Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Danas stigao novi gramofonski FTA kabl.  Prve impresije su sledece. Do sada sam imao malo zujanja kad pustim vrtesku. Sta god da mu je uradio, sada je apsolutna tisina. Vec samim tim kabl zasluzuje sve preporuke. Pre njega sam imao isto custom made kabl, koji je bio pa recimo malo svetliji. Sada od vrteske do step ap trafoa ide kombinacija bakar srebro a od step apa do fono sekcije neki nadrndani bakar. Mislio sam da i tu roknem bakar srebro, ali mi Zoki rece da nema potrebe. Sta se desilo u zvuku. Molim samo bez krvi do kolena od strane kabl nevernika.  Zuk se procistio. Tonovi duzi, cinele neverovatne. bas ima telo, svaki i najmanji ton se cuje.  Kao da sam kupio novu glavu. Visoki cisti, cisti, a bas dublji. Prostor ogroman i konstantan ( nema da setaju izvodjaci.... a to se ponekad desava, cuo sto kod sebe , sto kod drugih).  Cuo sam neke detaljcice, koje do sada nisam cuo. Ko ne vereuje u kablove, moze da se uveri na licu mesta A-B test uvek moguc. Bravo Zoki, bravo ja. Ajd sad ozbiljno. Nisam imao nikad ovakav zvuk na gramofonu. Zaista prelep kabl. Sve preporuke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Anubis dobro dosao za vikend, mora da cujes. A sto i da ne serem, nit ga prodajem, nit radim u FTA-u. Platio posteno, pa sto da se ne radujem:pivo:

DA je srece da me Stradi ne zahebava, da je dosao da mi namesti i Jubileja da probam, nego neozbiljan.Al ce ga navatam. Bar za vikenad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi grozni, to je JEDINO msto u sistemu gde kabal zaista moze i da se "cuje"..

 

S obzirom na prirodu i karakteristike generatora signala, razni kablovi mogu da unesu razne varijacije na izgled zvucne slike. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u praksi većina nas turi ono što mu je pri ruci kako na gramofon tako i u njegov komšiluk, tipa kablaže, SUT-a, phono preampa a bogamu poljubim nema sretje u ovom sportu ako nemaš prilike da živiš par nedelja sa budućom izabranicom pre nego što je platiš ili vratiš i platiš napr. honorar upotrebe demo primerka...

Zahvaljujući sjajnim momcima sa foruma i pristupa upravo ovakvog kako sam napisao ja sam postigao stepen ličnog zadovoljstva sa sistemom koji nisam ni sanjao da postoji, naročito ne u mojoj dnevnoj sobi.

OFFTOPIC. planiram da nabavim šlem na krila ili volujske rogove da upotpunim doživljaj pri slušanju Wagnera. Žena se protivi nabavci čamca za Labudovo jezero, jedva popustila da mesi tortu za Figarovu ženidbu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...
9 hours ago, ninja said:

Zar nisu zatvorili firmu!?

nisu,samo je bila stopirana izrada igala sa SAS profilom na bazi boronskog kantilevera ,sad je to ponovo aktivizirano,u vidu zafirnih kantelivera sa micro ridge profilom.sitniji modeli su bili dostupni i do sada,za vreme "apstinencije"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I mnogo mannje masivnih. Ti mono blokovi rade u dubokoj a klasi i jako se greju. Nije pametno postavljati ih bas toliko blizu. A i samo je za AC motore...

Drugo jako je skupa zamena cevi, tu ima 4 kom. KT66. A veoma ih je tesko naci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...