Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Čitam tu temu od početka, na prvim stranama su nekakve šeme, nema tu nikakvog hakovanja, samo dobar i potpun odabir principa, zdudao je i poređao šift registre, dobar prijem signala, i ta obrada kasnija željenog NOS principa, odlična bogato izrađena napajanja i vrhunski čipovi na izlazu, sama top klasa komercijale.

To neobično retko nude neke ekskluzivne butik kuće, nasuprot očekivanjima ili uverenjima. E tu se krije mistika, da li su bogovi marketinga odlučili šta je krucijalno a šta nepotrebno kao trošak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, vladd reče

Tako da neka dešavanja nemaju i ne mogu da imaju linearna pojašnjenja, ali ni tu činjenicu ne treba preterano zloupotrebiti i zaći u zonu čuda i magija..:matrix:

Ajde što mi nije jasno što se tiče elektonike kako ovo radi - nego mi softverski nije jasno kako radi ALS :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne kazem ja da nije jasno objasnjen sitni vez po pitanju funkcionalnosti (nije, niko od nas nema dovoljno znanja ni uvida da bi to i mogao da uradi) , nego samo konstatujem da je iz ove teme (u kojoj pisem) apsolutno nemoguce izvuci pregled projekta 

Nixie je u prvom postu krenuo dobro i na pravi nacin (mozda nije dao sve cicaboce taksativno, al bar 90%) ..... e tu se onda ukljucio Mikum

ene, Mikum je na prvoj strani samo minirao Nixie-ja

joj zivote ..... sve cu da vas digitalizujem

:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Ok. razdvojicu samo bitne stvari za pravljenje u drugu temu

Ma jok ne diram bre ništa.

Ni za mene nije niko ništa sređivao na BIG DIY nego sam  tražio šta gde ...Za JLS polemio sve kao budala i tek na kraju saznao da ima ispod nešto da se prespaja....A nemož da nađeš jer je u skrinšotu uputstvo. Pa onda listaj 2000 strana ručno.

I onda sve sastaviš i dođe neki trol da ti kaže da meriš THD dok zavaljen pije sok na slamku i kesla se jer mu smešno što se toliko naprežeš.... :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma vazi. Jedino sto se visi da su sve boce na kaligula minus 100dB i vise, pa skidavam kapu ko to opslusa.:character13:

Ono sto je problematika je nagomilavanje, cuveni "pile up" signala, gde se brlja po energiji, potpuno je nebitno ako imas neke ciglice i siljkice, ako se ne tovare tako da formiraju jasnu distorziju. A tu neki filteri mogu da odigraju ulogu proizvodnje problema, pa onda neki proglasavaju generalno sve filtere nedostojnim bivstvovanja.

Ovo je kao da pokazes prst i pitas da li ima duge ili kratke pantalone.

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tema je za vise verzija DAC-a sto mozda stvara dodatnu konfuziju.

Imamo Pavouk AD1865, Miro 1865, Miro PCM63.

Svima je zajednicki JLS modul - ako tu ima da se radi nesto sto se ne vidi dobro u manualu - stavite fotke molim Vas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, krca44 reče

Tema je za vise verzija DAC-a sto mozda stvara dodatnu konfuziju.

Imamo Pavouk AD1865, Miro 1865, Miro PCM63.

Svima je zajednicki JLS modul - ako tu ima da se radi nesto sto se ne vidi dobro u manualu - stavite fotke molim Vas.

540109908_ScreenShot2022-08-10at21_55_56.png.8a653eebe01fa1827cf8808cb2b4c546.png

B1, B2 i B3 kratkospojeni sa donje strane PCB (za rad sa šifterima)- Eksterni PSU džamper mora da se sastruže žiletom pod lupom da bi se mogla imati odvojena napajanja za JLS.

Ostalo sve piše lepo u uputstvu. Možda ima još neka kombinacija koju @NIXIE koristi - ali ovo 100% radi za PCM63P.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Mikorist said:

Dobro...Ajde sad objasni nama kako svira taj grafik...:D

 

Inače mogu u fotošopu kakav god oćeš grafik da napravim. Mogao sam da okačim sa pravom linijom skroz.

Pa ne ocekuje se u photoshop da odradis bilo sta. Sta ces time da dobijes ako radis photoshop. 

Svira, mozes da uporedis ako imas podatke za zvucnike, amp, ...i da stvoris neku sliku kako bi bilo na kraju. Da se prebacim u tvoj svet, da li ce da bude presoljeno ili usecereno 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Zen Mod said:

 

lepo kazes - n'umem da izmerim to, mirna backa

 

msm, bas ste deca, vise ne mogu ni da izmerim ko sve

 

 

Pita...niko ovde nije naucen rodjen..Mislim da bi mu neko pomogo, sigurno 🤗. A lepo da se imaju ovi grafici, ako vec mu muka da salje dac na daljinu u strahu da ce neko pcm da mu pokupi, sa krunom. 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...