Jump to content

VDV40 Cevno Pojačalo zasnovano na torusnom izlaznom transformatoru.


Mikorist

Preporučeni Komentari

pre 39 minuta, NIXIE reče

Možda je bolje staviti 6V6GT umesto EL84. Ne znam šta se menja u tom slučaju.

Nemam pojma. Slušam sad na EL84.... Brate koju snagu ovo ima. Kida zvučnjake :innocent04:

 

evo i pločica RB_VDV40-print_layout_300dpi.png

 

http://www.trafco.rs/download/Download4.pdf

 

Zapravo je EL84WA Sovtek :D

Narucene preko Thomana

WWW.THOMANN.DE

Power Amp Tubes 4 Pieces, Matched, Soft and warm sound, Long lifespan Note: glass bulb diameter 22.5 mm (does not fit some Marshall amps)

 

švercera:smesna:

 

Ovo toliko dobro peva da razmišljam da kupujem deo po deo. Jedan mesec  jedan izlazni - drugio drugi - treči naponski prvi - pa naponski drugi...Pa cevke...Negde do 2023 skupim sve delove :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teorije nema amater da namota izlazni trafo za ovo.  Zato nikad neće ni da svira EL84 ovako kako ovde čujem....

Da bi približio koliki je ovo VUDU - pogledajte parametre trafoa - pojma nemam šta znači ovo

Screen Shot 2022-02-05 at 19.05.05.png

Možda Vladd kapira šta je ovo .... Q faktori - Tuning faktori....Quality faktori - aha  logaritamske tablice :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mikume brate, ne lupaj ko Maxim po diviziji

ima amatera i amatera

jbte, ja kad bi racunao trafo - ko god da ga mota, nece valjati

e sad, kad Motalo izracuna trafo i namota , to je vec drugo ....... a on dnevni lebac zaradjuje popravljajuci radare, a ne motajuci trafoe

ene, i Bata Bane je fantom - izracunao SE trafo (namotao drugi), Bog Otac ga ne bi bolje izracunao

a dnevni lebac zaradjuje valjanjem, secenjem i kovanjem plemenitih metala 

msm, jbte, stvarno si popala  :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam popala nego sam slušao i druge EL84 primerke - da ne pričam čiji su uredci nakačiće nam se na vrat....

Elem. zvuče kao kanta u odnosu na ovo...ebo te radar.

Aha - aj nađi nekog na forumu (uključujuči BIG DIY) da mi objasni gornju tabelu sa potpunim razumevanjem i kako zamišlja da je namota u trafo pa da mu se poklonim. :sarcastic_hand:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ponekad si stvarno nesvestan svoje neupucenosti

seti se sledeci put kad ja krenem o OS i programiranju (bilo kakvom) da mi lepo kazes da nemam pojma

drzi se onoga sto cujes, nekad  i ubodes zasto je to tako, naravno da mozes da prepoznas ako nesto ne valja

al sad vec babras pretpostavkama sta ko zna .....  a nemas dovoljno znanja da ocenis zna li neko ili ne

ja sam ti naveo samo par ljudi koji znaju

a ima ih jos - i to nasih ljudi, koji proizvode i  koji nisu uvezli znanje od VDV

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zmenjuješ teze....Ja kažem da ne znam i ne umem...a pitam KO ima dovoljno znanja da oceni na osnovu tehničkih parametara iz tabele?

Neka krene od gornje tabele da mi objašnjava....parametri me zanimaju šta znače:smesna:

Dižem ruke....Šta god da ja okačlm ne valja.  Možda ne valja baš upravo zato što valja pa nisam podoban...

Ok...odoh:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko svako dobro i posteno odradjeno push-pull lampas pojacalo mora isto tako dobro da zvuci  kao i to pojacalo sto si slusao ako ne i mnogo bolje , po mom misljenju to pojacalo je standardne koncepcije i tu nije nista novo sto nije vec vidjeno mnogo puta ,  jedino je specificno po upotrebi tih torusnih transformatora , kako izlaznih tako i mreznim , a koji svakako imaju odredjene prednosti u odnosu na standardne EI trafoe , ali u toj usporedbi imaju i poneku manu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa vidi, moja trenutna zanimacija je 

Chord.jpg.a57c9185f9a0f9ee7b04cf3443142288.jpg

 

:character13:

Sto se nepoznatih termina tice, VdV je uveo neke svoje inovativne parametre usaglasenosti na relaciji lampe kao naponski izvori, trafo i na izlazu potrosac tj zvucnik. Zbogradi preslikavanja impedansi. Pravljena je kalkulacija za EL84 pa se ne uklapaju ostale lanpe u tu ezoteriju. Ne znam kako prostije reci. Zagrebano je u samu "sinergiju" do kraja....

Nesumnjivo je specificno radjeno.

Medjutim, sve je to prica oko izabranih kompromisa, i radnih tacaka izvora, tj lampi, i vrste zvucnika, odnosno impedanse potrosaca. A trafo je sirokopojasni, nije na fiksnoj frekvenciji, nego mora da provlaci burst kroz sebe, i pride da ocuva oblik signala. Zato se prave odabiri vrsta motanja, i detalja transformatora, vrste jezgra koeficijenti... modeli rada, i svaki ima svoje plus i minus.

Bolje je nego obicni trafo, verovatno je iz tog jezgra izvukao maksimum, nemoguce je na distanci predvideti reverzni inzenjering, ali ono sto je jasno je da postoje i druge egzotike igranja sa trafoima...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Miko said:

Teorije nema amater da namota izlazni trafo za ovo.  Zato nikad neće ni da svira EL84 ovako kako ovde čujem....

........:D

 

1 hour ago, Miko said:

..........

Aha - aj nađi nekog na forumu (uključujuči BIG DIY) da mi objasni gornju tabelu sa potpunim razumevanjem i kako zamišlja da je namota u trafo pa da mu se poklonim. :sarcastic_hand:

 

 

1 hour ago, Miko said:

Zmenjuješ teze....Ja kažem da ne znam i ne umem...a pitam KO ima dovoljno znanja da oceni na osnovu tehničkih parametara iz tabele?

.............

Dižem ruke....Šta god da ja okačlm ne valja.  Možda ne valja baš upravo zato što valja pa nisam podoban...

........

 

e sad cemo da teramo mak na konac

u prvom postu (snip nije poremetio kontekst) tvrdis da to amater ne moze

u drugom postu (snip nije poremetio kontekst) skoro u potpunosti  tvrdis da nema ko da ti objasni

u trecem postu se igras oko Ega;

ja nisam dirao u tvoje covečanstvo i vrednost ličnosti ako sam ti rekao da ne znas dovoljno da bi mogao da tvrdis to sto tvrdis, u prva dva posta

da ne kazem sta jos insinuiras u trecem postu 

svako je od nas specijalista u nekoj oblasti, ti nisi u audio elektronici, isto kao sto ja nisam u IT

nema razloga da se se igramo seoskih mladi........ ako mi neko ukaze da nesto ne znam, meni je cilj da naucim

a sa takvim stavom - krenuo si djonom - probaj da sad pitas za objasnjenje navedene tabele, dobices mrkomud odgovor

ja imam VDV knjigu , i sad nema sanse da je dobijes

 

:mda:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha :Viannen_loungelizard:

 

i meni se snilo ..... al to trazi da ne budes amater ......  a malo tezi prelaz iz amaterstva u Pro

ajd da nadjes soldi za polovnu ...... pa da se pre toga desi da naleti polovna, onda da nadjes artikal koji ces da pravis da se sve to isplati ........ i da onda obezbedis i materijal za taj artikal

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja baš zato i napisah amater, jerbo kad motač majstor to pravi za prodaju gleda i da zaradi bez obzira koliko se trudi da bude dobar trafo pa mora da se uštine na materijal.

A mi bi mu ga dali na max jer smo jaki ko stena :sarcastic_hand:

Šalim se malo eto znam da to mnogo skupo al bi voleo da imam da se sigram.

Eto meni se nameću pitanja za tia trafoi

dal sekli jezgra za gap, znam da ne mora pošto je pp

dal je motao sendvič ili samo jednu sekciju primara i jednu sekundara

dal nisu lagani za tu snagu, kaže tamo 1,2 kg

kakav je uopšte torus po pitanju parazita, za audio frekvencije

zašto sekundar nije napravio da se prevezuje nego mu pola sekundara bleji kad je na 4 oma

itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teorije nema amater da namota izlazni trafo za ovo.

nadam se da nisi ozbiljan.

trafoe koje mota Djole Tamura (poznatiji kao DjMilicic)

su za te torusne tonske majka mara.

od kad radi trafoe, pa dok budem mogao i imao snage

da drzim lemilicu u ruci necu menjati majstora.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...