Jump to content

VDV40 Cevno Pojačalo zasnovano na torusnom izlaznom transformatoru.


Mikorist

Preporučeni Komentari

pre 6 minuta, NIXIE reče

Kakvo je da je, ako se uklopilo u sistem, ako je provereno,  može da se pravi jerbo nije komplikovano. Nije preskupo. Uvek ima bolje. Ja bih svakako pravio monoblokove.

AUDIOXPRESS.COM

In this article, Menno van der Veen explains everything about the Vanderveen Trans-SE10 amplifier, which is available as a DIY kit manufactured by Tentlabs. This letter-sized stereo amplifier is a single-ended design with an output power of 10W per channel, but there's a lot "under the hood" (and the glass) to understand. The article explains the “why and how” of the unusual Vanderveen Trans-SE10 design. This...

 

 

Screen Shot 2022-02-05 at 22.29.21.png

Ovi motaju za njih tamo....Bolje nego kinezi 100 posto :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zapravo jeste komplikovano, prosto je ako se zanemari gomila stvari. U zanemarivanjiu je prosek i podprosek kvaliteta.

Problem je sto se krece od bazicnih proracuna, pa se konkretno probaju efekti na jezgrima koja se odabiraju po zelji i nameri probe, pa onda se uvode "realni koeficijenti" jerbo je jedno papir a drugo teren, pa se ponovo vracaju proracuni, pa ponovna proba.

Pa sve to ponovo po zeljenom opsegu rada.

Zato je Meno i uveo nove koeficijente sprege i harmonije, tjuninga, kvaliteta, odnosno usaglasenosti, da bi se postigao uvek isti rezultat posto trafo nije nezavisna komponenta, a elementi sistema nisu idealni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Zen Mod said:

sad ga i Cika Brka daje izjave na Mikum nivou ..... :smesna:

msm, poznajes trafoe naseg DjMilicica, al ne poznajes VDV trafoe

 

imao sam prilike da radim za musteriju SE sa EL34 sa torusnim izlaznim,

gorepomenutim, kvalitet izrade i vizuelno 10-ka, zvucno moze to bolje.

ali imaju oni i mnogo bolje izlazne, torusne, ali cena .........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, John Coltrane said:

Ja baš zato i napisah amater, jerbo kad motač majstor to pravi za prodaju gleda i da zaradi bez obzira koliko se trudi da bude dobar trafo pa mora da se uštine na materijal.

A mi bi mu ga dali na max jer smo jaki ko stena :sarcastic_hand:

Šalim se malo eto znam da to mnogo skupo al bi voleo da imam da se sigram.

Eto meni se nameću pitanja za tia trafoi

dal sekli jezgra za gap, znam da ne mora pošto je pp

dal je motao sendvič ili samo jednu sekciju primara i jednu sekundara

dal nisu lagani za tu snagu, kaže tamo 1,2 kg

kakav je uopšte torus po pitanju parazita, za audio frekvencije

zašto sekundar nije napravio da se prevezuje nego mu pola sekundara bleji kad je na 4 oma

itd

Po mom misljenju ta torusna jezgra izlaznih trafoa najverovatnije nisu secena niti su sendvic motana , to sto su samo 1,2Kg teska je iz razloga sto su u osnovi bila namenjena za solo gitarska pojacala , 

onaj PCB sa nekim IC kolom postavljen izmedju PCB pojacala mi je nepoznat ? , da li je to samo kolo kasnjenja ukljucenja B+, ili je mozda u pitanju servo DC simetrije izlaznih lampi ? , ili je i jedno i drugo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, BANAT reče

onaj PCB sa nekim IC kolom postavljen izmedju PCB pojacala mi je nepoznat ? , da li je to samo kolo kasnjenja ukljucenja B+, ili je mozda u pitanju servo DC simetrije izlaznih lampi ? , ili je i jedno i drugo ?

Ono je sofstart - u orginalu je bez toga - samo rokanje

Vdv40_Amp.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima lik na velikom forumu,kodabmx, koji propagira upotrebu naponskih trafoa kao izlaznih.Ujedno propagira i SMPS napajanja za pojačala(AURIS,NAT).Piše da je zadovoljan zvukom i da nema razlike u kvalitetu izmedju naponskih trafoa kao izlaznih i komercijalnih srednje klase.Znatiželje radi,napravio sam neki proračun za PP pojačalo i dobio sam rezultat od 20H po cevi za 20Hz.Puta 2 za ceo trafo.Imam toruse od 30,50,75,200,300,500 i 800W i merio sam im induktivnost primara koji motani za 220 ili 230V.Neki moj zaključak je,što ne mora da bude tačno,da taj trafo mora da bude motan na torusu od 150W.Otišao sam u Trafco i pitao da li mogu da mi namotaju BIFILARNO primar.Rekli su da mogu.Ali nisam znao KAKO sekundar da mi namotaju.Da li preko primara ili sekundar pa primar.Slučajno sam na nekoj staroj PCB iz nekog medicinskog aparata,video medju stepeni torusni trafo koji je imao plastičnu kapu odozgore.Skinuo sam je i video da je na polovini torusa motan primar,a na drugoj polovini sekundar.Trafo je step down.

MOJ lični stav je da JEDINA pentoda ili tetroda koja može zvučno da se meri sa 10Y cevkom je EL84,ali ne ruske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, bnb reče

EL84,ali ne ruske.

WWW.THOMANN.DE

Tube Quartet The power pack and roughneck beyond the EL84 series, Deliberately used it provides a significant wider basis of bass compared to most russian ex-factory tubes, Ultra high power, Makes every amp sound more powerful and voluminous (bulb...

TAD ?

Koliko vidim bolje ocene ima Sovtek - i najviše se kupuje:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Miko reče
WWW.THOMANN.DE

Tube Quartet The power pack and roughneck beyond the EL84 series, Deliberately used it provides a significant wider basis of bass compared to most russian ex-factory tubes, Ultra high power, Makes every amp sound more powerful and voluminous (bulb...

TAD ?

Koliko vidim bolje ocene ima Sovtek - i najviše se kupuje:sarcastic_hand:

Sovtek je američka firma ako sam pravilno razumeo?A onda znači da ih prave "na svoj način".

Pročitao sam hvalospeve o malim SOVTEKovim lampama.Ja bih ih kupio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, bnb reče

Sovtek je američka firma ako sam pravilno razumeo?A onda znači da ih prave "na svoj način".

Pročitao sam hvalospeve o malim SOVTEKovim lampama.Ja bih ih kupio.

Američka firma u Rusiji. U bivšoj vojnoj fabrici lampi .

Kad smop mi tupsoni pa nismo prodali Ei Niš amerima:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko zna proizvođača koji je rekao, moj proizvod je u većem delu tanak i nepouzdan, ne traje dugo i često se kvari, ali ga ipak kupite jer ne znamo bolje da napravimo, a mora nešto da se radi.;) Obično otvara u basu, svileni visoke i pravi malu nogu...:beach:

To je moglo i može samo u socijalizmu, gde te uslove, pa makar puškom i robijom... :D

Dobri su ti MVdV trafoi, ozbiljno dobri, ali oni treba da služe kao osnova za nadgradnju pojačala(lampe su prilično usko definisane, kao i radni režimi), pa i u dobroj meri odabira zvučnika, da ispune te postavljene inovativne i neobične parametre, koji su sa jedne strane računski dobijeni, a u praksi verifikovani, a ne da se prilagodjavaju pričicama ili nekim neosnovanim eksperimentima...neosnovanim tehnički, a pokrenutim bajanjanjima soničnih bajki. 

Ako je tema kakva jeste, dotični trafoi su startna pozicija(i to solidno dobra), kompromisi dizajna su prilično ušančeni i suženi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...