Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

pre 7 časa, Quattor reče

Bacite pogled i na Borka...

Borko ima sjajan sadržaj, odlična montaža i dinamika priče, odgledao sam svaki njegov klip. Super je lik.

Već gledao po oglasima dal ima neka 3.2 v6 Alfa, a taman sam sve sredio Rendžu :D

A pajz ovo: Slušati na sistemu, pojačati, taj zvuk, ZLO :ninja:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Aleks said:

Borko ima sjajan sadržaj, odlična montaža i dinamika priče, odgledao sam svaki njegov klip. Super je lik.

Već gledao po oglasima dal ima neka 3.2 v6 Alfa, a taman sam sve sredio Rendžu :D

A pajz ovo: Slušati na sistemu, pojačati, taj zvuk, ZLO :ninja:

 

 

Jedan da kupis za sebe @Aleks, povecava muskost 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Aleks reče

Borko



Čak sam ga i ja upratio!
Radi sjajan posao - potencijalni kupci mogu nešto naučiti o automobilima, vide da čovjek zna znanje i da će im isporučiti potpuno servisiran, te po potrebi i popravljen automobil.
Milina je gledati kako radi servise i manje popravke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, чика-Брка said:

evo danas da se pocastim za N.G.

a i dokurcilo mi da vozim nocu kao sa kandilom.

ima da sijam za medalju. :sarcastic_hand:

cak cu i da promasim dosta rupa na putu. :sarcastic_hand:

:)

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Vozači iz suprotnog pravca su već oduševljeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, ManicP said:

Vozači iz suprotnog pravca su već oduševljeni.

tehnicki-pregled-2.jpg&f=1&nofb=1&ipt=d5

Been there, done that, with previous vehicle, removed that, back to factory settings...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Xenoni znam da ne prolaze... Naime, još uvek nije Zakonom definisano tačno kao što jeste za plin i zatamljena stakla, ali na pojedinim tehničkim pregledima ćeš proći ako ugradiš i prskalice za farove i automatsku nivelaciju, kao i podrazumeva se reflektore za kratka svetla.

Znači, ako nemaš fabrički xenone, sizifov posao. E sad, pojedini pregledi hoće da puste bez svega toga, ali..... ili da na svaku registraciju menjaš, vraćaš obične sijalice, itd...

Dosta su prihvaćenije LED sijalice, ali opet i tu treba reflektor za kratka svetla, i odgovarajući balasti (canbus) koji će ti poništiti grešku na tabli da su ti pregorele sijalice jer je otpor LEDova daleko manji jelte.

I tu bi trebao da eventualno vadiš sijalice i vraćaš žarulje samo za tehnički...

Panduri da te kazne neće, samo mogu da te isključe iz saobraćaja i da te preusmere na tehnički pregled, a do tamo moraš opet da menjaš sijalice, i svakako ode iz džepa jedan Jovanović...

Generalno, meni su rekli ovako: Ako tvoj auto postoji i u opremi koja ima Xenone ili LED svetla, onda možeš da prepraviš sve ali moraš da imaš i svu dodatnu opremu koja ide uz takva scetla (pomenute prskalice i nivelacija). Ako nema (stariji auti), onda ćeš 99% biti vraćen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sva zajebancija na tehnickom postoji samo za nas radnicku klasu.

za vlasnike azdaja ne.

ali ja to znam i bio sam spreman.

auto mi je na srecu DZ za odrzavanje.

sve sam sredio da radi po PS-u i prosao tehnicki.

bez ikakvih zajebancija.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to zajebancija nego zamena klasične sijalice ksenonom zaslepljuje ljude iz susednog pravca a i one iza kojih voziš. Priča da se snop podesi ne pije vodu jer far blješti i zaslepljuje iz prostog razloga što je ksenon u klasičnom faru nemoguće podesiti (izvor svetla je različite veličine i položaja).

Iskreno, mislim da policija za tu prepravku treba da kažnjava bez milosti i tera na vanredni tehnički. A vidi se sa kilometar šta je.

Ista priča za svetla za maglu jer je postalo vrlo popularno voziti sa njima kad je nema i ziljaviti ljude na putu.

Ugradnja projektora je već druga priča ako se uradi kako valja, ovo sa samo sijalicom je čista seljana i sebičluk te nebriga o ostalim ljudima na putu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yup, geometrija mora biti ispostovana  - tu razmisljanja nema

ja sam nekad imao prepravljenu instalaciju H4 farova na kecu, svako vlakno svoj relej i palamar kablovi, a unutra H4 sijalice plavog balona koje su tad popularno zvane Xenon (pitam se sa kojom logikom)

bilo je kopija gde plavilo bese samo farba koja otpadne posle 3min, a prava roba je stvarno znacila razliku

nalazio sam 150/100W ali je lakse bilo naci 100/80W

svetlelo za sve pare, a karakteristike i dalje po propisu

mda, Saturnusove halogenke su takodje bile zakon, spasile ne jednom da oci ne pogubim

eh, al se nekad ....... bilo mlado

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laserska, al par farova reda 8k eura npr. za BMW :)

Ma dobra su sva po PS što dođu i da nisu baš blatnjava. Još ako šofer zna čemu služi ono dugme za podešavanje visine snopa u kabini ihaj. Vole ljaljani snop da podignu maksimalno, još ako je neki visok SUV oči isteraše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To, ponekad bukvalno ne vidim gde idem i moram da usporim totalno dok ne prođe džipadžija. Sreća je velika da u tom trenu neko ne pretrčava ulicu, jer ga ne vidim uopšte, ne vidim ništa. I ne žalim se na to samo ja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 26. 12. 2023. at 9:46, zerowaf reče



Čak sam ga i ja upratio!
Radi sjajan posao - potencijalni kupci mogu nešto naučiti o automobilima, vide da čovjek zna znanje i da će im isporučiti potpuno servisiran, te po potrebi i popravljen automobil.
Milina je gledati kako radi servise i manje popravke.

i ja , slučajno naišel , dečko ljepo objašnjava , ne prenavlja se , sve argumentirano , tipa , kvar - uzrok , posljedica Zna znanje ! . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...