Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Za taj "normalni" SMD je lako, videćeš. Glavno je prava temperatura i dovoljna količina fluksa koja drži tinol pod kontrolom. Za jednu po jednu nožicu okrugli vrh. Za lemljenje u nizu, pljosnati ili okrugli. Višak tinola ako se javi, samo ugreješ i otreseš. Lupa za vugla se podrazumeva, čak i ako imaš dobar vid, sitno je.

Lemljenje prvog izvoda na onom snimku gore nije baš pravilno. Tinol na pad ali onda fluks obavezno na pad i nožicu. Inače nije kvalitetan lem jer je fluks već ispario.

Izvalio sam da mu nisu najsrecniji lemovi u klipu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je pravi naziv i link za kabal. Ima dosta sličnih zato navodim baš ovaj što je @Vlad preporučio

 

SHOP.SOMMERCABLE.COM

Cat.6 SC-MERCATOR CAT.6 PUR SUPERFLEX PUR black, Ø 8,00 mm - CATlike agility and mobility...The SC-Mercator CAT.6 SUPERFLEX is the ideal cable for mobile outdoor transmissions of digital audio or netw

 

To su inače moj ljubimci i trenutno se "drogiram" njihovim zvučničkim kablovima. Još kad bi neko odabrao iz njihove game žicu za RCA interconnect biloo bi lijepo! Carbocab, Albedo MKII, Corona, Silver spirit. Katalog je vrlo kvalitetan sa svim tehničkim podacima. Gospodo konstruktori poklonite se i počnite!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, Mikorist reče

Od sad samo pravim šta mi @vladd kaže......:placeem:



E, ali pazi!
Vladd ce sigurno sve unaprijed izmjeriti i/ili izracunati. Kod njega nema Voodoo. Samo suhe cinjenice!
Merlin, Houdini i Mandrak se rasplacu kad vide da je Vladd u publici!
Ako ti to odgovara, onda su Vladd i ljudi slicni njemu pravi izbor! :) 


P.S. Cak i neki koji tvrde da rade Voodoo zapravo imaju sve izmjereno i izracunato, ali je bolji marketing ako se doda malo mistike poput price o munjenom ruskom znanstveniku koji prekraja zakone fizike ili japanskih audio senseia koji pletu svoje lampase od paucine skupljane sa tresnjinih cvjetova kad je mjesec u Ustapu jer, eto, ne smije biti pun da ne ubije zilu u muzici.

Edit mk2: Jedino Vrac iz Starog Batscha radi Voodoo! Ono njegovo prekraja zidove u sobi! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, NIXIE said:

Imam nekog CAT 6 kabla. Nego sam hteo da probam ove nove širmovane, CAT 7, 8...

Imam ja parce cat7a+ uc1500, ostalo od provlacenja u stanu. Samo je krut kabl, nisam siguran koliko valja za usb ako ima da se "lomi" sa vecim uglom. Ako ti treba za test, da ne kupujes, mozes usput na nbg da pokupis. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:

Vladd ce sigurno sve unaprijed izmjeriti i/ili izracunati.

Citam ovu knjigu sto je Zen preporucio, i puca mi pred ocima, jos na uvodu, cela sudbina.

Inzenjeri su obucena magarad kojoj gospoda postavljaju zadatke a onda mazno birkaju ili odbacuju, sta im je po cefu. Potpuno isto dozivljeno.

Onolika sila genija po Soniju i Filipsu, da bi zena vlasnika sonija odlucila da na CD mora da stane Deveta Betovenova, pa su ga iztegli na 77 minuta...i slicne ludorije, pravili probleme, kmecali kako je skupo, onda od inzenjera trazili resenja, pa sedeli nedeljama i osluskivali kao ovo im se svidjava a ono ne...ali da je jeftino i da je luksuzno.

Niko to inzenjersko putesestvije ne zarezuje, svi bi na smek da im se ugodi. Sve ono sto sam sumnjao i pitao se zasto ovo kada moze ono mi je sada jasno.

Na stranu sto svako kombinuje informacije u domenu znanja i razumevanja, ali da namerno vilene ka naopako, to je bio poseban gust. Inzenjeri mogu samo da prevrcu ocima.

I ne cudi me sto Filips ode u profi zonu medicine i vojske, tamo su konkretni zadaci i jasna resenja, a fondovi bez limita

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

poslao na PP

jedan deo - da docara sta mi radimo ovde - sve suprotno od teorije

 

Screenshot 2022-08-24 at 23.00.36.png

 

Mi zapravo propustamo sve moguce i nemoguce harmonike ......bez filtera 

Sprava svaka ima neka izobličenja. Problem je što na sparvi bez brickwall filtera ne možeš odvojiti THD koji čuješ od onog koji ne čuješ. Ovo je  mašina koja pobeđuje na slušanje brutalnom silom harmonika...Jako slično lampama...Samo što ovde svi harmonici redom isplivavaju...Nekontrolisanom brzinom i clock-om.
Možda nije ni realno to što se čuje. Al nas nije briga kad volimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, vladd reče

Citam ovu knjigu sto je Zen preporucio, i puca mi pred ocima, jos na uvodu, cela sudbina.

Inzenjeri su obucena magarad kojoj gospoda postavljaju zadatke a onda mazno birkaju ili odbacuju, sta im je po cefu. Potpuno isto dozivljeno.

Onolika sila genija po Soniju i Filipsu, da bi zena vlasnika sonija odlucila da na CD mora da stane Deveta Betovenova, pa su ga iztegli na 77 minuta...i slicne ludorije, pravili probleme, kmecali kako je skupo, onda od inzenjera trazili resenja, pa sedeli nedeljama i osluskivali kao ovo im se svidjava a ono ne...ali da je jeftino i da je luksuzno.

Niko to inzenjersko putesestvije ne zarezuje, svi bi na smek da im se ugodi. Sve ono sto sam sumnjao i pitao se zasto ovo kada moze ono mi je sada jasno.

Na stranu sto svako kombinuje informacije u domenu znanja i razumevanja, ali da namerno vilene ka naopako, to je bio poseban gust. Inzenjeri mogu samo da prevrcu ocima.

I ne cudi me sto Filips ode u profi zonu medicine i vojske, tamo su konkretni zadaci i jasna resenja, a fondovi bez limita

Knjiga je odlična....

Samo nedostaje još jedno poglavlje koje obuhvata epohu posle CDTV, DVI, CD-R...Mini Disc....

To je čist zvuk sa PC (Računara) - kompjuterska muzika....

Na uređaje koji nemaju nikakav transport, laser i medijum...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...