Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

jeste slicno kao Colemman , nako gyrator ( ajd dobro - ovde cap multiplier) a vako CCS , ali sam naredio voltage controlled CCS , sa sve feedback

 

koliko sam skontao , ima bolje k-ke od Colemmanovog ........ mada je bitno da em ne bude gori em ne bude kopija

 

nisam ja kalajisao nego (opstepoznati) Milanpcb

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ortofon Rohmann spremljen u pripradajucu kutiju. Ide ovih dana na pregled kod specijaliste ( koliko jos moze, koliko je ostalo, . . . itd. ).

Realizuje se (konacno) ideja o periodu zivljenja sa MM zvucnicom ( Ortofon 540 MkII kao prva u nizu onih koje ce se preslusavati, testirati ) - thnx @paja959. :)

Promenjen belt novim, pristiglim direkt iz USA - thnx @Zflazar.   :thumbsup:

Preslusavanje odlozeno do sutra - strugar ce morati uraditi jos par tegova razlicite tezine za rucicu ( Rohman tezine 9 gr vs. 540/II 5 gr. ).

Sledeca MM zvucnica . . . .  ( @ninja  :ninja: ) - stayed tuned .

 

b1.jpg

b3.jpg

b7.jpg

b6.jpg

b9.jpg

b8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali update vezan za prelazak sa MC na MM zvucnicu, a na Jelicicevoj VTA rucici : ostaje dilema da li ce se menjati silikonsko ulje u kadici ili ne ( jacina viskoziteta ) ?

Nakon montaze antitegova cemo biti pametniji. Licno navijam i nadam se da nece morati. :)

 

j8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre podne:

IMG_20170131_135534_zpsv8nioc4m.jpg

IMG_20170131_135635_zpsrdvq6e95.jpg

a popodne:

IMG_20170203_183125_zpspzhxahan.jpg

a uveče nauživah sa prijateljem, odlično zvuči, mislim on, al kad je zadovoljan, klak!:

 

23 hours ago, Doktor said:

Napravljen odgovarajuci antiteg kod strugara.

Montirano. 

Pusteno u pogon . . .

Nista bez @Lemić-a.  :worship:

 

540a.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2.2.2017. at 10:53 PM, Doktor said:

^

Neka se pripremi ( tj. cime  cu se zanimati ovih narednih meseci ) . . . . . :)

 

g.jpg

braavo doktore...Pretekao si me za 1 broj, kod mene ce brzo montaza F8 L, koja je stepenicu nize. Koja je tvoja - F, D, E ?  I da li je original stylus ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, ZZZ said:

Sto mi se dopada točak. Za koji je to motor?

BMW GS, naj jači, naj skuplji i naj komplikovaniji  od svih žičanih moto točkova. Svega  nekoliko u svetu mogu da ga servisiraju, mom umeću mogu da zahvalim upravo  delom i gramofonu. Digitalna vagica je prvenstveno za podešavanje pritiska igle, ali je koristim i za balansiranje-uravnoteženje točkova do teoretske nulte greške jer na elektronskim mašinama nije moguće dobiti apsolutni balans.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, vladd said:

E sad, morao si da smislis metodu i da radis merenja. Nije to to...to je jeres.. :) 

Sto to nisi po sluhu radio nije mi jasno.:clapping:

Aaaa, jedna od kontrola kad se spregnu žice jeste po sluhu.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, milovan1963 said:

braavo doktore...Pretekao si me za 1 broj, kod mene ce brzo montaza F8 L, koja je stepenicu nize. Koja je tvoja - F, D, E ?  I da li je original stylus ?

Original na telu s/h.

Original ganz - ova prilepljena.

Jbga, . . . .  prijatelji. :worship:    . . . .  Kada najmanje ocekujes, . . . . samo ti "bace" link, pa kako da odolis.

 

Btw, @milovan1963, gratz za F-8. Odlican - 10. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Integralac u A klasi :D, necu dva put praviti ovako nesto , al sam probo.

Amp je F5, plocice je dizajnirao Impuls, bese bio to group buy pre jedno 10 godina :loleverybody:, ja sam im samo dodao P3 potenciometar (onaj za stelovanje harmonika).

Preamp je moja budzevina na temu JC2, toshibe na ulazu, Fairchild FQP mosfetovi na izlazu.

Kutiju je pravio majstor Leo, sa zicama sam se zaigrao ja, a amp ce da peva kod moga kuma. Na njegovim kutijama, Jamo d830, bas lepo radi.

 

WP_20170222_03_45_44_Pro.jpg

WP_20170222_03_12_33_Pro.jpg

WP_20170222_03_10_03_Pro.jpg

WP_20170222_03_02_16_Pro.jpg

WP_20170222_03_48_17_Pro.jpg

WP_20170222_03_48_54_Pro.jpg

WP_20170222_02_59_10_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...