Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

gde ovde ?

 

ako se prica o pro jedinicama onda je to to

 

pominjes ATC 12" , koji se ni po cemu ne razlikuje od JBL ili TAD 12" , sem (ili ti "sem" ) proprietary details

 

anyway - svodi se na to da malo ne moze da uradi sto i veliko , ali i obrnuto

 

a sta je ciji izbor , to je druga stvar

 

meni se , recimo , svidja da imam Tann OB gde je , i RCA MLTL gde je , a LS3/5 oko kompa

 

Ovde na forumu, većina projekata....

 

ATC SB100-375 uporediti T/S parametre, i zapitati se zašto je Mms=95 grama, 2X više nego prosek kod 12" Pro jedinica više efikasnosti, Fs=27 Hz, BL=21 N/A (mrga od magneta), eff. 90-91 dB.  Ovaj ATC bass je mnogo bliži npr. Monacor SPH-300CTC (tj. ovaj njemu), nego klasičnim Pro razglasnim jedinicama. "Opaki" HiFi bass.

ATC : https://solen.ca/pdf/atc/sb375.pdf     Monacor : http://www.monacor.de/index.php?id=128&artikelid=2072&L=1

 

To što negde piše Pro, negde HiFi, a negde Car bass, i nije mnogo bitno, već kako je napravljen, koja je koncepcija i koji su parametri. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za 20K bilo cega stabilnog , moze podosta materijala da se uzme

 

inace - kod WA ti treba megawat da ih kontrolises , pa ne treba zanemariti ni te troskove

 

Pa zna se koje su jedinice unutra (WA) Cena zv. jedinica je max 10% krajnje cene brand kutija u radnji.  Samo ima "kvaka", treba znati šta je i kako sve urađeno. 

 

Inače, treba snage za te kutije, ali ništa više nego za ATC Studio Monitors (trosistemce).  I nije to bez veze. Zato sam i hteo da pretresamo koncepcije, ali dobro, kako god....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WA (generalno) notorno imaju daleko zajebaniji modul impedanse nego ATC zvucnici , generalno

 

potonja je ozbiljna firma , o kojoj ne treba sad ponavljati zasto i kako 

 

glede pretresanja - samo napred  ....... nisam primetio da ovde ikom treba dozvola za pisanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

.....

 

To što negde piše Pro, negde HiFi, a negde Car bass, i nije mnogo bitno, već kako je napravljen, koja je koncepcija i koji su parametri. 

 

 

bas to ; Pro po pitanju kvaliteta i ciljne grupe , a ne po pitanju velicine ili parametara

 

ja licno ne pravim zbrku po pitanju te klasifikacije , a sad da li neko drugi pravi , nije moja briga ;

 

dadoh primer JBL monitora od 6" bassa , za koji ja smatram da je Pro , a ne vidim da se nesto gabaritno razlikuje od Dynaudio i ostalih komercijalnijih proizvoda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Puno je to! 20€ i prijateljska ruka na ramenu. Klopu i cugu sami donose. ;)

 

20eur i koliko možemo da pojedemo dok ne završimo. Može?  :wink2:

Il da odma kupiš oriđiđi Westminstere i uštediš malo. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao sam malo Wilsonaudio, pa deluje dobro jedino sto je cena od 20k$ do 200k$.

meni se oni uopste ne svidjaju, deluju mi kao pravljeni za senzaciju a ne za uzivanje kao posledica tacne reprodukcije...

narocito me je iznervirao kada je rekao da na uvo steluje nesto sto mikrofon ne cuje...(pa nauci da meris)

ma daj, prosipanje pameti na sve strane, uf.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni se oni uopste ne svidjaju, deluju mi kao pravljeni za senzaciju a ne za uzivanje kao posledica tacne reprodukcije...

narocito me je iznervirao kada je rekao da na uvo steluje nesto sto mikrofon ne cuje...(pa nauci da meris)

ma daj, prosipanje pameti na sve strane, uf.

Nemam ništa protiv toga što ti se ne sviđaju. Nisu ni meni prvi izbor, zapravo ne doživljavam ih fetišistički kako ih se doživljava širom svijeta.Zanima me jesi li ih kad slušao?

To su stvarno jako dobri zvučnici. Iskreno, ni ne znam pošto su, ali sam svjestan da je red veličina od oko 20k€ pa nadalje.

Do sada sam čuo nekoliko njihovih modela kod prijatelja i istina je da je to zvuk kojem nema tehničke zamjerke. Jedino što su na mene bolje djelovali Pro Ac i Avaloni, ali to zasigurno spada u domenu osobnog ukusa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jesam isao sam po celom svetu i slusao ih sa bezbroj milijardi razlicitih komponenti kablova i sta ja znam...

slusam ih na ju tjubu kao i vecinu drugih, ne tvrdim da cujem sve (i da je to verno) ali se dobija odokativan utisak kako pune sobu, tako ih merim i ocenjujem.

sigurno da bi uzivo bila druga prica, ali bi se (siguran sam) na kraju svela na slican utisak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozes li ovo razloziti?Svi mi slusamo muziku i to od rodjenja, na svim mogucim aparatima koji su nam prolazili kroz kuce. Mnogi redovno idu i na koncerte. Problem je sto mnogi misle da znaju kako treba da zvuci i onda pokusavaju da ubjede druge da su mjerodavni.Onda, puno vise ima muzicara koji absolutno ne mare na cemu slusaju a pogotovo ne sa kojeg formata. Oni su valjda olicenje one, gore navedene teze, iskustvo i slusanje.Mislim, svako od nas je mjerodavan sve dok ne pocine da misli da je mjerodavan i drugima.

Mislim ne mogu da se ne složim sa većinom napisanog. Ipak, ono što treba izdvojiti je činjenica da se pojedini muzičari polomiše da postignu ton/zvuk recimo na gitari. Te ovaj magnet, te onaj drajver, mikrofon (sve po mogućstvu alnico), cevi ove ili one....  ili ta i ta violina, klavir i sl. Naravno ne rade to svi muzičari, neke to ne zanima a neki nisu u mogućnosti. Slično je i sa konstruktorima zvučnika/uređaja. Da se čovek prosto zapita jel slušao neko to pre nego što je pustio u prodaju? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam bio kod sitostampara, do sutra ce sito biti pripremljeno za stampu. Sutra cu i kod strugara zavrsiti osovinice za potenciometar umesto onih srafova sto stoje na slici. mogli bi i srafovi da ostanu ali bi vek trajanja bio kraci jer bi navoj glodao stalno aluminijum. Nisam dao ime preampu mada je kum preampa krstio da bude TERRIBLE. Razlika u ceni izmedju nalepnice na zadnju plocu uradjene na kateru i sitostampe na zadnjoj ploci je 500 dinara tako da sam se odlucio da ipak bude sitostampa. Po zelji kuma stavljeno je i srebro na put signala u ozicenje.

 

Javicu cim bude nekog napretka ali racunajte da cete ga moci cuti u nedelju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam bio kod sitostampara, do sutra ce sito biti pripremljeno za stampu. Sutra cu i kod strugara zavrsiti osovinice za potenciometar umesto onih srafova sto stoje na slici. mogli bi i srafovi da ostanu ali bi vek trajanja bio kraci jer bi navoj glodao stalno aluminijum. Nisam dao ime preampu mada je kum preampa krstio da bude TERRIBLE. Razlika u ceni izmedju nalepnice na zadnju plocu uradjene na kateru i sitostampe na zadnjoj ploci je 500 dinara tako da sam se odlucio da ipak bude sitostampa. Po zelji kuma stavljeno je i srebro na put signala u ozicenje.

 

Javicu cim bude nekog napretka ali racunajte da cete ga moci cuti u nedelju.

 

Sto to, kume? Srebro ne svira :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto to, kume? Srebro ne svira :guitarplayer:

Impuls ima a meni se moze. Bahatost je moje srednje ime. Siroma sam al sam besan.

Da li je radjena proba preamp-a sa EL84 SET mono blokovima, koji su u kumovom vlasnistvu, ili ce to biti u nedelju ?

Biti ce probane nedelju u posle Sombora. Joda  (JA) i Obi Van Kenobi (Doc), mada vidim da i Dart kradom pricekuje da nedelja dodje. Teletabisa nismo zvali :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...