Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Da da, već sam to izbistrio. Za ovu 92 nisam ni znao da postoji, dok je ne videh ovde i ne rekoše mi da pasuje i na 91.

Još bolji match za A&R (C,E,P) 77 ( glava je identična za sve tri igle) je Jico SAS 1 i tu kombunaciju su hvalili do neba, ček je poređivali sa mnogostruko skupljim glavama, no kao što već dva puta pisah ovde ne se proizvodi više od februara ove godine.

Interesantno bi bili probati i onu Shelter 201 koju je Grau ovde pominjao, sve je to iz iste priče. Takođe Sumiko pearl, Nagaoka 110 mislim i još pojedine su pominjane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da i to mi je jedna od mogućnosti. Nije extra skupo, a po dimenzijama bih rekao da je dobra priča. Mada, istu iglu prodaju i za druge glave:

http://www.musonic.co.uk/index.php?main_page=advanced_search_result&keyword=E257&categories_id=&manufacturers_id=&x=0&y=0

Kad je pak reč o Jico SAS seriji, živo me interesuje šta će biti naslednik, a najavili su. Inače SAS 1 je igla za Jico MM glavu istog imena. Australijanci su prvi provalili da je kompatibilna i sa Garrott K77, da vrhunski zvuči i mnogo je jeftinija, a onda je neko shvatio da je to isto što i A&R 77. Bilo je interesantnih utisaka:

http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?PHPSESSID=ls5nvt1pttalcg8bofrnrbbnm1&topic=7995.0

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

Garrott K77, da vrhunski zvuči i mnogo je jeftinija, a onda je neko shvatio da je to isto što i A&R 77.

 svojevremeno i u zvanicnom cenovniku od A&R-ra iz sredine '80-ih,bilo je ponuda P77-ce sa Garrott profilima..hebiga,ako se dobro secam 3-4 "level" opcija je bilo,onaj najna&..... profil nije vec bio nimalo jeftin...

inace nije samo JICO stao sa proizvodnjom tih specificnih igala sa SAS profilom,ti specificni kanteliveri su od borona,a to je izgleda proglaseno "prljavom tehnologijom" pa je obustavljena proizvodnja istih..nije JICO jedini koji pati trenutno od manjka boronskih kantelivera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Kuršum said:

E dobro ako će bornonski kantliveri zagaditi čovečanstvo, onda neka.

jbga,to su neke informacije do sada..Namiki (?) je tu u stvari proizvodjac,i on je stao sa isporukom,pa su svi trenutno na stand-by ko radi sa boronom..ni ovdasnji lokalni strucnjaci sto rade retipovanja,ne mogu da nabave toga vise...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On Thursday, May 05, 2016 at 0:47 PM, Doktor said:

:shakehands:

Verovatno si ovo stivo vec "probistrio", ali neka ti se nadje.

http://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?f=19&t=40978

Videces da cela ekipa sa VE u ovom thread-u prica iskljucivo o Shure N91 igli kao odlicnom match-u za A&R P77.

http://www.mgelectronic.rs/igla-za-gramofon-n91ed

Ima neka Shure n91ed i kod nas (vratio sam se iz Italije). Ovo E bi trebalo da je oznaka za eliptičnu, ali znaj ga.

Ima li ko iskustva sa ovim iglama iz MGElectronics?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lumiere je imao slican dizajn, isto, kao polazisna osnova neumann dst. Ja sam poslusao samo par pesama sa dst glavom. Meni se dopada. Nije lose.

Samo je velika, skoro pa kao kutija sibica... I to rusko cudo je isto verovatno veliko.

"Setovali" Neskor i ja onako po seljacki samo gaznu silu baza emt930st i pripadajuca rucica, :) i pici... Nemam pojma koje su bile ostale komponente.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ne mogu da prestanem da gledam sta ovaj rus radi. izgleda kao lik iz "kockara", deluje kao da ima PTSP iz cecenije i da bi lakse rasklopio AK-47 nego MC glavu, ali ipak..... tzar!

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...