Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

JLS dak je bio kod mene, stariji model, nije mi se svidžao bas, previše mekan. Tu sam bockao Bursone i meni je to zvučalo bolje (sa V6C naročito). Onda je Vule nešto prepravio, doneo kod mene posle izvesnog vremena,  i tad je opet zvučalo dosta bolje.  Ima noviji model tog izlaznog filtera (DRV603), a ima i taj stariji sa LME49710, taj sam slušao. Dac je zgodan jer se USB kartica ubada u DAC karticu, pa je smanjena količina žica i konstrukcija je kompaktnija.

Zaboravih linak

 

Recimo odozgo redom, stavka 2 i stavka 4 su kompletni dakovi, kojima treba dodati još displej sa daljinskim i nekoliko napajanja.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Navalite dok ima. Još samo 5 komada ostalo....

WWW.EBAY.COM

FYI, if you are interested, you could refer to the hyperlink below, which was from Dutch audio fans, having much detailed information for this IC.

 

 

:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima kod Holanđana orginal da se kupi

 

DUTCHAUDIOCLASSICS.NL

On March 8, 1979 Philips publicly demonstrated a prototype of an optical digital audio disc at a press conference called Philips Introduce Compact Disc in Eindhoven, Netherlands.

dutchaudioclassics AT gmail.com koga zanima....

Kapiram da odatle  Peđa nabavlja.

Ja sam pitao prošle godine i bio je sa dve krune - cena je sitnica - ali je orginal iz Holandije :D

Sad više ni nema odeljak za prodaju na sajtu.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mikorist said:

Sa ovim ne moraš da praviš mnogo specijalan PC...Da se učitava iz rama FLAC - da skidaš monitor i da preko remote desktop upravljaš sa PC.

5 hours ago, Mikorist said:

A svedočanstvo toga su ove silne teme nameštanja PC. Maltene treba da svedeš PC na osilacije moždanih talasa.Čak i OS da ima tickless.

Jebo ja takav DAC.

Ma nema to nikakve veze! :)

Ja evo već više od 12 godina slušam DAC (sa 2 kom PCM-1704K ) koji za sve to vreme ni jednom nije štucnuo, secnuo ili nedajbože zazujao.

Na njega su priključeni TV, tri različita set top box-a kablovske TV, CD plejer u ulozi transporta, NUC i SqueezeBox. Znači sedam uređaja, od kojih su tri vezana optičkom vezom a četiri coax-om.

I sve to bez ikakvih ferita na kablovima, na osmom spratu zgrade na Novom Beogradu, sa mali milion kućnih WiFi mreža, sa komšijama koji stalno nešto buše, usisavaju, peru veš, itd.

 

I sa takvim DAC-om neosetljivim na smetnje, svi tvikovi na PC-u su se u manjoj ili većoj meri čuli. :)

Ako je DAC kršteno urađen to je to, u suprotnom važi ono: krivom q i dlake smetaju. :D

 

Doduše ovaj DAC ima jače napajanje od nekih pojačala... :)

(klik dva puta za veeelike slike)

0_19743c_e82e1d8a_orig.jpg

0_197435_125468e4_orig.jpg

phoca_thumb_l_dac-1b-naim.png

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 24 minuta, Kuja reče

I sa takvim DAC-om neosetljivim na smetnje, svi tvikovi na PC-u su se u manjoj ili većoj meri čuli. :)

Ako je DAC kršteno urađen to je to, u suprotnom važi ono: krivom q i dlake smetaju. :D

Slažem se. Kod mene se čulo odma drugo napajanje u PC kad sam stavio :D

 

 

pre 24 minuta, Kuja reče

Doduše ovaj DAC ima jače napajanje od nekih pojačala... :)

Ja sam stavio od 90W trafo bio da napaja D10S - 13cm u prečniku....

Ali to ništa nije vredelo :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...