Jump to content

Kako slušati sa USB sticka? (Split iz Penzionerovog predstavljanja)


Penzioner

Preporučeni Komentari

pre 10 minuta, Penzioner reče

Smijem li ovde nesto pitati da ne otvaram temu, jer ne znam ni kako se taj uredjaj zove, spada pod jednu vrstu DAC-a?


Pa naravno!
Možda i preraste u temu ako bude zanimljivo, a ako ti nitko tko ovdje zaviruje ne zna reći onda otvori i temu.
Ma mislim, i da otvoriš temu odmah isto je u redu.
Mi volimo nove teme!
Onu zadnju razvlačimo već na valjda 400 stranica. Nitko da otvori neku novu! :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, nije problem otvoriti temu nego ne znam koji je naziv uredjaja. Zelim usb port za usb stick sa jedne strane, a sa druge analogni izlaz ili digitalni, zelim da cita standardne formate i da tu kutijicu spojim sa pojacalom. Lomio sam se izmedju Advance Paris streamer samo zbog tog usb porta.Nekako ne volim all in one uredjaje. Ne treba mi nista egzoticno, trenutno to radim preko tv box-a i dolazim u sukob sa ljepsom polovinom, ona ne moze gledati tv, a filmofil je.
Moze i kineska roba sa aliexpress, to stize vrlo brzo i vrlo jeftino do mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Penzioner reče

Hvala, nije problem otvoriti temu nego ne znam koji je naziv uredjaja. Zelim usb port za usb stick sa jedne strane, a sa druge analogni izlaz ili digitalni, zelim da cita standardne formate i da tu kutijicu spojim sa pojacalom. Lomio sam se izmedju Advance Paris streamer samo zbog tog usb porta.Nekako ne volim all in one uredjaje. Ne treba mi nista egzoticno, trenutno to radim preko tv box-a i dolazim u sukob sa ljepsom polovinom, ona ne moze gledati tv, a filmofil je.
Moze i kineska roba sa aliexpress, to stize vrlo brzo i vrlo jeftino do mene.



Ne znam kako bi se to zvalo, a ne znam niti ima li neki takav stand alone gadget.
Ako sam dobro razumio, želiš nešto što će s jedne strane primiti USB Stick sa glazbom, pa onda na drugoj strani izbaciti analogni signal spreman za spajanje sa pretpojačalom/integriranim pojačalom preko standardnih RCA chincheva?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To znači da bi taj gadget u sebi morao imati USB utor, iza njega nekakav stroj koji će raditi kao player i istovremeno napraviti D/A konverziju, pa sve to zajedno izbaciti na RCA izlaze.
Nisam čuo da postoji takav gadget.
Mislim da ćeš ipak trebati neko klasičnije rješenje, tj. zaboraviti na takav gadget.
Običan PC ili laptop ti može preko USB kabela "hraniti" stanalone DAC, a može ti i izbaciti gotov audio signal na chinchevima.
To sve sa svoje zvučne kartice, koja može, a i ne mora biti Bog-zna-što ili preko neke zasebne zvučne kartice. 
Godinama sam imao ESI Juli@ i nije to baš tako loša stvar.
Evo započeo sam, pa će me netko ispraviti ili dopuniti. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda bi nešto kao DAP (digital audio player) moglo da odradi ono što je @Penzionerzamislio - muzički fajlovi na uređaju koji ima audio player i izlaze za slušalice, možda ima modela i sa digitalnim (SPDIF) izlazom, nisam proveravao i sigurno se može povezati na pojačalo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, Penzioner reče

To je to, ipak sam uspio objasniti. Vrste ulaza na pojacalu su na slici. Ne znam da li bi se to moglo izvesti preko HDMI? Mislim da bi opet ostao problem citanja formata?

71fjrVzLoQL._AC_SL1500_.jpg

pa , tv box putem hdmi spojiš na pojačalo ? (riješio si ženu) ;) , uzmeš neki externi dac (recimo topping d 10 za siću a dobro svira) zbog radi usb ulaza i spojiš ga na PC ili Lap top usb ulazom izlaz iz daca , analogni spojiš na aux pojačala i imaš preko laptopa , PC-a sve što je na "mreži" . Znači žena gleda filmove preko hdmi , a ti preko aux-a ono što je na "kompu " :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Svira za sve pare. :crkavanje:

inače mu njegov Magnat ima ugrađen dac (čim ima digitalni ulaz) a gospodin veli da je grem prioritet (ovaj  topping je sam radi usb ulaza ) a kolko vidim ima i grem ulaz - valjda ima i phono preamp ? , ne vidim čemu se "valjaš" od smijeha ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, black coffe said:

pa , tv box putem hdmi spojiš na pojačalo ? (riješio si ženu) ;) , uzmeš neki externi dac (recimo topping d 10 za siću a dobro svira) zbog radi usb ulaza i spojiš ga na PC ili Lap top usb ulazom izlaz iz daca , analogni spojiš na aux pojačala i imaš preko laptopa , PC-a sve što je na "mreži" . Znači žena gleda filmove preko hdmi , a ti preko aux-a ono što je na "kompu " :) 

HDMI sa tv box-a je spojen na tv, a optikom na technics. Sta god se zbiva na boxu ide na tv, svirka otpada u toj varijanti. 
nego.....ispred ociju mi bilo to sto mi treba
pod 1. zaboravio sam da imam BT kutijicu na kojoj imam ulaz za usb, mana je sto lista ide redom, ne ocitava folder po folder.
Pod 2. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, black coffe said:

inače mu njegov Magnat ima ugrađen dac (čim ima digitalni ulaz) a gospodin veli da je grem prioritet (ovaj  topping je sam radi usb ulaza ) a kolko vidim ima i grem ulaz - valjda ima i phono preamp ? , ne vidim čemu se "valjaš" od smijeha ;) 

Navodno je ovo unutra.... Den modernen Kontrapunkt setzt eine Digitalplatine mit D/A-Wandler von Burr-Brown (PCM5102)
Vrtilica je glavni uzrok svega, magnat, tannoy je samo posljedica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, NIXIE said:

Verovatno je bolji izbor Topping E30II. 

Sada sam pogledao, oko 150 ojra, sasvim prihvatljivo. Imam i jedan i3 asus koji ne koristim, moglo bi to nije da ne bi moglo. SSD, svjeza instalacija, uklanjanje svega sto smeta, to sam citao negdje ovdje kako se radi.
Zenu drzi entuzijazam zbog vrtilice, ako to ne rijesim selim na balkon zajedno sa ostatkom uredjaja :girl_devil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisao svasta nesto i nisam stisnuo submit hahahahaha
 

12 hours ago, NIXIE said:

Verovatno je bolji izbor Topping E30II. 

Ne izgleda lose, cijena je oko 150 ojra, sasvim prihvatljivo. Imam i jedan ASUS i3 koji ne koristim, svakako je SSD u njemu, svjeza instalacija, uklanjanje viska i trebalo bi da to fino radi.
E sad najveci problem za sve ovo, zenin entuzijazam je vezan uz gram i lampu. Lampu sam rijesio:happy64:, ako gram ne sredim do kraja godisnjeg, po povratku, selim na balkon sa svim uredjajima, obecala mi je :girl_devil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Vix said:

Pocinje to s'Topingom...

E onda ako krenes putem DAC-a,  kompa, softwera...znas onim drugim putem... Doci ces mozda do zvuka vrtilice bez vrtilice... Mozda.  :D

Vrtilica je kljucna rijec, bez nje nema ni Toppinga, a ni mene :-D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...