Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Ovih dana pokusavam pomoci poznaniku da provali kvar na Mecki. C230. Nec d'upali.

Kad da kontakt, ne pale mu se grejaci, vec se upali ventilator motora!?

Nesto smo kopali po netu, kaze da ima problem u napajanju ECU-a, te moze biti osigurac (proverili- nije), relej (nije), senzor temperature motora (nismo proverili), ili retko -sam ECU (ne nameravam da ga otvaram -jerbo ga necu moci zatvoriti..).

Pogledacemo jos malo oko instalacije. Ako ne, kostace ga : Slep u servis - 50 eur. Samo diagnostika: 200 eur. A ako je ECU: kuku lele.

Nadjoh video sa istim autom i simptomima, ali mi nije jasno sta lik radi, samo cimne relej i ok?! 

 

C230MB.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemo' se ljutiš, iz iskustva govorim, moj rođak je imao P 407 sa istim problemom, prvi put smo uspjeli ga nagovoriti da radi normalno 15-ak dana a jedino što je pomoglo je skidanje kleme sa akumulatora i to čitav dan, kraći termini nisu pomagali. Nakon tih 15-ak dana desilo se isto, opet ništa nije radilo osim ventilatora a tada jedino je pomoglo kod ovlaštenog da se motorni ECU zamjeni novim. Čini mi se da ga je sve izašlo 8000KM (4000e) i nakon toga se nikad više nije ponovilo, i dan danas se auto koristi, a kvar se pojavio 2009 ili 10, nisam siguran.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Vix said:

Ovih dana pokusavam pomoci poznaniku da provali kvar na Mecki. C230. Nec d'upali.

Kad da kontakt, ne pale mu se grejaci, vec se upali ventilator motora!?

Nesto smo kopali po netu, kaze da ima problem u napajanju ECU-a, te moze biti osigurac (proverili- nije), relej (nije), senzor temperature motora (nismo proverili), ili retko -sam ECU (ne nameravam da ga otvaram -jerbo ga necu moci zatvoriti..).

Pogledacemo jos malo oko instalacije. Ako ne, kostace ga : Slep u servis - 50 eur. Samo diagnostika: 200 eur. A ako je ECU: kuku lele.

Nadjoh video sa istim autom i simptomima, ali mi nije jasno sta lik radi, samo cimne relej i ok?! 

 

C230MB.jpg

Ventilator ti se pali na njemu kad je mrtav ECU. Daj mi sliku nalepnice sa ECU pa ću ti poslati pinout bar napajanja da proveriš. Ako imaš sva napajanja, treba da se zameni ECU. Imaš li nekakvu dijagnostiku tu? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetima, ali ja sam odustao. Moje je bilo da proverim osigurace i testiram releje, pogledam/poprskam kontakte. Nije to. 

U ponedeljak ce zvati majstora sa dijagnostikom, pa nek resavaju... 

Kad vidim ovakve kvarove, uzelim se Keca ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Blic, nebitno koji clanak, sam uvod:

 

"Koliko puta ste na instrument tabli svog automobila primetili da svetli neka lampica a da niste imali pojma o čemu se zapravo radi? Ako vam se to ikada desilo, ne brinite, jer kako istraživanje sprovedeno u Velikoj Britaniji pokazuje, veliki broj ispitanika deli istu sudbinu kao i vi."

 

ene, jos jedan u nizu dokaza da je "novinar" jedna od najmanje inteligentnih vrsta na kugli zemaljskoj

da ne zalazimo u razloge i mehanizme ........ cisto se setim sa nostalgijom, ajd tematski vezano, kako se nekad strastveno cekao novi broj SAM-a i Auto Magazina

danas vise nista ne cekam; ajd nije mi zao zbog mene ....... zao mi danasnjih klinaca sto nemaju sta da cekaju

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nekada je automobilu bilo sasvim dovoljno da na instrument tabli ima sledece lampice i analogne instrumente koje su vozaca upozoravale ili mu pokazivali  ;

- Crvena nr1-  upozorenje za nizak pritisak ulja 

- Crvena nr2-  upozorenje da alternator ne puni

- Zuta ili Zelena - za ukljucen zmigavac 

- Plava - za ukljuceno dugo svetlo 

- Zuta -za ukljucene grejace predkomora ako je dizel motor u pitanju 

 - merni instrument za temperaturu rashaldne tecnosti (ako je motor vodeno hladjen)

 - merni instrument za kolicinu goriva u rezervoaru 

- Brzinomer

- (eventualno i jako retko i obrtomer)

, ali kako je vreme prolazilo tako su vise ili manje nepotrebni razni sareni displeji i razne druge sarene svetiljke pocele da se ugradjuju ...mislim sto da bude jednostavno i dobro kad moze da bude komplikovano i lose ...

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad me podsjetište na jednu anegdotu iz mog rodnog kraja. E, imao Braco ženu Nadu, a ona je vozila "peglicu" (nadam se da ne treba objašnjavati "peglicu"), radnja se odvija nekad '86,'87. Jedan dan vraća se Nada sa posla i pita Bracu: Treba li goriti ona crvena sijalica na onome što ima one neke kazaljke, iza volana? Gleda nju Braco i odgovora: Treba, naravno, budalama k'o što si ti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 17. 1. 2024. at 15:44, Vix reče

Idem ulicom... I ugledam buducnost automobilizma! :risitas:

elauto1.jpg

elauto2.jpg

Šta mu fali, za džaba vozikanje po gradu na bakterije. Parkiraš de oćeš, ne moraš ni da zaključavaš, ko će to da ukrade.  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ovde je sad nešto manja gužva po BGD, da kažem skoro pa prihvatljiva. Ali čim krene vaterpolista da raskopava ulice za koji dan, vraća se pakao na zemlji. Takva mala vozila su idealna za to, ko bicikl. Samo da te ne šine negde neki SUV ili kamion, neće da valja. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, NIXIE said:

Ovde je sad nešto manja gužva po BGD, da kažem skoro pa prihvatljiva. 

Po tvom neoprvdano optimiscnom pogledu na stvar, reklo bi se da dugo nisi prosao Požeškom :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...