Jump to content

Kako slušati sa USB sticka? (Split iz Penzionerovog predstavljanja)


Penzioner

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Penzioner said:

Vrtilica je kljucna rijec, bez nje nema ni Toppinga, a ni mene :-D

Digitalija mi je ok, nemam nista protiv, ali ipak je draz u onom ritualu oko vrtilice. Razmisljao sam ja da kupim neku drugu vrtilicu i rijesim problem, ali  sentimentalna vrijednost ovog Garrarda je prevagnula. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Penzioner said:

Digitalija mi je ok, nemam nista protiv, ali ipak je draz u onom ritualu oko vrtilice. Razmisljao sam ja da kupim neku drugu vrtilicu i rijesim problem, ali  sentimentalna vrijednost ovog Garrarda je prevagnula. 

Problem kod kompjutera i digitalije je što je prelako pustiti muziku, još ako je klik na daljinskom ili telefonu, nema tu od pažnje i draži ništa. 
Kad se “normalno” pušta muzika, to ide ‘vako:

1. (Prethodno) detaljno opranu raznim hemijama i postupcima ploču vadim iz omota i pazim da je ne dirnem rukom sem po rubu

2. Uviđam da nisam skinuo poklopac sa gramofona, a držim ploču sa obe ruke. Balansiram da ne dirnem rilne, dok levom rukom skidam poklopac.

3. Poklopac skinut i vidim zrno prašine na tanjiru - a ne, ne ide ploča na to. Dunem da odleti prašina i skontam da sad ima malo pljuvačke na tanjiru. Aj po magičnu i briši.

4. Stavljam ploču, A strana gore, tesna rupa ali ide nekako. Vidim otisak, a zakleo bih se da je nisam dirn’o

5. Stavljam onaj kurdilj od gore na osovinu i pritežem. Hebe me onaj otisak u mozak, ali ne diram.

6. Vidim đubre na igli. Četkica, tečnost, blue tack, dejstvujem svim raspoloživim sredstvima.

7. Palim gramofon (dobro, uključujem), čekam da navrti

8. Spuštam iglu na ploču i magija kreće

9. Uživam u muzici vrlo pažljivo i trudim se da “upijem” što više od jednom, jer - troši se igla koja košta k’o stariji auto i troši se ploča. Ploča isto može da košta k’o stari auto, ali obično ne.

10. Hebe me onaj otisak, sve zamišljam kako se umuljava mast u dubine rilne dok uživam u magiji analognog zvuka.

11. Vidim zrno prašine na ploči, dunem, tako dok svira… Jaooo, kapljica pljuvačke na ploči!

12. Žena viče da se smirim zbog pritiska

13. Kreće druga pesma…

14. Razmišljam kako ovi konformisti sa DACovima treba malo da se opuste i da uživaju u muzici dok posebnom lint free krpicom gađam da skinem onu kapljicu sa ploče. Dok se vrti, normalno.

15. Slučajno zakačim ručku, prolomi se jedno “krrrrrrrrrrr” po sobi, muzika nastavlja, ja psujem, žena vadi aparat. Ne da me slika, nego da me meri oko ruke.

16. Ide treća pesma, mene nervira aparat, razmišljam kako bi bilo sranje da sam je srkšio (iglu, ne ženu zaboga), uživam u muzici. Aparat pokazuje 170/100, 120 otkucaja.

17. Ide četvrta pesma, uskoro kraj strane, pritisak pada, puls pada, uživam i razmišljam kako je ovo dobro - samo od analognog sistema može da vam se smiri puls i pritisak

18. Kraj strane, ja miran k’o buba, skačem da dignem ručku da igla ne preskoči slučajno na nalepnicu, usput udaram malim prstom o nogu od stola. Psujem. Žena viče da se smirim, ja se još više nerviram. Mali prst se izvrn’o na stranu i boli k’o sam đavo, ja skupljam snagu da podignem ručku…

Kad malo bolje razmislim, digitalija je za pi*ke. Konformističke. Ne može se ovako uživati bez gramofona. Jednostavno nije moguće :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzivanje u vinilu razvija metodicnost, koja je neophodna da se napise post kao taj

a ne ko ovi diyeri sa digitaliju - promene diodu i odma im se sedma cakra otvara

jbte sve su od cakri, vise tela nemaju

:Viannen_loungelizard:

 

zato ja nista ne pravim, kod mene sve kupovno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, gluv_i_udaren reče

Problem kod kompjutera i digitalije je što je prelako pustiti muziku, još ako je klik na daljinskom ili telefonu, nema tu od pažnje i draži ništa. 
Kad se “normalno” pušta muzika, to ide ‘vako:

1. (Prethodno) detaljno opranu raznim hemijama i postupcima ploču vadim iz omota i pazim da je ne dirnem rukom sem po rubu

2. Uviđam da nisam skinuo poklopac sa gramofona, a držim ploču sa obe ruke. Balansiram da ne dirnem rilne, dok levom rukom skidam poklopac.

3. Poklopac skinut i vidim zrno prašine na tanjiru - a ne, ne ide ploča na to. Dunem da odleti prašina i skontam da sad ima malo pljuvačke na tanjiru. Aj po magičnu i briši.

4. Stavljam ploču, A strana gore, tesna rupa ali ide nekako. Vidim otisak, a zakleo bih se da je nisam dirn’o

5. Stavljam onaj kurdilj od gore na osovinu i pritežem. Hebe me onaj otisak u mozak, ali ne diram.

6. Vidim đubre na igli. Četkica, tečnost, blue tack, dejstvujem svim raspoloživim sredstvima.

7. Palim gramofon (dobro, uključujem), čekam da navrti

8. Spuštam iglu na ploču i magija kreće

9. Uživam u muzici vrlo pažljivo i trudim se da “upijem” što više od jednom, jer - troši se igla koja košta k’o stariji auto i troši se ploča. Ploča isto može da košta k’o stari auto, ali obično ne.

10. Hebe me onaj otisak, sve zamišljam kako se umuljava mast u dubine rilne dok uživam u magiji analognog zvuka.

11. Vidim zrno prašine na ploči, dunem, tako dok svira… Jaooo, kapljica pljuvačke na ploči!

12. Žena viče da se smirim zbog pritiska

13. Kreće druga pesma…

14. Razmišljam kako ovi konformisti sa DACovima treba malo da se opuste i da uživaju u muzici dok posebnom lint free krpicom gađam da skinem onu kapljicu sa ploče. Dok se vrti, normalno.

15. Slučajno zakačim ručku, prolomi se jedno “krrrrrrrrrrr” po sobi, muzika nastavlja, ja psujem, žena vadi aparat. Ne da me slika, nego da me meri oko ruke.

16. Ide treća pesma, mene nervira aparat, razmišljam kako bi bilo sranje da sam je srkšio (iglu, ne ženu zaboga), uživam u muzici. Aparat pokazuje 170/100, 120 otkucaja.

17. Ide četvrta pesma, uskoro kraj strane, pritisak pada, puls pada, uživam i razmišljam kako je ovo dobro - samo od analognog sistema može da vam se smiri puls i pritisak

18. Kraj strane, ja miran k’o buba, skačem da dignem ručku da igla ne preskoči slučajno na nalepnicu, usput udaram malim prstom o nogu od stola. Psujem. Žena viče da se smirim, ja se još više nerviram. Mali prst se izvrn’o na stranu i boli k’o sam đavo, ja skupljam snagu da podignem ručku…

Kad malo bolje razmislim, digitalija je za pi*ke. Konformističke. Ne može se ovako uživati bez gramofona. Jednostavno nije moguće :)

 

Post godine!!!😂👍

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, NIXIE reče

Ja iz ovoga gore opisa događaja u #25 zaključujem da digitalija uglavnom smanjuje stres i produžava život.  :crkavanje:



Koješta!
A što je s osjećajem uspjeha i pobjede? :rofl:


Jednom kad složiš DAC to je to.
Ali kad imaš gramofon...svako slušanje je isčekivanje: "Što ću sad još morati podesiti!?", gunđaš što u sebi što na (sav) glas i kad nakon oko sat i pol vremena napokon sve naštimaš i pustiš mjuzu da svira shvatiš da je vrijedilo.
Od olakšanja ti možda i zasuzi oko, te si sretan tih 18 do 25 minuta koliko traje A strana na ploči.
I tako svaki dan imaš novu pobjedu i novi razlog da izgrađuješ samopoštovanje! ;) 


Što možemo, možda Mercedes i nije neki auto, ali još uvijek se svi uspoređuju s njim.
Možda ni gramofon nije nešto dobro, ali se za dobar DAC kaže da svira skoro kao gramofon, pa da bi se to još dodatno naglasilo, prave se ili skidaju vinil-rip fajlovi, pa se sluša isključivo to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, LightMatic reče

A što ste mi 'vako rano vickasti.... neka, valjam se od smijeha, nadam se da me neće spratiti u ludaru ove moje radne kolege



I da spraše....malo na godišnji! :D 
Ma boli te lud, pravi se briga! :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, zerowaf said:

 

Post godine!!!😂👍

I ja se slazem. :D

Taj post nam pokazuje da je uvek bilo, i bice muka dobiti dobar zvuk, te uzivati u istom. Neko se muci oko prasine na ploci, a neko oko vrljavog USB kabla.

Jedino se ne bih slozio sa tackom 12, to je ustvari izvor visokog pritiska, a ne gramofon... :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, NIXIE said:

Ja iz ovoga gore opisa događaja u #25 zaključujem da digitalija uglavnom smanjuje stres i produžava život.  :crkavanje:

Pravi audiofil nema osigurače ni fidovku na liniji gde mu je DAC, a DAC je na dasci jer jedino tako otvara čakre :)

A-ha, šta sad produžava život?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je sve sa normalnom kardanskom ručkom, kad vam budem opričao doživljaje sa pravljenjem i podešavanjem golf ball (aka WTL LTD) ručke, koja ima dane kad svira najbolje na svetu i dane kad je Bog otac ne može podesiti, e tu se malo otvaraju čakre - malo žive rane. Jedan dan ti produži život dva dana, sutra skrati deset.

https://www.diyaudio.rs/uploads/monthly_2022_04/B3026630-41A6-40A6-81CF-25E5838D047C.jpeg.1ae97258025b970bf577cbcccfb69795.jpeg

https://www.diyaudio.rs/uploads/monthly_2022_04/4D435F7B-0DBB-4075-9703-8BE5D89BCEB2.jpeg.0f7abcd0b277a23308df016ab5060ee0.jpeg

 

rileycrane on Twitter: "Getting vaccinated is the closest thing humans have  to “I know Kung Fu” https://t.co/CXpq8vMMxy" / Twitter

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
On 5/31/2023 at 6:40 PM, Penzioner said:

Zelim usb port za usb stick sa jedne strane, a sa druge analogni izlaz ili digitalni, zelim da cita standardne formate i da tu kutijicu spojim sa pojacalom.

On 5/31/2023 at 9:39 PM, zerowaf said:

To znači da bi taj gadget u sebi morao imati USB utor, iza njega nekakav stroj koji će raditi kao player i istovremeno napraviti D/A konverziju, pa sve to zajedno izbaciti na RCA izlaze.
Nisam čuo da postoji takav gadget.

Postoji. :)

Ima DAC-ova koji primaju USB stick-ove, kao na primer ovaj moj:

1-IMG_4632.thumb.jpg.8bb0a4f014394ccaa438bebe763b073b.jpg

Dugmići za izbor digitalnih ulaza po umetanju USB stick-a postaju komande za plejbek (klik za veću sliku):

2-IMG_4633.thumb.jpg.d08bde08fd020780cf0003251ed0dbda.jpg

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...