Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Ari Vatanen poučak. Kad svi koče, ti maži u nižu i pun gas! :thumbup:

Nego, stvarno i sam imam sličnu filozofiju kao Aleksov otac. Čak i ako nije manja šteta na autu, brže prođe. :D

Osim toga, iz nekog iskustva, skoro milja kilometara, nisu dijelovi ovjesa napravljeni od čokolade.
Uspoređujući sebe koji jedva ako išta smanjim na pružnom prijelazu ili na lošem asfaltu i moje znance i prijatelje koji bi najradije puzili jedan na sat preko toga, mogu reći da nemam ništa češće potrebe za mijenjanjem dijelova ovjesa od njih.
Felge? Važnije je da su od renomiranog proizvođača, pa makar to bio i Ronal (seriijski na VAG-u, bar je nekoć bio) nego da su lijepe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Značajna je razlika, rekao bih, između rupa i grba...

Kod rupa je, kao što je "pokazano" gore, (prelet), za grbe je druga priča...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
WWW.SPINE-HEALTH.COM

The L5-S1 spinal motion segment, also called the lumbosacral joint, serves as the transition between the lumbar and sacral regions of the spine in the low back.

Iskustveno znam za posledice neispravnosti tog sklopa.

Na grbe na putu sam mislio...

:)

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Htedoh reći puno njih se zezne pa instiktivno koči kad vidi rupetinu, tu sam i ja u toj grupi. Treba savladati strah i dodati gas, al nije to lako kad mozak kaže drugačije. :punish:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dvotočkašisti, sa motorom ili bez, znaju da je dovoljno i smisleno skretanje sa manjim gubitkom/dobitkom u brzini, Uostalom, sve zavisi, značajno, od mesta gde se rupa zaobilazi, okoline i osalih ograničenja. Što bi stari rekli: kilometraža u vozača...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prekljuce krenem na posao, relacija Zarkovo - Ruska (Senjak), gde i radim, na IMS Institutu.

1. bilo paljenje, iz petog puta kako treba, i to na gas, uz pomoc vruce vode, flasa 2L.

2. bilo sprej, grebanje, ciscenje i odledjavanje.

3. krenuo veoma obazrivo, kad se Kec zagrejao, kazaljka za temp. bila malo manje od pola.

i tako, vozim lagano, kao po jajima, kao i ostali, 99% (ali ne onaj 1%).

centar Zarkova, obilaznica "oko struje", mostic, Pozeska - Banovo Brdo i kad

sam stao kod Distribucije da propustim pesaka na pesackom prelazu ... BAM.

puklo kao bomba.

mislio sam da me udario tramvaj, ali ne vozim desnom, zutom trakom,

vec levom, normalnom trakom gde voze normalni ljudi.

ugasim Keca, izadjem napolje, letimicno pogledam stetu :

pukao branik sa leve strane, slomljena maglenka i iskrivljena mi dzidza gde se sipa plin.

kad sam pogledao auto od nesretnika - Seat Cordoba skoro kao iz radnje, steta ...

branik, podbranik, levi far, hauba, hladnjak ... i auto nece da upali - nema kontakt.

steta na nevidjeno minimum 500e samo za delove.

i da skratim pricu, da nesretnik ne bi najebao, jer je naravno kriv, dogovorimo se za

simbolicnu cifru, veoma postenu - 50e, nije nesretnik imao, dao 40e.

ok, jer da je dosla milica, bilo bi - izlazak saobracajaca na uvidjaj, urozavanje bezbednosti,

kazna zbog letnjih guma.

na srecu niko nije povredjen, niko nije nastradao.

ali

sreca da me nije udario par sekundi ranije, jer bi me od inercije nabacio na coveka

koji je prelazio pesacki prelaz.

:(

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

srecom ja onomad imao kuku na kecu

osta covek placuci kraj puta, bar meni nije morao nista da plati ....... iako mi bi zao plasticnog poklopca kuke, starina, raritet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iako mi bi zao plasticnog poklopca kuke, starina, raritet

kolko se ja secam (malo sam i izlapeo) sa mojih tek 52 i 53ca,

u moje vreme je bilo obavezno plasticna lopta od Ledo sladoleda.

inace, Ledo sladoled je bio nenadjebiv.

ima i sad dobrih sladoleda od vanile, ali kao Ledo u lopti - ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JOLIE.HR

Omiljeni sladoled iz djetinjstva dolazio je u plastičnoj kutiji, a imao je oblik i izgled nogometne lopte pri čemu se jedna “kocka” otvarala te ga se konzumiralo žlicom. Na radost mnogih, Ledo je odlučio probuditi lijepe uspomene i razveseliti nas vraćanjem jednog od najomiljenijih sladoleda ikada! Naravno, riječ je o nezaboravnoj Loptici, sladoledu finog okusa […]

:wub:

LEDO.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...