Jump to content

VDV40 Cevno Pojačalo zasnovano na torusnom izlaznom transformatoru.


Mikorist

Preporučeni Komentari

30 minutes ago, Miko said:

460 EUR ako su trafoi  najeftniji -bez  lampi

računao sam i kutiju :rofl:

 

Pod uslovom da dam kinezima da urade pločice....Ovde če izači jedno 80 evra skuplje :smesna:

 

U jeee, pa isplati se to napraviti za 160 EUR,  bez kutije naravno. Kupiš od Alije kutiju za 70 i poštarinu platiš 230 EUR. Puna šaka brade. :oke:

Ne zaeba..j,  svi trafoi, pločice, elektronika i sitna buranija, žice kakve samo ti možeš smisliti konektori... Batali kutiju kao faktor.

   

 

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko smatram da se prava lampas pojacala snage  Nikada ne prave na nekakvim PCB plocicama , nego se prave ` point to point ` tehnikom koristeci kvalitetne kontaktne mostove , 

ako pogledas te VDV40 PCB plocice osim sto Zen kaze i u pravu je da vodove grejanja treba raditi `twisted pair` tehnikom licno meni se ne dopada da su pojedini pinovi postolja lampi bezpotrebno spojeni , recimo pinovi 7 (anode EL84) spojeni su sa praznim pinovima 6 , isto tako pinovi 9 (G2 EL84 ) bezpotrebno su spojeni sa praznim pinovima 8,

nozica 7 (anoda) kod EL84 lampe je namerno postavljena tako da stoji izmedju praznih i nigde spojenih pinova 6 i 8 iz razloga efikasne izolacije , jer tu na anodi zna da se generise znacajan AC napon .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj EL84 ima pcb i star je izmedju 12 i 15 godina - serviser mi je vec dvaput rekao da bi trebalo zameniti maticnu plocu, ako je moguce ( dodushe kutija je zatvorenog tipa ).

To ti je neki vek trajanja uz intenzivno koriscenje... cenim da ce valjda da izdrzi jos 5 godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Miko reče

Do 2025 godine ću sastaviti ...polako :D

Nemoj ni uzimati PCB, radi klasično. Podnožja lampi na šasiju, nađi one pomoćne kleme za lemljenje i polako sklapaj. Ako sutra poželiš bilo šta da menjaš, otvoren ti je put. I ne trebaju ti neke skupe kutije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, NIXIE reče

Nemoj ni uzimati PCB, radi klasično. Podnožja lampi na šasiju, nađi one pomoćne kleme za lemljenje i polako sklapaj. Ako sutra poželiš bilo šta da menjaš, otvoren ti je put. I ne trebaju ti neke skupe kutije.

Sad sam usredsređen na DAC pravo da ti kažem . Čekam da stigne ona skalamerija od napajanja. Plus sam narućio poseban trafo od 4A :D

 

Plus sam naručio sve Ničikone Fine Gold...:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Miko said:

Kupio sam i tikete....Ako dobijem odma okrećem Šolaju da mi napravi nešto sa onim ultralinearnim do 81Khz :smesna:

Ako pricas sa Solajom pitaj ga odmah za mr Susumu Sakuma i njegove Tamure, ostavi se igracaka za decu. 😀

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...