Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, Brijac reče

Ako ortak nije ortaku cim, da mu pustim money i da uzme za mene tricavih 5 komata 😁

Gotovo je za sada, tamo toga više nema. Za sledeće nabavke mora da se čeka da ih opet bude na stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, Brijac reče

Rece nixie bolje sa 1963 😁 

Kažu to je bolji regulator. Ja ne znam, nisam ih upoređivao. Nije ista situacija za dak i JLS. JLS ima opet regulatore na 3,3V a dak nema. Mislim da za JLS nije toliko bitno kao za dak. Sa 1963 na Miro PSU2 može se napraviti samo za izlazni deo JLS jer tu ne treba veliki hladnjak. Međutim za ulazni deo JLS treba da se stave veći hladnjak i kondenzatori nego što može stati na Miro PSU2

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti nije cim i uhvatis vremena, namunji shemu sa 1963, pa da poredimo. Pa cu ja iscrtati u eagle-u, i da pustim to na print i razdelim. Mislim da bi bilo top sa nichicon uhw kapsima da se napravi "redaljka". Posto i kum hoce da radi ovaj dac, u fazonu sam da nasledi mirov dizajn od mene, a ja cu provesti neko vreme stavljajuci sve to na jednu plocicu koja pase za model kucista koji radim. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

Ama ćistije  svira kabl sa Cardas. Tako da DAC pločica samo Cardas....Ostalo šta ko hoče :P

Ma garantujem da nisi lepo lemio :) Ne moze sa istom temp alpha sa istom cardas. Zbog srebra druga temp topljenja. Nigde primetio nisam razliku. Jedina razlika je bilo lepse vlazenje pri lemljenju srebrne zice sa cardasom. A ako je nekim cudom ovaj dac osetljiv toliko na kalaj, onda mast u propast :) Ali sumnjam. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

ama isto se leme oba - ovde je 1.25% srebra....

Ma kazem ti da ili imas trip zato sto je skuplji, ili si istom temp lemio :) To sto ima 1.25% srebra menja mu tacku topljenja. Nije to "samo" toliko :) Pitaj @Zen Mod koji sigurno ima vise iskustva u tom sektoru od obojice, da li je sve pored fluitina mumbo jumbo sto se tice zvuka/kvaliteta lemnog mesta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, krca44 reče

Ako radis u Eagle-u molim te ostavi opciju za Samwha elko footprint - kakve je Nixie koristio - ako je moguce ?

Stavi se raster 5, 7.5 i 10mm, i dovoljno mesta po prečniku. Može se uraditi samo jedna PCB za jedan LM1117T tako da se koristi za sve i svašta. Samo se predvidi hladnjak iste isnove a raznih visina. 3x1000uF 16V sam stavio jer nije mogao stati jedan od 3300uF.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Mikorist reče

@NIXIE - jesi ti primetio da onaj kalaj što sam ti dao drugačije lemi i prijanja?

 

Samo malo drugačije se ponaša od olovnog, jako je dobar. Malo toplija lemilica, puno fluksa i ide bez greške. Mislim već znam za neki drugi bezolovni otprilike kako se ponaša, ovaj više liči na klasičan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...