Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

21 minutes ago, Mikorist said:

A i to čemo da proverimo. Natovarimo lepo moj PC pa kod njega. Pa onda da se sluša DAC - ili više njih......

A i ne mora DAC možemo direkt sa matične da slušamo :sarcastic_hand:

Uhhhhhhh ..... ja sam mislio da je taj korak urađen ? :confused1:

Sećaš se da smo u ragovorima pre susreta debelo o svemu tome pretresli, da smo na samom kraju isključili kćerkin Mac Air iz priče, jer joj je baš tada bio preko potreban zbog posla, da si se ti ( a i ja :) ) malo pomučio tegleži PC i DAC, ali da se to višestruko isplatilo.

Sada je i meni dosta jasnije sve ovo gore što ste vas dvojica debatovali. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Када читам колико вам само те жичке мењају звук просто се осећам инфериорно што ми је да простите XMOS плочка убодена ди(ск)ректно у AK4493..

Лепо ми је Лео говорио немој да правиш кнап кутију, боље да има простора.. сада бих лепо да нисам тако задрт могао да их распрострем по дијагонали, пукнем једно четврт метра између па да ожичавам од немила до недрага..

Шалу на страну, боље узмите бушилице у руке па приближите те плочке колико год можете, сваки добијени милиметар вреднији је од свог сребра и злата..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vratio SS3601 i opet pršte visoki a bas uteko. Dodam na izlaz ponovo trafo 1:1 isti ko u DDDAC i sve dođe na svoje mesto. Drugi opampovi mi nemaju taj efekat, moram pogledati na osciloskop šta se dešava ako išta mogu zaključiti.

20230207_211438_copy_1651x1238.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, NIXIE said:

Vratio SS3601 i opet pršte visoki a bas uteko. Dodam na izlaz ponovo trafo 1:1 isti ko u DDDAC i sve dođe na svoje mesto. Drugi opampovi mi nemaju taj efekat, moram pogledati na osciloskop šta se dešava ako išta mogu zaključiti.

20230207_211438_copy_1651x1238.jpg

Чему служе сва она непопуњена места на плочици у аналогном делу..

Обично неки брз напајачки конд стоји непосредно уз опамп..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...