniji Jico SAS 1 (111$), svira bolje od Garrott-ove igle.

Kako se radi o glavama koje naizgled isto izgledaju (a neki koji su merili, pišu i da je isti i generator), ispostavilo se da je pun pogodak i za A&R.

Nažalost Jico je pre mesec i po obustavio SAS liniju proizvodnje. Ja sam je poručio još u januaru, ali je bio problem sa isporukom na srpsku adresu. Naravno da sam bio lenj da požurim sa novom adresom za shiping (a imam ih 5 u rezervi) i ostao bez Jico SAS 1. :doh:

Voleo bih da nekako probam sa tom Shelter, skinem A&R glavu, donesem gde treba.

Javi, ako je moguće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Cestitam na aktivaciji Grace 707.

Kazes stotonjak sati za razgazenje ? Pravi glas razuma. U potpunosti se slazem za burn-in period.

Javi kako ti se nakon tog perioda i definitivno cini Sumiko. Nekako sam uvek "preskakao" taj brand.

Slusao svojevremeno upravo Pearl u sistemu kod prijatelja, ali nesto nije debelo valjalo.

Da li RIAA u tom sistemu, da li sama zvucnica ( prijatelj to pazario polovno, ali "kao" radila 30 sati ?? ) ?

Sve u svemu nije se nesto dobro pokazala.

 

 

baš sam se namučio oko ugradnje ... radio od medijapana armbase, radio izolaciju od sub ploče, bušio rupu za ručku na 222 sa +/- 3 mm moguće korekcije ... pa onda samo setapovanje ručke ... vta, tilt, podešavanje lifta (radi do jaja), prebačaj ...  malo poboljšanje ubacio ofc žice od at440 na glavu koje idu, ali isplatilo se

ali prosto nevjerovatno bar tri puta sam radio podešavanje vta i prebačaja i svaki put drugačija ... dakle jebeni milimetar tamo ovamo pa se čuje ... da poludiš ... igre bez granica ... kad sam ubo ono što mi leži ostavio

sad ides slušanje ... prvi utisci od sinoć .. vrtio cockera na licencnim jugotonovim idanjima .. 5-6 albuma ... ludo dobra glava bas otkida kao iz praćke ... čvrst jasan definisan i imaaaaa ga ... baš ga ima ... slika čini mi se ok ... za moj ukus ili ono što sam navikao do sad ... srednji i visoki malo izražajniji ... ne nišata posebno ... kažem slka sasvim ok ali sa puno detalja ... sramota me reći ali sad čujem i ono što godinama nisam znao da postoji na snimku ... tako ti to kad čovjek živi u marku... u svakom slučaju detaljnije ... dok se malio i ja usviram a i ona

38 minutes ago, grau said:

ja sam prijatelju po narudzbi sada doneo shelter 201 iz japana, to je neka varijanta sumiko pearl sa shelterovom modifikacijom. jedva cekam da je cujem, cena je povoljna za vrhunski MM (100e u japanu, u USA je $250).

vidio sam ... potpuno indentična što se tiče karakteristika na papiru .... jedinino razlika u cijeni .... i to radikalna 95 naspram 195 dolara ... ludilo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Zna li tko da li Shure N92 igla ima iste dimenzije kao N91? Negde pročitah da igla N91 može na cartridge M92, ali nigde nisam uspeo da nađem da može i obratno, mada logika nalaže.

Glava koju posedujem je A&R Cambridge sa originalnom iglom, koja može da radi još jedno 300 sati, pa reših da pribavim rezervne igle i to dve. Jednu za akanje i jednu za maženje i paženje. Za maženje i paženje je bio u planu Jico SAS 1, ali sad od toga nema ništa, jer se ne pravi više, pa će tu izbor pasti najverovatnije na Expert stylus co (prave originalne igle za A&R). Za akanje sam izabrao Shure N91, koji savršeno pasuje, kažu mnogi korisnici na raznoraznim forumima.

E sad, trenutno sam u Italiji i svratih u radnju sa gramofonskim iglama, nemaju Shure N91, ali imaju N92 i prodavac mi reče da mu se čini da pasuje. Da probam ne mogu, mogu jedino da rizikujem. Nisu neke pare, košta 24€. Ali rekoh bolje da priupitam za mišljenje. 

Hvala. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledah na net-u i nadjoh ovo :

Shure N91E ima output voltage - 5.0 milivolta, a Shure N92E ima 6.2 milivolta ( isto kao i N93E tako da je bliza, prakticno sa istim spec. kao N92 ).

Sto se tice gabarita i montaze cele Shure N serije nece biti problema.

Pitanje ostaje ova razlika u izlaznoj voltazi ?

Nadam se da sam ti pomogao.

 

us_pro_m92g_ug.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...