Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

24 minutes ago, Mikorist said:

Pa i ti si mislio da će da oduva moj DAC. ALi se drži ovo dobro :buehehe:

Nisam tako mislio, ali zaista.

Pa nisu to borbe petlova, kučića, pa da se tako rezonuje.
Korektan uredjaj si skockao, tehnički je bio savršen na seansi. Ni štuca, ni puca, bez digititisa, zaključno, dac sa kojim se nože živeti. Da nemam CD3 i The Model sigurno bih se upustio u priču sklapanja dac-a kao što je tvoj. 
PC što si dodatno doneo je Baba Roga. Apsolutni špic !

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

JLS dak je bio kod mene, stariji model, nije mi se svidžao bas, previše mekan. Tu sam bockao Bursone i meni je to zvučalo bolje (sa V6C naročito). Onda je Vule nešto prepravio, doneo kod mene posle izvesnog vremena,  i tad je opet zvučalo dosta bolje.  Ima noviji model tog izlaznog filtera (DRV603), a ima i taj stariji sa LME49710, taj sam slušao. Dac je zgodan jer se USB kartica ubada u DAC karticu, pa je smanjena količina žica i konstrukcija je kompaktnija.

Zaboravih linak

 

Recimo odozgo redom, stavka 2 i stavka 4 su kompletni dakovi, kojima treba dodati još displej sa daljinskim i nekoliko napajanja.

Они то зову LME49710 плочица, мада сада долази са NE5534, има да се скине ds на сајту..

После сто кругова свега и свачега сада сам забо AD847 и не вадим, не чујем разлику у односу на 797..

Преправка опамп плочице је иста као и за DRV603, скинут оригинални филтер другог реда у повратној спрези и остављен само пасивни првог реда..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan mali offtopic...

Pričalo se dosta na temi o kvalitetu i zvuku različitih op-ampova, pa ja inspirisan time tek sada prvi put pažljivije pogledah slike iznutrica mog DAC-a...

Na njima se ne vidi nijedan op-amp posle PCM-1704K?

Moj DAC u stvari ima full discrete izlaz?

(klik na slike za punu rezoluciju)

01.thumb.jpg.cfb1ccd4d85394ec4ed5d1e05371a420.jpg

02.thumb.jpg.62a8704171cb473cb9bda0da1c5b34f5.jpg

03.thumb.jpg.3ca9be63d1ddbde1f6fb72e2a0b7e7db.jpg

04.thumb.jpg.b508c442fcaa93a170c18217a2b8e177.jpg

05.thumb.jpg.de1c64de7b958d0073a6b55087870575.jpg

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Mikorist reče

Koji god Topping ili SMSL da sam zakačio tiltovao je kod mene. Užasne smetnje imam u stanu. 120 stanova u zgradi . Loše uzemljenje - ili zagađeno. Pa sam se vezivao na radijator....Napon je jedino dobar. Najžešće kod bilo kog Topping-a - skineš monitor i ono bolje svira - kao da si ćebe skinuo. Na koji god da staviš u blizinu mobilni preskače ko pokvarena ploča. Cela okolina mi je prezagušena sa 2Ghz opsegom - ne mogu na vajrlesu slobodan kanal da nađem pa sam se prebacio na 5G.... 

Miko vreme je da skines tapete i stavis recimo bakarne place da napravis faradejev kavez...pa onda preko nalepi taper.

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...