Jump to content

Preporučeni Komentari

Otvaram ovu temu za razne opservacije, pitanja ili mudrosti vezane za gramofon i pratecu opremu a koje same po sebi nisu vredne otvaranja novog topika.

Imam pitanje. Da li je neko imao iskustva sa Korato Anniversary Phono sekcijom. Onom namunjenom, dual mono verzijom, sa ispravljacicom i stabilizatorkom u napajanju i dve male triode  12 AY/AT/AX 7 tipa u gain stepenu.

Davno sam to slusao u stranom sistemu koji je ceo zvucao impresivno. Pored toga kod Sase (Lejla) ta RIAA je nepristojno pregazila moj tadasnji EAR 834p.

?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ima li indikacija da se to imalo odmaklo od (omiljenih im ) VTL iteracija ?

mislim , gajim samo postovanje prema Manley stali

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

lici da jeste ........ ali opet , ne moze se znati sa sigurnoscu

verovatno iteracija phono stage VTL Ultimate

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ima li indikacija da se to imalo odmaklo od (omiljenih im ) VTL iteracija ?

mislim , gajim samo postovanje prema Manley stali

nema

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, mozda slika pomogne:

Postavljena slika

otprilike tako je izgledala i Doktorova riaa samo sa jednim napajanjem koliko se secam?

Pa sta tupis ako radi po tvom misljenju (posto ces je ti i slusati) bolje od onoga sto trenutno imas, i ako ti se dopada go for it?

Izgleda kao i svaka druga. Sa tom razlikom sto je napajanje u dual mono verziji

A bilo je prostorai za po jednu ispravljacicu za svaki kananal...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

otprilike tako je izgledala i Doktorova riaa samo sa jednim napajanjem koliko se secam?

. . .

Dobro se secas. To je bio Korato Phono PH-1.

Imao je preveliki gain u mom setup-u sa Ortofon Rondo Red zvucnicom. Nije se uklopio sa MC step up Sowter trafo-ima.

Btw, za @grau-a : slusao sam Korato Aniversary Phono u vise navrata, ali ne u mom sistemu i moje licno misljenje - nista spektakularno.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

a hmmmm, da ... cijena je zaista spektakularna .... :whistle2:potpuno si u pravu :wink2:

a to je za neupucene "koliko u novcima"?vidi ovo:http://enceintesetmusiques.com/audiomat-phono-2.htmlcca 3500 eura,malo mi je izbio osigurac kad se skoro javio jedan ovdasnji clan da je uzeo to..dobro delimicno ga shvatam moze-se-ima-se,vozi Audiomat-ov integralac od cca 10000eura,SME gramofon,naponski kablovi Elrod Statement itd..ali imam osecaj da se revival LPisanja bezobrazno naplacuje u nekim segmentima....nisam bas neki citac sema,sa cisto korisnicke strane gledajuci je

:angry7:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ali imam osecaj da se revival LPisanja bezobrazno naplacuje u nekim segmentima...

Zašto „bezobrazno“? Pravilo trgovine tzv. ponuda/potražnja... Zar to nije osnovno pravilo?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Zašto „bezobrazno“? Pravilo trgovine tzv. ponuda/potražnja... Zar to nije osnovno pravilo?

vidi sve mi je (delimicno) jasno sta kako ide otprilike,i sam radim u drugoj bransi gde ima tog prodavanje malo magle,malo mooda za bubrege,malo stvarnih vrednosti...:)..phonoisanje ja danas (mozda postoji toga isto i u drugim segmentima ovog sporta,ne pratim toliko,pa mi je to ad acta) jedna od teritorija gde vlada,prema mom osecaju i nekim iskustvima (losim/dobrim) tezak picvajz..

i dalje me interesuje cena tog Korato phono-a,moze i na PM,cisto zbog statistickih podataka..

thanx

:respect:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne kontam, gledam iznutrice a nigde trafoa?!

Pise 100VA, to ne moze da bude sitno sem ako su ga pravili Japanci ko onaj kanister od 20 litra, ali ovolicki :oke:

Edit: Skontao Mujo, na drugoj slicki se trafo baskari u posebnoj kutiji...http://enceintesetmusiques.com/audiomat-phono-2.html

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...