Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

32 minutes ago, Mikorist said:

šta se vidi na slici odavde nije mi jasno ?

Samba nema protokole u instalacionom fajlu SnakeOil - kako radi uopšte nije mi jasno...

   client min protocol = NT1
   min protocol = NT1

 

Pa vidite upravo da je podignut-instaliran SO "avahi-daemon (bonjour)" i da samba radi normalno (probao sam čim sam prešao na SO).

Da li u instalacionom fajlu SO su upisani protokoli, nisam proveravao a ni ne udubljujem se preterano kako SO baš radi, ali sam rekoh proverio da samba radi normalno.

Vi ste se zbog Vašeg distro bavili i SO. Mene SO zanima samo toliko da kad imam problem rešim ga; a bilo ih je i uvek sam ih uspešno rešio.

Inače ja ni ne manipulišem fajlovima tako već preko SSH (WinSCP, a pri instalaciji štikliram da Ubuntu podigne SSH. Na Vaš distro sam takođe odmah instalirao SSH jer moj NUC je samo predviđen za muziku i na mreži je samo zbog: MPD, LMS i Tidal. Ako hakuju njih nek preko njih hakuju i mene😁) i naravno protok je na nivou protoka koji mreža može da postigne.

Pomenuh malopre ruter. Brzina moje Ethernet veze je 100Mbita/s (realno 85-90) a brzina WiFi mreže na 5GHz je 200Mbita/s (realno 180-190, provereno zilion puta). Objasnili su mi da je takav ruter (nisam preterano ni istraživao da li je to istina-moguće ili lupetaju jer je i to izuzetna brzina za čitanje novina, slušanje muzike i gledanje TV😁) a po običaju nije dozvoljeno da stavim svoj ruter (ionako ću kad mi istekne ugovor preći na optiku i to kod nekog ko će mi dozvoliti da ja kupim ruter i stavim ga (da ga ja podesim kako meni odgovara a ne oni kako njima odgovara).

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

Drugo ne morate da puštate muziku sa tog računara gde je SO...Može sa bilo kog ako se namesti.

Meni se SSD na NUC-u kao smb share vidi na svim drugim kompjuterima u kući, kao i na Android TV-u (vide ga i VLC i Kodi i Total Commander), a vide ga i telefoni.

Klinac upravo sada u svojoj sobi pušta muziku koja se nalazi na disku NUC-a.

Neki put čak iskopiram i filmove na SSD NUC-a pa ih onda gledamo na TV-u, a tako i delimo i razne fajlove po kući između kompjutera (recimo ako treba da se nešto štampa, pošto je ženin kompjuter vezan za štampač u njenoj radnoj sobi).

NUC nam u kući dođe i kao neki mali NAS. :)

 

Znači file sharing sa NUC-om pod SnakeOil-om fercera u svim oblicima i pravcima bez ikakvih problema i štucanja, a radi i internet streaming preko LMS-a.

Qobuz preko LMS-a svira kod klinca na Squeezebox Touch-u, kao i na Squeezebox Classic-u u spavaćoj sobi.

 

...Ali ja koristim originalnu SnakeOil instalaciju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Na mom distro je već preinstaliran SSH :P

To je prvo što sam instalirao :rolleyes:

Distro koji sam ja skinuo nije ga imao. WinSCP nije video Lenovo. Tek kada sam iz komandne linije instalirao SSH, WinSCP je video Lenovo.

Doduše Vi ste i rekli da sam ja skinuo neku Ver. sa folderima (kada ste videli slike u postovima ver. koju sam instalirao) u kojoj ste nešto rekoste bili zaboravili da stavite pa možda ima veze i sa tim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, Kuja said:

kopiram preko sambe brzinom od nekih 50-ak MB/s

37 minutes ago, Mikorist said:

Ama nije namešteno kako treba....

 

Kada sam napisao 50-ak MB/s mislio sam megabajata u sekundi a ne Mbit/megabita.

To mi je sasvim pristojna brzina za matori hardver i mts ruter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Kuja said:

Meni se SSD na NUC-u kao smb share vidi na svim drugim kompjuterima u kući, kao i na Android TV-u (vide ga i VLC i Kodi i Total Commander), a vide ga i telefoni.

Klinac upravo sada u svojoj sobi pušta muziku koja se nalazi na disku NUC-a.

Neki put čak iskopiram i filmove na SSD NUC-a pa ih onda gledamo na TV-u, a tako i delimo i razne fajlove po kući između kompjutera (recimo ako treba da se nešto štampa, pošto je ženin kompjuter vezan za štampač u njenoj radnoj sobi).

NUC nam u kući dođe i kao neki mali NAS. :)

 

Znači file sharing sa NUC-om pod SnakeOil-om fercera u svim oblicima i pravcima bez ikakvih problema i štucanja, a radi i internet streaming preko LMS-a.

Qobuz preko LMS-a svira kod klinca na Squeezebox Touch-u, kao i na Squeezebox Classic-u u spavaćoj sobi.

 

...Ali ja koristim originalnu SnakeOil instalaciju.

 

Ja ne koristim NUCs (oba) ni zašta osim za smeštaj-ISKLJUČIVO: moje Music Library i striming (kabl) sa Tidal (niti su šerovani); pa me SO samba nije ni zanimala i nisam se ni bavio njom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dajte ljudi upišite neki osnovni kurs linuxa...Ili me zaobiđite molim Vas....Ovaj priča da nema SSH a sve instalirano kroz SSH - drugi pričao o brzini a pola protokola nema u iinstalacionom fajlu SO...Samo se sramotite bzvz...I ja ne pričam o fotografiji nisam fotograf.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Kakav brzina ima veze sa nenameštenim smb protokolima. Babe i žabe

Nemam pojma kakve veze ima, ti si pominjao neke probleme sa protokom i SnakeOil-om:

1 hour ago, Mikorist said:

Zato im i ne radi kako treba protok na SO :P @Srecko - nije do provajdera........

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

Pa ne može da ga nema - jer sam ceo distro instalirao kroz SSH . Ne bi postojao.

Ne znam!

Napisao sam Vam šta mi se desilo, da WinSCP nije video Lenovo te da SAM JA IZ KOMANDNE LINIJE SAM INSTALIRAO SSH, posle čega je WinSCP trenutno video Lenovo; a zašto niti znam niti sam zainteresovan da utvrdim zašto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Kuja said:

Nemam pojma kakve veze ima, ti si pominjao neke probleme sa protokom i SnakeOil-om:

 

Ne nije u pitanju bila brzina protoka kod mene već se u trenutku gubila mreža na sekund ili nekoliko sekundi (ranije više u poslednje vreme znatno manje; u nekim člancima koje sam čitao baš dok sam bio u Londonu oni to zovu stabilnost mreže-zaboravio sam engleski izraz, naravno nisam merio vreme ali osetim ispade pogotovo kada svira muzika).

Verujem da je Mika na to mislio kada je komentarisao protokole 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako je kod Vas ali na SBB imam ponekad utisak da ih neke stvari potpuno ne zanimaju.

Koncentrišite se na prenos tenisa na SK i videćete nesinhronizaciju zvuka i slike koja zna da bude i dramatično velika 5-10 sekundi za prekookeanske mečeve (Spiker izgovori rezultat a čovek nije ni servirao😁).

Mene to izluđuje njih boli uvo iako sam im oficijelno bar 5 puta stavio primedbu.

Takođe EON aplikacija kasni nekoliko sekundi i za EonBox uređajem, na televizoru u spavaćoj sobi spiker viče gol a u dnevnoj sobi bar par sekundi još muljaju loptu (Imam EonBox ali ga ne koristim sa TV iz 2022. jer EonBox ne podržava ni približno sve formate modernih TV pa linije teniskog terena budu iskrivljene. Paradoksalno je da se SBB pravi da nije znao da je ovaj njihov EonBox neadekvatan za nove TV (rekli su mi tek kad sam se 5 put javio i psovao im sve po spisku) i baš ih briga. Zato koristim EON app na LG Oled i gledam internet TV. Objašnjenje da je to zbog interneta (ne razumem kako jer je i EONBox preporučeno da bude kablom povezan na ruter-internet) ili je neistinito ili objašnjava koliko im je loš internet u smislu ne za sve uređaje (u celom spektru) što je tek problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

Dajte ljudi upišite neki osnovni kurs linuxa...Ili me zaobiđite molim Vas....Ovaj priča da nema SSH a sve instalirano kroz SSH - drugi pričao o brzini a pola protokola nema u instalacion fajlu SO...Samo se sranotite bzvz...I ja ne pričam o fotografiji nisam fotograf.

 

Čekaj malo, ti mene ubeđuješ da mi nešto ne radi, i ako sve radi bez problema. :D

Smb file sharing radi u svim pravcima - i NUC vidi diskove u mreži svih komjutera u kući, i svi uređaji u kući vide disk na NUC-u,

...i muziku puštam u svim pravcima - NUC kao deo LMS ekosistema kontroliše druge uređaje i drugi uređaji kontrolišu njega,

...i brzina protoka je dobra...

..i meni ništa više od toga ne treba! :)

 

Ne treba mi kurs Linux-a, kada mi sve radi bez problema i tačno onoliko koliko mi treba za šta mi treba. :)

 

12 minutes ago, Mikorist said:

Ili me zaobiđite molim Vas....

Pa ne zaobilaziš ti nas! :)

Uzeo si SnakeOil i NUC na zub ni krive ni dužne! :D

Ja sve vreme lepo govorim nek cveta hiljadu cvetova!

Ti hoćeš da imaš supergiga mašinu za Viber, filmove i Steam igre, odlično!

Brža je i jača u svakom pogledu od NUC-a, odlično!

Napravio si sistem baš kakav tebi odgovara, odlično!

Nama takav kompjuter i sistem ne trebaju, isto tako odlično!

Pusti mene i Srećka da na miru uživamo na način koji nas zadovoljava i čini srećnim, i hajde da idemo dalje! :)

 

Na kraju svega nije bitno čiji je Kernel veći :D , podelili smo različita iskustva i nadamo se da će nešto od toga biti i od koristi zainteresovanima za ovu temu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, Srecko reče

Ne znam kako je kod Vas ali na SBB imam ponekad utisak da ih neke stvari potpuno ne zanimaju.

Koncentrišite se na prenos tenisa na SK i videćete nesinhronizaciju zvuka i slike koja zna da bude i dramatično velika 5-10 sekundi za prekookeanske mečeve (Spiker izgovori rezultat a čovek nije ni servirao😁).

Ja to nemam na MTS...radi sve savršeno. za razliku od supernova gse sam pre bio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...