Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

E to je taj LM6171. :sarcastic_hand: Probaćemo ga u DAC.

Samo neću kod Mike ništa da probam, nego kad napravim svoj prinerak onda igranjac ide.

A Bursoni, mislio sam iščitavajući razne priče da su lošiji puno, ali nisu. Svaki je taj diskretni priča za sebe kao i ovi fabrički.

A pravi audiofili neće ni da slušaju Opampove nikakve. :farmer:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Bursoni su bili pomenuti. Moja greska ( nisu Sparkosi ). Gledah basket pa tako i greska beše.
Da ne quote-ujem taj post, prethodna strana.

Ако мислиш на овај, пише о 6171, ни бурсон ни спаркос не могу бити ултрабрзи, као ни било који други урађен у дискретној техници..

Ако их већ раде за аудио, користе технички драматично лошију технологију, нејасно је зашто све опет раде исто.. огромно појачање, огромна повратна спрега, пораст изобличења ка високим фреквенцијама десетак пута, ка малим сигналима још пар нула горе.. или то једноставно боље не може

6 hours ago, NIXIE said:

Onaj ultra brzi jes brz ko smrt, al nisam zvukom impresioniran u opšte. Jel i njega treba razgaziti sad je pitanje? :unbelieveble:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE
Pusti ti zayebanciju suština je u tome da se sa instant izmenama elemenata i preslušavanjima potom, ne moze na Keca biti siguran da li je bolje bilo pre ili posle. 
Sastavi djuntu pa preslusavaj, a mozes i da meris u medjuvremenu. Niko ti ne brani.

Samo to ne moze za jedno popodne sve.:)

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule i ja sam se pitao, što  ne rade drugačije kad sigurno mogu. Znači znam da može malo pojačanje u open loop i širok opseg. Automatski ide i mala NFB u paketu. Al se radi slično kao fabrička.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo dok kuckam slušam neki SMD OPA2604AU koji sam zalemio na adapter pre sat vremena. Kupljeno davno na ebaj, nikad probano. Bez greške se odmah čuje razlika spram OPA1612. Jednostavno puno se razlikuju i to je to. Obadvojicu jaka NFB drži za uši samo tako u potpuno istom uređaju i potpuno su linearni od 1Hz do barem pola MHz. A zvuče drugačije. Mislio sam da nisu originali, ali jesu. DC offset baš mali, 0.2-0.5mV, a zvuk odličan. Fake primerci zvuče tunjavo i dosadno, a DC offset je 5-10x veći.

20230203_192506_copy_817x785.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, dejanco32 reče

image.thumb.png.15e3602f7d3429a2676af90c47124b62.png

Nemojte mi zamjeriti što trujem temu ali me ova slika podsjetila da podijelim nešto sa vama, rad lokalnih umjetnika, grafit u jednom mostarskom naselju

GrafitMagareSuperJunaci.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

21 minutes ago, NIXIE said:

..potpuno su linearni od 1Hz do barem pola MHz..

Па сад, зависи шта сматраш под линеарним..

Ово су мерења од звучно бољег..

1611.png

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Pa linearni toliko da je teško izmeriti bilo kakvu razliku. A za signale do 2VRMS i izobličenja svake vrste su mizerna. A opet čuješ da ne zvuče isto, majku mu. 

Као што рекох већ, све су само не линеарни.. ретко кад сигнал прелази један волт, у реалности ти је то доста мање, поготово у високим фреквенцијама где сигнал зна да буде десетинама и стотинама пута мањи.. графикони јасно показују како се ту сигнал квари, ево га овај лошији свеже залемљен, пораст дисторзије од кило до двадесет десет пута, од волта до десетине волта још више, мучени нису ни смели да избаце шта се дешава на десет миливолти..

2604.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Pa samo da se postigne finalni zvuk, treba barem pola sata vremena kad zameniš OPA. Ali kad je očigledna razlika, ima i toga nekad, čuje se odmah.

Đokica. Ja sam finalan zvuk dobio posle 3 meseca na DAC. Nešto se događalo i menjalo svo vreme.

Da li je to prilagođavanje ili usviravanje - zovi kako god hoćeš. Tek sad je ustaljeno i konstantno isto.

A i ranije kad sam menjao na zvučnim karticama opampove. Posle par meseci sve svira isto koji god da kvalitetan opamp ubaciš 

Jebo merenja kad mozak dodaje kvalitet na maštu:buehehe:

 

Dovoljno je dva piva da poiješ i odma je sve bolje za klasu ;)

 

Isto je i sa ženama. Kakva god da ima mere(nja) kad se navikneš na nju ona ti je najbolja. Srodiš se sa opampom i gotovo. Zavoliš ga.:NEXT:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije trenutak, al samo da rečem dvije, evo ja sam se ubio od DIYanja ovih dana po sobi, imao sam na sve strane pobacane kablove o koje se sapicu ukucani.

Glavni cilj za zenu bio je sredjivanje namestaja i krecenja , glavni za mene "sakrivanje" svih kablova. (imam prof deformaciju da mi strasno smeta haos od kablova u dnevnoj)

izrokao sam zidove , provukao cevi izmedju kriticnih tacaka kako bih lako mogao da provlacim i povezujem bez da se vide kablovi i bez glupih konekorskih uticnica.

 

Rezultat toga ce biti ogroman napredak mog audio sistema. zato sto slusam i ne nervira me usput haos ispred mene.

dedicated strujni kabal od glavne table u prizemlju do audio police, da i ne pominjem... 

 

psihoakustika i znate sta, bas me briga, meni ce bolje da radi i to neizmerno !!!!!  :guitarplayer::crazyrocker:

 

mislim, izvin'te ta off :D

 

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...