Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Postovane kolege,

 

Imao bih jedno pitanje i ako moze pomoc naravno, od skoro sam stavio novu AT 95 na svoj Kenwood KD 2070.

 

Nakon izvesnog slusanja, resio sam da probam kako se ponasa na vecim glasnocama. Primetio sam da kada se odvrne pot na od prilike 12 sati, membrana na basu jednog kanala pocinje da igra i da poprilicno izlazi, tj. javlja mi se tkz. brum.

 

Znam, neki ce sada pitati ima li uopste potrebe odvrtati toliko glasno? Slazem se da nema, slusanje ploca je stvarno uzitak i mislim da nema potrebe za izivljavanjem. Radi se o tome da onaj crv mrda i ne da mira kada nesto nije kako treba, verujem da i dosta vas ima taj osecaj.

 

E sad, interesuje me sta moze biti u pitanju, da li nisam dobro podesio glavu, da li je problem sa ozicenjem rucke, da li mozda uzemljenje negde probija....

 

Takodje sam probao i sa drugim izvorima, nema traga brumu, s toga se svodi da je problem samo na gramofonu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam neki stručnjak ali probaj za početak da lociraš gde je izvor problema.

Ja bih prvo obrnuo ulazne chincheve od gramofona na (pret)pojačalu. Ako se smetnja javlja na istom kanalu/zvučniku problem je u (pret)pojačalu ako se javlja na drugom kanalu problem je negde na putu od igle do (pret)pojačala.

Toliko od mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovane kolege,

 

Imao bih jedno pitanje i ako moze pomoc naravno, od skoro sam stavio novu AT 95 na svoj Kenwood KD 2070.

 

Nakon izvesnog slusanja, resio sam da probam kako se ponasa na vecim glasnocama. Primetio sam da kada se odvrne pot na od prilike 12 sati, membrana na basu jednog kanala pocinje da igra i da poprilicno izlazi, tj. javlja mi se tkz. brum.

 

Znam, neki ce sada pitati ima li uopste potrebe odvrtati toliko glasno? Slazem se da nema, slusanje ploca je stvarno uzitak i mislim da nema potrebe za izivljavanjem. Radi se o tome da onaj crv mrda i ne da mira kada nesto nije kako treba, verujem da i dosta vas ima taj osecaj.

 

E sad, interesuje me sta moze biti u pitanju, da li nisam dobro podesio glavu, da li je problem sa ozicenjem rucke, da li mozda uzemljenje negde probija....

 

Takodje sam probao i sa drugim izvorima, nema traga brumu, s toga se svodi da je problem samo na gramofonu.

 posto si skoro menjao zvucnicu,hteo-ne hteo morao si cackati oko zicki/papucica sa kojima radis konekciju na samu zvucnicu..proveri prvo ovde da li je sve u redu..za pocetak,sa smanjenim potenciometrom,fino promrdaj malo te zicke,ili promeni iste ako se mogu na druge ili nove..proveri ima li poboljsanja,ili je jos gore,ovo cesto zna da serka,iako po okomeru izgleda sve perfektno....nakon ovog proveri da se neki pin od shell-a,kad si vracao sve to na rucku nije slucajno malo iskrivio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

U gostima vintage Ortofon M20E Super..mrzelo me da se bakcem sa montiranjem na SME III :)..u stvari nije me mrzelo,nego telo zvucnice je dosta dugacko,pa nisam hteo da "stiscem"kablove..vidi se i na shell-u od 1210-ke,da je to dosta pomereno unatrag,i tu su kablici vec podosta savijeni i u toj varijanti..

 

Fina zvucnica,mirnijeg,stalozenog karaktera,nije za istresanje iz gaca a la Stanton,malo je cini se tamnijeg bazicnog karaktera,al nije strasno..meni se cini bolja od recimo Grado Gold (jos tamniji karakter,slabija rezolucija),ili Ortofon 2MBlue..M20 naspram 2MBlue ima bolju rezoluciju,manjak ataka,dok je 2MBlue,otvorenija,brza,bolje radi rokacinu..

 

Gde smo matematicki?..Grado su poskupele u zadnje vreme,2MBlue je negde oko 180 eura,sa M20 je matematika sledeca:NOS E Super igla je 120 eura (W.Thakker),JICO ima opcije za FL ili elipticnu iglu za 66-89US,zvucnica,ako se ima strpljenja max 20 eura..ono na sta treba obratiti paznju da se ne uvali VMS telo,jer su elektricni parametri drugaciji..za relativno malo para,moze se doci do vrlo postenog MM zvuka,sto bi trebalo isto namaci je jedna plocica sa oznakom "210",koja se uglavljuje izmedju pinova,i dodaje +kapacititivnost..

 

cheers   :Flying:

post-653-0-37751200-1457970479_thumb.jpg

post-653-0-10010500-1457970492_thumb.jpg

post-653-0-76912500-1457970500_thumb.jpg

post-653-0-47617500-1457970508_thumb.jpg

post-653-0-79793000-1457970515_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@paja959

Thnx na ovoj strucnoj "disekciji" i analizi.

Arhivirano. :phil_04:

 

Krenula potraga za neku skrsenu M20E Super glavu.

Posle moze "igra" sa Thakker, JICO, ... a mozda cak i kontakt sa Katarine iz Ortofon-a direkt  :wink2: .

 

 

ako se pogleda matematika,nije straobalno,a mnogo se dobije za ulozeni novac,nije ultimativno za headbangers-e,al prolazi sa sodom i tamo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Men se čini Pajo da si u pravu,  ja arčim ovu dođe mu vrlo slično, sviraju tako prijatno nenapadno, ubilo se za džez i sličnu finu muziku, Imam dve i čekam novu iglu da stigne za drugu.

 

post-1245-0-67183800-1457983705_thumb.jp     post-1245-0-56781100-1457983740_thumb.jp

 

 

Tip je na Lenco Heaven-u fino opisao :    OM/Concorde seems to be voiced to a more "digital" presentation, where the M/VMS has a richer and warmer colour that suits especially jazz. A bit like the SPU vs. a MC20 in the MC-range. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Men se čini Pajo da si u pravu,  ja arčim ovu dođe mu vrlo slično, sviraju tako prijatno nenapadno, ubilo se za džez i sličnu finu muziku, Imam dve i čekam novu iglu da stigne za drugu.

 

attachicon.gifIMG_0269.JPG     attachicon.gifIMG_0271.JPG

 

 

Tip je na Lenco Heaven-u fino opisao :    OM/Concorde seems to be voiced to a more "digital" presentation, where the M/VMS has a richer and warmer colour that suits especially jazz. A bit like the SPU vs. a MC20 in the MC-range. 

 

Da lici jako na VMS seriju koja je stigla posle nje..onomad sam istrosio 2 komada VMS30-ki,sve su bile novokupljene,trecekupljenu sam vec menjao za MC10Super,posto se to cudo jednom drugaru nije svidelo.Definitivno mi je i tada falilo doze adrenalina iz njih,isto mi je i sa ovom,al ko voli finiji zvuk,nema potrebu za "fast lane",moze da bude pun pogodak za neke normalne pare,ako se pogleda kako su se izgoropadile cene zvucnica danas..... :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

VMS%2010.jpg

 

Imam ovu VMS 10, nova. U fijoci je u društvu sa AT 440 i OM10. Nit' smrdi nit miriše... prosek proseka.

 

440 ima bolji treking i umilniji zvuk, možda premekan. OM je hladna i precizna, better buy ko voli tehno ili cile-mile ECM. Ova VMS je negde između.

 

Off: VMS ću da iznesem kada budem pravio garažnu rasprodaju. Pola dvorišta ću da zauzmem. Centrepiece će biti najgluplja impulsivna kupovina ikada: Yamaha 5.1 surround kamioni avioni sistem ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

ako stavim ovaj kabl na konekciju grama sa pojačalom i ako koristim vodove za + i - a oba šilda za masu ručke (masu šasije grama ne vodim) dal će ostati ova kapacitivnost između vodova ... logično je da hoće ako ne koristim šild  ali ne znam hoće li uticat to što kroz šild vodim masu ručke

http://katalog.cordial.eu/media/produkte/bulk%20cables/CMK422/CMK%20422.pdf

clip_image002.png

 

 

ode 2 put ...bem ga dok skontam kako se kače sličice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...