Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

Juče sam i na starom lapu, neki Celeron dual core ako se ne varam, sa 4 gb rama, instalirao ovaj distro i radilo je top. Daleko bolje od nekih ultra lite win instalacija. Čak je prepoznao i wifi karticu, dok na desk mašini nije USB WiFi dongle, ali to je već van okvira teme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apgrejdovano da ima gro Wi-Fi drajvera. Sem ako nije neki zaguljeni pa mora ručni rad.

Sad je Antix/MX povukao svoje apdejtove na ovaj kernel....imaju neki firmware koji nisam znao da postoji....

Čak i ćerina crtaća tabla radi na ovome :P

Prvi post - nova verzija...... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vreme je da pitam.

Da li bi očekivani izlaz ove teme trebalo da bude:

1. Linux OS, izvanredno OPTIMIZOVAN te stoga izuzetan i za reprodukciju muzičkih datoteka pored ostalog ili

2. Linux OS, izvanredno OPTIMIZOVAN, ISKLJUČIVO NAMENJEN ZA HIFI SERVER?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nijedan. 

Ovo je moj Linux lični koji delim sa Vama.

Optimizovan za sva moja lična interesovanja.

Sa akcentom na brzinu podizanja - brzinu pisanja fajlova - brzinu downloada/uploada - audio, video , gejming pa čak i rudarenje.

nnnn.jpg

 

Server bi drugačije optimizovao. "Staromodnije" - bez kompromisa - ono što Žika radi i ostali koji rade servere.

Ovo je moj Desktop pored Hakinoša i mini Windows na istoj mašini..... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

Nijedan. 

Ovo je moj Linux lični koji delim sa Vama.

Optimizovan za sva moja lična interesovanja.

Sa akcentom na brzinu podizanja - brzinu pisanja fajlova - brzinu downloada/uploada - audio, video , gejming pa čak i rudarenje.

nnnn.jpg

 

Server bi drugačije optimizovao. "Staromodnije" - bez kompromisa - ono što Žika radi i ostali koji rade servere.

Ovo je moj Desktop pored Hakinoša i mini Windows na istoj mašini..... 

Nisam igde pomenuo server. Daleko od toga, to je sasvim drugi par čarapa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače ovo nije ni standardni Debian/Ubuntu - vuče i repo iz Antix/MX - sve neki extra non-free firmware - pa nisam zilot ovde i po tom pitanju. :D

 

Čak iz Red Hat sam ubacio nešto.....za latenciju...nemoj da pričate nikom da ne ukradu froru.  :laugh1tooht::shakehands:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, silentbob said:

RSplayer vec podrzava MPD i Librespot za spotify, a ima i svoj player. Tidal i Qobuz bi rado implementirao ....

Ako je podržan i LMS, za njega postoje plugin-ovi za sve streaming servise.

Ja koristim Qobuz preko LMS-a i to radi odlično, update plugin-ova je redovan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Kuja said:

Ako je podržan i LMS, za njega postoje plugin-ovi za sve streaming servise.

Od LMS-a sam odustao jer on vec ima WebUI.

Da znam da postoje LMS plugin-ovi i libs koji koriste qobuz i tidal API ali na "crno", tj. reverznim inzenjeringom web plejera. S obzirom da ti API nisu javni mogu da se promene u bilo kom trenutku i plugin prestane da radi, sto mi se  vec desavalo, npr aktuelni MixCloud plugin radi oko 30sec i onda prestane. Odrzavanje toga je muka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neće. Probao i sa Realtek 8811CU, pa i sa Netgear WNDA3100v3. Mora kabl za prvi štimung.

Hvala na trudu.

 

Izmenjeno od minikod
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 42 minuta, minikod reče

Neće. Probao i sa Realtek 8811CU, pa i sa Netgear WNDA3100v3. Mora kabl za prvi štimung.

Hvala na trudu.

 

ASKUBUNTU.COM

O/S is Ubuntu 14.04.4 LTS. WiFi card is Netgear N600 Dual Band WNDA3100v3. Wired network connection was used for the download and install. Want to deactivate wired and install wireless in its pl...

 

Probaj odavde

Ali pazi sa ovim Wi Fi drajverima na ovom kernelu može da ode sve naopako. I ovaj je dkms install....

Update
The repository above hasn't received an update since 2017. Upstream development of the software has apparently been moved to https://github.com/Netgear-A6210-linux-driver/Netgear-A6210. Hence, the current (April 2020, tested on Ubuntu 18.04 LTS + mt7662u_sta driver) instructions for installing the driver are:

git clone https://github.com/Netgear-A6210-linux-driver/Netgear-A6210.git
cd Netgear-A6210
make
sudo make install

Lakše odeš kupiš usb wi-fi koji radi oobe

 

GITHUB.COM

USB WiFi Adapter Information for Linux. Contribute to morrownr/USB-WiFi development by creating an account on GitHub.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj distro koji je Mika napravio je put ka audio-vizuelnom doživljaju kao što je:

https://www.youtube.com/watch?v=v5i_AANtXCM

Jedan od najboljih sistema na sajmu (ako ne i najbolji kako kaže vlasnik youtube kanala), a zvuk i slika išli sa youtube preko Apple TV strimera...

Izmenjeno od minikod
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...