Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

9 hours ago, grau said:

...ako ne budem zapalio za praznike mozemo neko novo slusanje kod mene...

Ista muka, realno će to da bude iza pola maja.

Dođem prevozom zbog "usviravanja", sve sam nešto nailazio avtom pa užitak nije bio potpun :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala. zamisli čak se i meni svidelo.

iako izbegavam rad kada radnje za frka nabavku ne rade, zadesilo se da mi je creato guma propala (od stajanja)

pa sam ujurio kod bgmodelshop-a dvokomponentnu gumu.

naravno da baksuz bude kompletan, kod njih više ne funkcioniše naručivanje telefonom, samo na mail.

sprašim ja na mail, ništa. setim se da odem na formular na sajtu i stvarno dobijem brz odgovor ali nemaju traženu gumu već sličnu,

iste šor-aže (60). za razliku od Creato-a, kod koga je odnos mešanja odprilike 48:1, ReoFlex60 guma je super stvar for dummies i frku, odnos mešanja

je 1:1 (težinski ili zapreminski, nema veze).

sam postupak čepovanja trafa je laganica, na ravnu podlogu (kod mene je scrap vitroplast od 3mm) se postavi folija, (poliester, ili streč ili štagod imaš, i kesa je dobra)

kroz to se ušrafi stubić za rupu šrafa

ja sam stavio najobičniji ff distancer od plastike i m4x40, na takvu podlogu se postavi sunđer od jedno 5mm, daj-šta-daš prstenastog oblika, odprilike

koliko bi torus i nalegao na podlogu. sunđer je potreban da umešana masa ne bi curila i bežala ispod torusa koji ume da bude poprilično grbav.

tu se dobije dodatni efekat pošto torus uglavnom ne spljeska sunđer nego na par milimetara gde je najgrbaviji, prilikom nalivanja, guma se upije u sunđer

(pomogneš tako što par puta pritisneš trafo, da se sunđer napije) i kada se to lepo stvrdne dobiješ trafo koji sedi na gumi tj gumiranom sunđeru tako

da kolikogod pritežeš gumeni čep, ne gnječiš žice trafoa i on sedi dosta elastično.

pošto su moji stubići bili prekratki pa je guma prelila, rešio sam dobušivanje rupe novom alatkom, slomljenom teleskop antenom, to je fina zbirka tankih cevčica,

buši gumu ko sir.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/25/2016 at 0:07 AM, grau said:

od te posete dosta stvari je poboljsano......

 

kao sto rekoh ostaje da nadjem dobru dusu da mi sklopi DHT preamp po bartola uputstvima i da se penzionisem.

 

 

odjutros zamenio drajvere u pojacalo, umesno 6N7 ubo 6J5 - vidjuqrza u slamnatom sesiru. 3db manji gain, subjektivno bolji drajv, veci headroom i bolje disanje zvuka u sobi. midbass se ubrzao, zvucnici sve manji u sobi spram zvuka... vrednost tweaka, 5e po cevi, komada 2.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grau said:

 

 

odjutros zamenio drajvere u pojacalo, umesno 6N7 ubo 6J5 - vidjuqrza u slamnatom sesiru. 3db manji gain, subjektivno bolji drajv, veci headroom i bolje disanje zvuka u sobi. midbass se ubrzao, zvucnici sve manji u sobi spram zvuka... vrednost tweaka, 5e po cevi, komada 2.

Bilo za očekivati. Da li je potreban drugi seting za nove cevi ili si samo zamenio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...