Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Koji god Topping ili SMSL da sam zakačio tiltovao je kod mene. Užasne smetnje imam u stanu. 120 stanova u zgradi . Loše uzemljenje - ili zagađeno. Pa sam se vezivao na radijator....Napon je jedino dobar. Najžešće kod bilo kog Topping-a - skineš monitor i ono bolje svira - kao da si ćebe skinuo. Na koji god da staviš u blizinu mobilni preskače ko pokvarena ploča. Cela okolina mi je prezagušena sa 2Ghz opsegom - ne mogu na vajrlesu slobodan kanal da nađem pa sam se prebacio na 5G.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 59 minuta, VukJov reče

Чуо сам га мислим код никсија, немам појма коју верзију, радио је мислим кратко па је онда укључио DDAC.. не знам систем али сам све време упирао прстом у рибон јер ми нешто није било потаман са високима, после смо укључили бугарина али не могу да се сетим да ли се то што ми је сметало смањило или нестало.. морао бих да чујем у мом систему, али ту немам пот и користио бих реглер из дафилеа који опет па није сјајно решење..

 

Ima on specifične visoke. A i bass sa onom tubom što izvlači stalno.:sarcastic_hand:

Mora kod sebe da čuješ jer ovako ne vredi tupiti prste kako svira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Ima on specifične visoke. A i bass sa onom tubom što izvlači stalno.:sarcastic_hand:

Mora kod sebe da čuješ jer ovako ne vredi tupiti prste kako svira.

Нека вас, веџбајте још мало, када дођете до неког примерка који не осцилује пробаћу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bi se mozda uputio u avanturu da namunjim nesto kao UltraAnalog D20400, sa recimo AD1862 jer je jos dostupan. 

Just now, Doktor said:

Pitaću čoveka lično u toku dana.

Stay tuned. :)

Napisao je nedje da mu je izvor presahnuo, ali moguce da ima nakrcanu zalihu. Ovaj od koga uzeh, rasprodao u roku od par sati sve :) Javljaj ^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TDA1541A 16 bit , 2 dac-a unutra, više formata po izboru, čist R2R.

PCM63 20bit, mono Ali 2 x dac-a unutra u kolineranom konceptu - bit na bit, čist R2R.

PCM56, mono 16bit 1 dac unutra.

AD1856, stereo 18bit, segmentni dac prva 4 bita dekodovana u termometar i idu slično kao DSD samo R ostali biti R2R

AD1862 mono 20 bit isto segmentni.

Bitne razlike su i u unutrašnjem otporu (PCM63 oko 670oma, AD1865 1700 oma), i u količini struje p-p, a TDA ima i tu drugačiji strujni izlaz...

Zvuk zavisi da li posle Riv ima još neki modul, buffer preamp ili šta Peđa stavlja - one tranzistore.

Od svega najvažnije je da su originalni iz tog perioda. Moraju da se lepo odleme oni koji su na pločici..Kao Zen što je uspeo... Ne ispalti se kupvati od kineza i rizikovati da se kupi oštećen termički i/ili mehanicki skinuti sa CD plejera sa odpada.

Dakle nije bitno koji je odozgo. DAC čip mora biti zdrav.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poludeli ste načisto svi đuture. :unbelieveble:

Elem Vule je kod mene slušao Pavouk AD1865, DDDAC i svoj Bugarski DAC.  Kod njega meni fali visokih (isto iz ribona samo mnogo skupljeg). Dal je to stvar navike,  slušnog aparata ili ukusa, to ne znam.

Visoki su bili malo više istaknuti dodatno jer sam koristio onaj plastični Aikido preamp. To sam jedino tada imao u kući operativno, sve ostalo je ili bilo kod nekog ili je bilo rasklopljeno zbog radova na istom. Zbog tog ribona sam ufatio ponovo da menjam skretnicu i sad sam mislim na dobrom putu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...